Elektryczny rower – możliwości

Elektryczny rower wyposażony został w bezszczotkowy silnik o mocy 250W, a w szczytowym momencie generujący moc 350W sprawdza się znakomicie w tym rowerze elektrycznym. Dostarcza on dobre przyspieszenie i mocny moment obrotowy, pozwalając na osiągnięcie do 30 km/h. Aby rozpocząć jazdę wystarczy wsiąść na rower i przełączyć przycisk na ON, odkręcić manetkę i cieszyć się z jazdy.

elektryczny rower

Design i wykonanie

Bateria ukryta jest w środkowej ramie i jest ona idealnym dopełnieniem całej ramy roweru. Całkowita masa wynosi 14 kilogramów, co odpowiada średniej masie nieco większego roweru. Pompowane koła o średnicy 12 cali i niezbyt wysoka rama mogą być jednak nieco niewygodne dla bardzo wysokich rowerzystów, którzy preferują duże rowery sportowe. Rama jest jednak bardzo solidna i według zapewnień producenta udźwignie osoby o masie do 120 kilogramów.

Na uwagę zasługuje również mocne oświetlenie LED, znajdujące się z przodu (białe światło) oraz z tyłu (czerwone światło). Jest ono niezwykle intensywne i ma zasięg rzutu nawet kilkadziesiąt metrów, więc z pewnością będziemy dobrze widoczni na drodze po zmierzchu. Dodatkowo przy każdorazowym wciśnięciu hamulca tylne światło zaczyna mrugać informująć innych użytkowników o tym że hamujemy.

Silnik ukryty jest w tylnym kole, a cała elektronika oczywiście jest zabezpieczona przed deszczem, a więc nie należy się obawiać, że bateria stanie w płomieniach na skutek zwarcia przy pierwszej mżawce. Dodatkowym plusem czego nie przeoczyli projektanci są błotniki, eliminujące dodatkowe zachlapania przy wjeżdżaniu w kałuże.

elektryczny rower

Przenośny i składany

Naciśnij przycisk, a po 3 sekundach e-bike rozłoży się i jest gotowy do jazdy. Kiedy dotrzesz do celu, po prostu naciśnij przycisk ponownie, a pojazd złoży się równie szybko. Po złożeniu można go wygodnie transportować lub schować.

elektryczny rower

Niewiarygodnie jasne reflektory i tylne światło ostrzegawcze

Zarówno dzięki przedniemu, jak i tylnemu światłu, e-bike to jedna z bezpieczniejszych i wygodniejszych opcji na rynku. Przednie światło wyposażone jest w diody LED o mocy 1.1W, które oświetlają 6 metrów drogi.

Super jasne czerwone światło z tyłu e-bika zapewnia bezpieczeństwo jazdy w nocy. Naciśnij hamulec, aby błysnąć światłem w celu ostrzeżenia pojazdów i innych użytkowników drogi.

elektryczny rowerelektryczny rower

System ochrony

W e-biku został zastosowany system ochrony IP54, co sprawia że żadna pogoda mu nie straszna. Teraz już gdy jesteś w trasie i zacznie padać deszcz nie musisz rezygnować z jazdy.

elektryczny rower

Elektryczny rower – podsumowanie

Windgoo B3 to bardzo udany pojazd, który niektórym może spodobać się nawet bardziej niż hulajnoga elektryczna. Można go spokojnie i szczególnie polecić osobom dojeżdżającym codziennie do pracy lub szkoły które nie chcą się przemęczać, wybierając przyjemność łatwej jazdy ze wspomaganiem. Dobre wykonanie i najlepsze części sprawiają że jest to pojazd przyszłości i jedno z ciekawszych rozwiązań jakie obecnie można kupić.

elektryczny rower

Polecam – Mikołaj Tomaszewski

Wszystkie elektryczne deskorolki i hulajnogi dostępne w sklepie warsztatowski.com

Zobacz inne nasze wpisy na blogu blog.spacetronik.eu