Już sporo czasu minęło od prezentacji marki ZBAM. Tym razem weźmiemy pod lupę jeden produkt z całej serii tego producenta. Gekkostick, tak nazywa się najbardziej nietypowy kijek do selfie, jaki powstał. Ba, kijek to mało powiedziane. Jego elastyczne właściwości i struktura pozwalają na wiele więcej zastosowań.

Chwyta się wszystkiego

Dzięki swojej elastyczności Gekkostick można dowolnie wygiąć. W praktyce oznacza to, że możesz przymocować kijek do dowolnego obiektu, np. gałęzi, słupka, lusterka samochodowego (lista jest naprawdę bardzo długa, a jedyne ograniczenie to chyba tylko wyobraźnia). Może śmiesznie to zabrzmi, ale zastosowanie Gekkosticka pozwoli Ci przedłużyć Twoje ramię i zrobić sobie selfie z odległości, które nie są osiągalne dla tradycyjnych kijków do zdjęć typu selfie. 

ZBAM Gekkostick na gałęzi

Zdalne sterowanie

Aby cały koncept robienia zdjęć z kijka, którego nie musimy trzymać w dłoni wypalił, producent zaopatruje każdy zestaw o pilot zdalnego sterowania działającego w oparciu o technologię bezprzewodową Bluetooth i informuje, że będzie współpracować ze wszystkimi urządzeniami opartymi na systemach Android i iOS. Wyzwalacz jest zasilany bateryjnie (bateria CR2032L). I w tym miejscu należy zaznaczyć, że jedynym ograniczeniem odległości, z której chcemy zrobić zdjęcie/nagrać film, jest zasięg opisywanej wyżej technologii bezprzewodowej.

Kompatybilność i cechy

Producent informuje, że Gekkostick sprawdzi się w parze razem ze smartfonami, kamerami sportowymi i aparatami kompaktowymi. Zakres szerokości obsługiwanego urządzenia to 50 mm do 84 mm. Sam kijek jest niewiarygodnie lekki, gdyż jego waga wynosi zaledwie 123 gramy. W przypadku tego produktu nie mamy możliwości teleskopowego systemu składania, możemy zaś go po prostu zwinąć, zważając na jego giętkość.
Długość Gekkosticka wynosi 520 mm, a szerokość 40 mm. Jeśli chodzi o jakość wykonania – silikon z elementami metalowymi – tutaj nie można się do niczego przyczepić, gdyż już pierwszy kontakt z produktem pozwala stwierdzić, że jest on solidny i dobrze wykonany. Dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych, podobnie jak reszta oferowanych produktów przez ZBAM (turkusowy, czarny lub różowy).

cechy produktu zbam gekkostick