Produkty z serii EZCast powinny Wam być już doskonale znane. W szeregi oferty sklepu DMTrade.pl wstępuje kolejny model tego producenta – EZCast MiniBox. Urządzenia do screenmirroringu stają się co raz to popularniejsze, a tytułowy bohater to zdecydowanie jedno z lepszych rozwiązań tego typu. Sprawdź poniższą publikację i dowiedz się dlaczego!

Bezprzewodowy transmiter HDMI EZCast MiniBox

Przerzucanie obrazu z małego ekranu smartfona na zdecydowanie większy ekran telewizora (np. 4” vs 55” – nie ma o czym rozmawiać) może dać naprawdę ciekawy rezultat. Tak chociażby grając w gry na urządzeniu mobilnym (tytuły co raz to ciekawsze, bardziej zaawansowane o zdumiewającej grafice). W sumie to jak ze smartfona zrobić konsolę do gier. EZCast MiniBox pozwala na screen mirroring obrazu w rodzielczości do 4K przy 30 Hz z urządzeń mobilnych, laptopów i PC-tów. Nie bez powodu w nazwie znajdziemy słowo Mini – urządzenie jest niewielkie i lekkie. To także solucja dla starszych telewizorów bez modułu Wi-Fi i jakichkolwiek funkcji.

MiniBox przekształci go w nowoczesny Smart TV z takimi funkcjami jak Miracast, AirPlay, Google Home i inne. Istotną zaletą tego urządzenia jest możliwość wyświetlania klonowanych obrazów z tabletu lub smartfonu w orientacji pionowej (portretowej, czyli tak, jak domyślnie używamy nasze urządzenia mobilne). Mamy także możliwość wymuszenia obrotu obrazu o 90 stopni – ciekawe rozwiązanie do prezentacji treści na pionowych monitorach. Tytułowy sprzęt po podłączeniu nośnika USB ze zdjęciami, automatycznie je wyświetli.

Kompatybilność

MiniBox obsługuje technologie przesyłanie bezprzewodowego, takie jak Miracast, DLNA oraz Airplay (EZAir). Współpracuje ze wszystkimi popularnymi systemami – z Windows, MacOS, iOS, Android oraz ChromeOS.

Wyświetlanie treści w orientacji pionowej

To co zdecydowanie wyróżnia “Miniacza” na tle reszty urządzeń tego typu to zdolność wyświetlania wyświetlania treści ze smartfona w poziomie w trybie pełnoekranowym, co okazuje się istotne np. podczas grania w gry oraz w pionie (obrót ekranu i wyświetlanie w trybie portretowym zarówno w telefonie, jak i na telewizorze/monitorze).

Wyświetlanie obrazu pionowo i horyzontalnie

Podłącz swój smartfon

Dodatkowo urządzenie daje nam możliwość połączenia przewodowego ze smartfonem za pomocą chociażby kabla od ładowarki. Uzyskasz w ten sposób jeszcze stabilniejsze połączenie, co może być atutem podczas grania w gry, gdzie liczy się refleks, płynność i całkowity brak opóźnień.

Telefon podłączony przewodowo

Niezawodne połączenie

Niezależnie co przesyłasz, napawaj się stabilnym połączeniem dzięki dwupasmowej łączności bezprzewodowej WiFi lub skorzystaj z portu Gigabit Ethernet do przesyłania strumieniowego multimediów.

Dwa sposoby połączenia

Obsługa poleceń głosowych

Urządzenie współpracuje z inteligentnymi głośnikami Google Home oraz Amazon Alexa, które umożliwiają sterowanie urządzeniem EZCast za pomocą poleceń głosowych. Mamy możliwość odtworzenia konkretnego utworu lub całej listy danego artysty za pomocą wydanego polecenia głosowego.

Sterowanie głosowe

Instalacja EZCast MiniBox

Instalacja Mini Box jest bardziej niż prosta – podłącz urządzenie do portu HDMI w telewizorze oraz kablem do sieci LAN lub bezprzewodowo do W-Fi i włącz podłączając do zewnętrznego zasilania. Podstawowa konfiguracja odbywa się z poziomu aplikacji EZCast dostępnej ze sklepu Play lub iStore.

Łatwa instalacja

 

Specyfikacja techniczna

– CPU: AM8270
– Sieć: 802.11AC 2,4/5 GHz z Bluetooth, Gigabit Ethernet 1000 Mb
– RAM: 256MB DDR3
– Pamięć flash urządzenia: 128MB
– Złącza: HDMI 1.4a z HDCP 2.0 x1, USB 2.0 żeńskie typ A x1, RJ45 x1
– HDMI: 3840×2160/30p, 1920×1080/60p, 1280×720/60p, 1024×768/70p(4:3), 1280×960/85p(4:3)
– Funkcje: EZCast, EZAir (AirPlay), DLNA, Miracast, wsparcie Google Cast, Google Home, YouTube TV, Google Assistant i Amaxon Alexa, Mi AI, Ali Genie ze sterowaniem głosowym
– Kolor: biały
– Wymiary (długość x szerokość x wysokość): 184mm x 144mm x 50mm
– Zasilanie: DC 5V/2A

Obsługiwane formaty

– audio: wma, wav, ogg, aac, flac, 3gp i wiele innych
– wideo: mp3, mkv, avi, rm, rmvb, mov, ts i wiele innych
– obrazy: jpeg, jpg, bmp, png, gif, tiff i wiele innych

Obsługiwane systemy

– Android: od wersji 4.4 w górę
– iOS: od wersji IOS 10.0 w górę
– MacOS: od wersji MAC 10.10 w górę
– Windows: Win7 w górę
– ChromeOS

Zawartość zestawu

– EzCast Mini Box
– krótka instrukcja obsługi w języku angielskim
– Zasilacz 5V 2A
– przejściówki EU do zasilacza
– kabel zasilający USB typ A – DC
– krótki kabel HDMI
– kabel RJ45 LAN

Zainteresował Cię EZCast MiniBox?

Podsumowując: EZCast MiniBox to małe urządzenie o dużych możliwościach. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę zdolność wyświetlania obrazu w trybie portretowym. Kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę i poznać więcej szczegółów.