Dni są coraz krótsze, pogoda znacząco się zmienia, upalne dni mamy już za sobą. Dla wielu z nas rozpoczyna się sezon na wieczorne oglądanie filmów. Jeśli irytuje Was ciągłe siedzenie z laptopem na kolanach, warto pomyśleć o jakimś rozwiązaniu. EZCast Beam J2 – niewielkich rozmiarów projektor, z wbudowanym akumulatorem, możliwością bezprzewodowego udostępniania ekranu i wieloma innymi funkcjami.

Przenośny miniprojektor EZCast Beam J2

Urządzenie wykorzystuje najnowszą technologię DLP i posiada interfejsy HDMI, USB i Wi-Fi. Pozwala na screen mirroring obrazu z urządzeń z systemami iOS, Android, Windows oraz Mac. Możesz podłączyć do niego m.in. swojego smartfona, tablet, pendrive, laptopa, telewizor i wiele innych… EZCast Beam J2 oferuje również możliwość bezprzewodowego udostępniania ekranu, działając w oparciu o technologię AirPlay (iOS) oraz Miracast (Android). Znajdziemy tu także gniazdo Jack 3.5 mm, które pozwoli podłączyć słuchawki lub głośniki.

Przenośny rzutnik EZCast Beam J2 screen mirroring

Prawdziwa mobilność

Przede wszystkim EZCast Beam J2 jest lekki (400 gramów) i naprawdę nieduży, gdyż jego rozmiary wynoszą zaledwie 11.50 x 11.50 x 3.20 cm i gdybyście się uparli, powinniście zmieścić go nawet w kieszeni. Wszystko to powoduje, że urządzenie jest kompaktowe i przenośne – możecie zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie.

przenośny projektor rzutnik EZCast Beam J2

Słowo “prawdziwa” w tytule jest kluczowe – owy miniprojektor posiada wbudowany akumulator o pojemności 3000 mAh, co pozwala na oglądanie filmów przez około 2 godziny na jednym ładowaniu. Nie musicie go podłączać do źródła prądu, ani tym bardziej bawić się w rozkładanie przedłużaczy w sytuacji, gdy w pobliżu nie ma żadnego gniazda elektrycznego. Producent wyposażył urządzenie w technologię EZWire, która pozwala naładować telefon, który może być źródłem Waszego materiału filmowego.

Obraz, który zadowala

Obraz z miniprojektora

Projektor EZcast Beam J2

Decydując się na miniprojektor, musicie wiedzieć, że urządzenia tego typu zawsze będą jakimś kompromisem. Specyfikacja techniczna z reguły nie ma szans dorównywać tej, z klasycznych projektorów. Powodują to przede wszystkim kieszonkowe rozmiary i niekiedy przystępna cena. Jak jest w przypadku EZCast Beam J2? Wszystko by się zgadzało, ale gdy po raz pierwszy ujrzeliśmy obraz wyświetlony przez to maleństwo, byliśmy naprawdę pozytywnie zaskoczeni. Projektor pozwala na rzucenie obrazu do 100 cali (wyjściowa rozdzielczość to 854×480). Po manualnej kalibracji za pomocą pokrętła umieszczonego na górze urządzenia, ostrość była zadowalająca. EZCast Beam J2 obsługuje rozdzielczość do 1080P (Full HD). Ponadto, na pokładzie znajduje się głośnik o mocy 2W.

Źródło: www.ezcast.com

Gama zastosowań

Zastosowanie miniprojektora

Na pytanie “po co nam taki miniprojektor?” odpowiedzi jest naprawdę wiele. Przede wszystkim warto tu wymienić wszelkie zastosowania podróżne – urządzenie idealnie sprawdzi się podczas pobytu w hotelu, gdzie oglądanie zagranicznej telewizji i to w dodatku na telewizorze o przekątnej ekranu nieprzekraczającej 20 cali zdecydowanie nie będzie przyjemnością. Jeśli jesteś biznesmenem, a Twoja praca polega na spotykaniu się z klientami i prezentowaniu materiałów, a nie zawsze Twoje spotkania odbywają się w sali konferencyjnej bogatej w sprzęt… EZCast Beam J2 umożliwi Ci prezentację w każdym miejscu, wystaczy, że znajdziesz kawałek białej ściany. Lubisz grać w gry na smartfonie? Wykorzystaj screen mirroring, który oferuje Beam J2 i przerzuć ekran z telefonu na ścianę i kontynuuj swoje poczynania na dużym ekranie.

Trochę kwestii technicznych

ezcast beam j2

Co musicie jeszcze wiedzieć? Urządzenie posiada funkcję korekcji efektu trapezowego (“Keystone”). Przy niewłaściwym ustawieniu miniprojektora, uzyskany obraz będzie zniekształcony, a swoim kształtem może przypominać trapez. Ta zdolność pozwoli zredukować niepożądany efekt i uzyskać prawidłowy, prostokątny obraz. Wśród miniprojektorów DLP EZCast Beam J2 jest jednym z najjaśniejszych na rynku, jego moc to 300 lumenów, a współczynnik kontrastu 300:1. Producent informuje, że żywotność diody potrafi osiągnąć pułap 20000 godzin.

Specyfikacja techniczna

Wideoprezentacja miniprojektora EZCast Beam J2

Zawartość zestawu

– przenośny miniprojektor EZCast Beam J2
– pilot do sterowania
– instrukcja obsługi
– ładowarka

Przenośny projektor EZCast Beam J2 jest dostępny w sklepie DMTrade.pl – kliknij tutaj.