Praca przed komputerem jest dzisiaj w zasadzie standardem – zarówno w sektorze usług, w handlu, jak w sektorze administracji publicznej. Pracownicy spędzają przy swoich biurkach często wiele godzin dziennie, co niestety może mieć negatywne konsekwencje, chociażby dla naszego kręgosłupa, motoryki ciała czy ogólnie rzecz biorąc – naszego zdrowia. Są jednak na rynku dostępne rozwiązania, które ów problem niwelują, a w zasadzie – nawet go eliminują. A są nimi… biurka elektryczne! Czym są i dlaczego warto rozważyć jego zakup – o tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze… zdrowie!

Praca ergonomiczna przy biurkuSiedzący tryb pracy nie sprzyja naszemu zdrowiu. Jak wyżej zaznaczyliśmy, ma on negatywny wpływ w zasadzie na cały układ kostny człowieka. Wynika to przede wszystkim z naszej nieprawidłowej postawy ciała, którą utrzymujemy przez większość czasu, w którym wykonujemy nasze codzienne obowiązki. Nie obwiniajmy się jednak zanadto! Bardzo często nieprawidłowa postawa powodowana jest niedopasowanym do naszego wzrostu czy budowy ciała biurkiem. Tradycyjne biurko do pracy nie posiada bowiem regulacji wysokości, przez co zmuszeni jesteśmy dostosować się do warunków, które ustalił arbitralnie producent meblowy. To wyjątkowo niekorzystne rozwiązanie- to meble powinny być dostosowane do nas, a nie na odwrót!

Dlatego też jednym z filarów utrzymywania prawidłowej postawy ciała są regulowane meble– w tym biurka elektryczne. Dzięki temu, możemy dostosować nasz wzrost i pozycję ciała do optymalnych warunków pracy. Nie musimy się na siłę garbić, wychylać czy też zajmować inną, niekorzystną pozycję. Elektryczne biura dostosują się do naszych indywidualnych potrzeb.

Warto także zaznaczyć, że biurko elektryczne ma również zdecydowanie pozytywny wpływ na nasze ogólne zdrowie i samopoczucie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że elektrycznie regulowane biurko umożliwia codzienną pracę w pozycji stojącej. A to zdecydowanie korzystnie wpływa na chociażby krążenie, czy też na mniejsze ryzyko przybrania dodatkowych kilogramów. Stojąc, możemy także zdecydowanie łatwiej utrzymać prawidłową postawę ciała- za co podziękuje nam przede wszystkim nasz kręgosłup. Jeżeli zatem zmagamy się z problemami natury ortopedycznej- elektryczne biurko będzie dla nas strzałem w dziesiątkę.

Biurko elektryczne – jak wygląda montaż i instalacja?

Montaż biurka elektrycznegoWiele osób być może twierdzi, że montaż biurka elektrycznego to absorbująca i długotrwała praca. Prawda jest jednak taka, że jest dokładnie na odwrót! Montaż biurka elektrycznego jest banalnie prosty i zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Warto poświęcić ten czas dla setek godzin spędzonych przy biurku- i kształtować odpowiednie nawyki prawidłowej postawy podczas pracy przy komputerze.

Właścicielu firmy – dlaczego warto zainwestować w elektryczne biurka dla pracowników?

Jeżeli prowadzisz firmę i zastanawiasz się, czy elektryczne biurko będzie dobrą inwestycją dla Twoich pracowników, odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Pomijając już wyżej wymienione kwestie zdrowotne, pracownik, który może zająć przy biurku wygodną dla siebie pozycję, będzie po prostu efektywniejszy. To samo dotyczy także pozycji stojącej- znużenie czy zmęczenie jest zdecydowanie łatwiejsze do pokonania w pozycji stojącej. Pozycja stojąca, którą umożliwia elektryczne biurko, pobudza organizm do działania i skutecznie redukuje ospałość. Zamiast kolejnej kawy, pracownik może pobudzić się do działania w zdecydowanie bardziej naturalny sposób!

Ergonomiczne biurko Spacetronik
Biurko z regulowaną wysokością Spacetronik

Elektryczne biurko – sprawdzi się tylko w firmie, czy też w domu?

Mimo tego, że najczęściej elektryczne biurka znajdują swoje zastosowanie w firmach, to warto zaznaczyć, że idealnie pasują do wyposażenia domu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jeżeli z biurka korzysta kilku domowników, to mogą oni indywidualnie dopasowywać jego wysokość do własnych potrzeb. To niezwykle praktyczne- każdy może, bez żadnych przeszkód, korzystać z przygotowanego stanowiska komputerowego. Co więcej- jeżeli jako rodzic, kupujesz dziecku elektryczne biurko, dokonujesz tak naprawdę inwestycji na lata. Zamiast co kilka lat kupować nowe biurko (bo dziecko „wyrosło” z poprzedniego), rozwiązujesz ten problem dzięki elektrycznie ustawianej wysokości. I nawet, jeżeli dzisiaj Twoje dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z edukacją, to elektryczne biurko towarzyszyć mu może przez kolejne kilkanaście lat. A Ty dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze- bo zamiast kupować nowe biurko co kilka lat, kupujesz tylko jedno- na lata. Dziecko może je przecież regulować jego wysokość wedle własnych preferencji. A przede wszystkim- zgodnie z jego „aktualnym” wzrostem.

Ergonomia w pracy Spacetronik Moris
Biurko stojące elektryczne Spacetronik SPE-O131WT Moris Eco

Należy także pamiętać, że odpowiednia postawa przy biurku jest najbardziej istotna właśnie w kontekście najmłodszych- systematyczna, nieprawidłowa postawa może być przyczyną poważnych dolegliwości ortopedycznych. Co więcej, nawyki, które dziecko nabywa we wczesnych latach swojego życia, zostaną z nim w przyszłości. Warto zatem zadbać o kształtowanie nawyku prawidłowej postawy- nawet podczas rozrywki, takiej jak granie w gry komputerowe.

Akcesoria do elektrycznych biurek

Warto także zaznaczyć, że elektryczne biurko posiada także wiele dodatkowych komponentów, o które można uzupełnić nasze nowe stanowisko pracy. Są to chociażby szuflady, które można zawiesić pod blatem, szafki pod biurko, wymienne blaty, mediaporty czy uchwyty na monitory czy klawiaturę. To wszystko sprawia, że ze zwykłego biurka robi się spersonalizowane, profesjonalne stanowisko pracy. Biurko staje się pewnego rodzaju projektem, indywidualnie dopasowanym do naszych potrzeb. Możemy je dowolnie edytować, dostosowywać do potrzeb chwili, konkretnego pracownika czy sytuacji. Wszystko dla naszej wygody! Takie rozwiązanie można porównać chociażby do smartfona, w którym instalujemy wybrane aplikacje, dzięki którym urządzenie spełnia wiele funkcji i ułatwia nam codzienność.

Ergonomiczne biurko Spacetronik

Jeżeli temat elektrycznych biurek przypadł Wam do gustu – koniecznie zapoznajcie się z naszą ofertą!