Projektor bajek dla dzieci

Projektor bajek dla dzieci- dlaczego warto taki sprezentować? Zapewne wiele osób pamięta czasy rzutników Ania i bajek wyświetlanych ze slajdów. Dom Baby Jagi, Szklana Góra, Koziołek Matołek lub Śpiąca Królewna potrafiły zachwycić i porwać każde dziecko. Wieczorne pokazy były idealnym zakończeniem dnia. Niestety ta wspaniała rozrywka została częściowo zapomniana i wyparta przez telewizję, a w późniejszym etapie także Internet. Dzisiaj królują kreskówki z youtuba puszczane na tablecie lub smartphonie. Może warto zaserwować dzieciom coś więcej?

 

Wpływ bajek na dziecko i relacje z rodzicem

Chyba dla każdego oczywistym jest, że bajki mają ogromny wpływ na rozwój dziecka i kształtowanie jego charakteru. Różnego rodzaju legendy, historie i baśnie były odpowiadane już od tysięcy lat.  Naukowcy szacują, że najstarsze znane nam bajki mogły mieć swój początek nawet 3-4 tysiące lat temu! Początkowo istniały wyłącznie w przekazie słownym, potem zostały spisane i następnie uzupełnione obrazami. Kolejnym krokiem było wprawie obrazu w ruch i dodanie dźwięku- tak powstały współcześnie znane nam bajki w postaci filmów, kreskówek, animacji itp. Takie multimedialne combo ma ogromny wpływ na dzieci oddziałując na wiele ich zmysłów. Niestety mimo stosunkowo zaawansowanego poziomu technicznego, bardzo często wartość merytoryczna zostaje zrzucona drugi plan. Dzieciaki ze smartfonem w ręce oglądają puste obrazki przeważnie pozbawione morału i aspektów edukacyjnych. Zostaje też ograniczona relacja z rodzicami. Nie ma co się oszukiwać, że to wygodna opcja gdy młody jest czymś zajęty i można skupić się na sobie. Czasem jednak warto poświęcić trochę więcej uwagi. Pamiętasz bajki czytane przez swoich rodziców? Może projekcje ze slajdów? Właśnie dzięki relacji były tak piękne i do dziś je dobrze wspominasz. Może dobrym pomysłem jest zaserwować swoim pociechom podobne doświadczenia?

 

Multimedialny projektor do bajek

Czytanie dzieciom to niepodważalnie dobra praktyka, jednak mamy propozycję, która może dołożyć jeszcze więcej doświadczeń i dziecięcych odczuć. Kompaktowe projektory Spacetronik L1 to bardzo fajna i poręczna opcja. Pozwalają na wyświetlanie filmów lub zdjęć na ścianie oraz puszczanie muzyki przez wbudowany głośnik. Na wstępnie chcemy zaznaczyć, że projektory powinny być obsługiwane wyłącznie przez dorosłych i używane pod ich opieką. Jedną z najważniejszych zalet technicznych jest łatwość użytkowania. Rzutniki do bajek posiadają gniazdo HDMI, USB, Audio Jack oraz slot kart Micro SD. W praktyce oznacza to, że możemy puszczać multimedia z komputera, pendriva lub karty. Projektory są małych rozmiarów więc nie zajmują dużo miejsca i łatwo je ustawić w różnych miejscach. Niestety nie można oczekiwać by takie kompaktowe urządzenie wyświetlało obraz w kinowej jakości. Rozdzielczość natywna wynosi 480x320pix. Jest to wystarczające do projekcji bajek lub obrazków w dziecięcym pokoju.

Jak wykorzystać rzutnik- zaprojektuj pokój dzieci

Najlepsze warunki do używania projektorów to zaciemniony pokój i biała ściana lub ekran. Zimowe popołudnia i wieczory to doskonały czas na takie technologie. Szybko robi się ciemno, na dworze z pogodą bywa różnie, no i do tego wszelkie inne aspekty wynikające z obecnej sytuacji na świecie… 😉

Mamy kilka propozycji jak wykorzystać projektory Spacetronik L1:
Edukacja: możesz opowiadać dzieciom np. o różnych zwierzętach, krajach, zawodach lub roślinach wyświetlając w tym samym czasie zdjęcia na ścianie. Aktywacja różnych zmysłów przełoży się na lepsze zapamiętanie i zrozumienie przekazywanej wiedzy.
Rozrywka: łatwo podepniesz komputer do projektora i puścisz bajki z youtuba. Jeśli posiadasz filmy w postaci plików to możesz je zgrać na pendriva, który bez problemu podłączysz do urządzenia.
Wspomnienia i historie: pokaż dziecku jego kilkuletnią historię uwiecznioną na zdjęciach. Przedstaw dziadków, ciocie i innych członków rodziny opowiadając o nich.
Rozwojowe combo: rozkręć na maksa dziecięcą wyobraźnię. Weź ciekawą książkę, dopasuj do niej odpowiednie zdjęcia i obrazki. Do tego dobierz odpowiednią muzykę lub dźwięki. Może uda się też załatwić jakieś dodatkowe gadżety lub efekty? Np. olejek eteryczny we fragmencie bajki o lesie? Prawie jak kino 5D! Gdy będziesz gotowy, zaproś swoje dziecko na prezentację. Na pewno doceni twoje zaangażowanie, a to niezwykłe doświadczenie i wspomnienia pozostaną w nim na lata.

Projektory dostępne są na stronie:
https://dmtrade.pl/k1939,rtv-projektory-sprzet-prezentacyjny-projektory.html

 

 

 

Jeśli szukasz lepszego projektora to o takich też piszemy:
projektor led domowy kino filmy rzutnik