Projektor do domu- o czym warto pamiętać?

Projektor do domu powinien posiadać kilka cech, które przełożą się na satysfakcję z użytkowania. W warunkach domowych urządzenie jest przeważnie stosowane do oglądania filmów i bajek, grania na konsoli oraz wyświetlania zdjęć. Zwykle odległość w jakiej mamy możliwość postawić urządzenie wynosi kilka metrów. Są to warunki odbiegające np. od sali wykładowej, gdzie urządzenie znajduje się daleko od ekranu i wyświetlane są wykresy. Projektor do domowej rozrywki powinien być łatwy i wygodny w obsłudze, dobrze odzwierciedlać kolory, posiadać intuicyjne menu oraz prezentować obraz w dobrej rozdzielczości. Ważne by był przystosowany do pracy z różnymi urządzeniami typu- TV Box, komputer, konsola do gier, dekoder satelitarny itp.

projektor do domu jaki model w 2021 r

Jakie zastosowanie ma projektor do domu?

W wolnym czasie lubimy oglądać filmy. Duży obraz pozwala jeszcze bardziej “zagłębić” się w produkcję, dlatego odczuwane emocje są jeszcze silniejsze. To główna właściwość projektorów- obraz w wielkości 100″ cali możemy osiągnąć stawiając rzutnik około 3m od ściany. Ważny jest tu stosunek ceny do rozmiaru- telewizor z matrycą 100″ kosztuje nawet kilkanaście razy więcej niż projektor. Domowe rzutniki to świetne rozwiązanie do spędzania czasu z przyjaciółmi. Możliwości jest wiele- granie w gry lub wspólne oglądanie meczy. Najmłodsi także lubią oglądać bajki wyświetlane na ścianie. Projektor posiadający wbudowany odtwarzacz multimediów daje możliwość oglądania zdjęć, dlatego świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych przyjęć.

 

Projektor do domu- najnowsze modele na 2021r.

Technologia idzie do przodu i branża projektorów nie odbiega od tej zasady. Prezentujemy przykłady nowych modeli na miarę 2021r.

Vivibright F40

Model F40 to model niezwykle uniwersalny i dostosowany do warunków domowych. Projektor LED wyświetla obraz w jakości FULL HD, a 70W lampa zapewnia jasny i wyraźny obraz. Obudowę wykonano  w gamerskim stylu- posiada świecący emblemat, oraz nieszablonową linię. Doskonale wkomponuje się w centrum rozrywki gracza. Ważnym aspektem w przypadku gier są dwa dodatkowe parametry: częstotliwość horyzontalna wynosi 15-135KHz, a szybkość skanowania pionowego to 23-120Hz. Projektor F40 wyposażono w wejście HDMI, dwa porty USB, SPDIF oraz audio jack. Posiada wbudowane głośniki więc nie trzeba się martwić o dźwięk podczas oglądania filmów lub grania. Dodatkowo jest sprzedawany razem z torbą, dlatego łatwo jest go zabrać do znajomych lub w plener- o ile jest dostęp do prądu i coś pełniącego funkcję ekranu. Do urządzenia możemy podłączyć smartphona z pomocą odpowiedniego adaptera (niedołączony do zestawu). Z takim kompletem można oglądać mecz lub filmy nawet na działce.

projektor do domu gamingowy dla gracza 2021

Spacetronik D3000

Projektor do domu to synonim D3000. Ten model to wszystko co najlepsze z całej serii urządzeń do domowych zastosowań. W dizajnerskiej obudowie wykorzystano sprawdzone już wcześniej rozwiązania. D3000 wyróżnia się wysokim kontrastem dynamicznym wynoszącym aż 100000:1! To wartość niespotykana dotąd w tej klasie produktów. Rozdzielczość to 1920×1080 (FULL HD), dlatego obraz jest wyraźny, ostry i pełen szczegółów. Gama kolorów również zadziwia i wynosi 1,07 bln, ten parametr zapewni dokładne odwzorowanie barw, które są głębokie i nasycone. Do tej pory zmiana źródła wyświetlanego obrazu (np. z TV Boxa na konsolę) wymagało przepinania kabli, przestawiania urządzeń itp. Model D3000 posiada dwa gniazda HDMI, dlatego łatwo przełączymy źródło za pomocą pilota. Zastosowano też nowy i bardziej czytelny odtwarzacz multimediów. Obsługa jest intuicyjna, a dodatkowo menu jest w języku polskim (do wyboru spośród 23 innych języków). W najnowszym modelu nie mogło zabraknąć głośników i wejść USB. Teraz łatwo można wyświetlać zdjęcia lub filmy prosto z pendriva. Dla bardziej wymagających użytkowników jest jeszcze gniazdo SPDIF. Model Spacetronik D3000 to świetne rozwiązanie do domowej rozrywki.

projektor-kina-domowego-led2

Projektor do domu- klasyka na nowo

W poprzednim roku niezwykłą popularnością cieszył się model Spacetronik F10. Jego możliwości wciąż prezentują się wyśmienicie postanowiono kontynuować jego produkcję, a dodatkowo “ubrano” go w nową obudowę w białym kolorze.

 

 

Prezentowane modele znajdziesz TUTAJ