Uwaga! ryzyko zablokowania karty Cameleon w PACE 7241!

Przedstawiamy procedurę którą należy wykonać aby nie zblokować swojej karty Cameleon. Problem występuje w oryginalnym odbiorniku PACE 7241 i móc z niej korzystać jak dawniej w spliterze.

Nie możemy dopuścić do automatycznej aktualizacji oprogramowania !!! Na dekoderze PVR PACE 7241 musimy wyłączyć automatyczne aktualizowanie oprogramowania. Domyślnie dekoder posiada automatyczne aktualizacje do najnowszej wersji “162” oraz “162i”. W celu wyłączenia automatycznych aktualizacji oprogramowania według poniższej instrukcji:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2385127.html

W dekoderze postępujemy następująco:

– [Menu]
– [7] – (Parametry techniczne)
– [1] – (Ustawienie anteny)
– [OK] -(Dalej)
– [9] – ukazuje się naszym oczom ukryte menu (Ustawienia specjalne)

Obecna najnowsza wersja to “159” bez serwisów interaktywnych oraz “159i” ze serwisami interaktywnymi.
Tym sposobem dekoder nie pobierze oprogramowania, które nakazuje karcie Cameleon prace tylko w tunelowaniu Nagravision, czyli wyłącza korzystanie ze spliterów w systemie Mediaguard.
Po zrobieniu ustawień fabrycznych w ekranie pierwszej instalacji trzeba powtórzyć powyższe czynności jeszcze przed pierwszym wyszukaniem kanałów, tak aby nowe oprogramowanie nie pobrało się.

W przypadku gdy karta zostanie już sparowana i zmieni swój system kodowania będzie działać tylko w oryginalnym dekoderze od operatora w spliterze już nie :(:(:(

Na szczęście pojawiają się i jest ich już coraz więcej odbiorniki które sobie radzą z taką kartą i umożliwiają jej działanie poza oryginalnym dekoderem operatora np. Golden Media ALPHA X:

https://www.dmtrade.pl/p10125,golden-media-alpha-x-dvb-s2-multistream-h-265-linux-os.html