Witajcie! 🙂

Dzisiaj nieco inaczej, nie o produkcie z naszego sklepu (choć też będzie wzmianka w dalszej części) a o technologii internetu po światłowodzie, sieciach optycznych PON, urządzeniach GPON, technologii FTTH.

Znalezione obrazy dla zapytania swiatlowod banner

Technologia FTTH

FTTH, czyli Fiber to the Home. Sygnał światłowodowy w domu/mieszkaniu. Postaram się, w jak najprostszy sposób wytłumaczyć, o co w tym chodzi, posłużę się przy tym źródłami zewnętrznymi. A więc do sedna:

“Dzięki technologii FTTH światłowód prowadzony jest do Twojego domu, mieszkania lub firmy prosto z centrali operatora. Takie bezpośrednie połączenie stanowi gwarancję stabilnego i szybkiego dostępu do globalnej sieci ‒ internet dociera do Ciebie możliwe najprostszą i najkrótszą drogą. Dostawca nie wykorzystuje żadnych dodatkowych przekaźników, które mogłyby ulec awarii i osłabić moc przesyłanego sygnału. Usługa FTTH wyróżnia się więc prostotą i bezawaryjnością, zapewniając stabilny i nieograniczony dostęp do internetu.

Podłączenie lokalu do sieci światłowodowej nie jest procesem skomplikowanym czy czasochłonnym. Jeśli zdecydujesz się skorzystać ze światłowodu, wszystkie konieczne prace montażowe wykonują wykwalifikowani technicy w ciągu ok. trzech godzin. Prace przyłączeniowe polegają przede wszystkim na zainstalowaniu gniazda optycznego i doprowadzeniu do niego włókna OFS. Jego grubość wynosi zaledwie kilka milimetrów, a do mocowania używany jest przezroczysty klej ‒ po zakończeniu prac instalacja jest praktycznie niewidoczna.”

Znalezione obrazy dla zapytania ftth banner

Sieci PON

PON – Passive Optical Network. To najbardziej typowa sieć światłowodowa, włókno jednomodowe jest doprowadzane do klienta końcowego, po drodze z centrali trafia na splitter optyczny i sygnał jest dzielony w zakresie od 1:16 do 1:128 (nie ogranicza to maksymalnego transferu). U użytkownika montuje się terminal abonencki który zmienia nam sygnał optyczny/światłowodowy na standardowy, podawany dalej po kablu RJ45.

Znalezione obrazy dla zapytania sieć PON

Terminal abonencki GPON

W ostatnim akapicie wspomnę o terminalu abonenckim. W sytuacji doprowadzenia sygnału optycznego do domu na końcu montowane są właśnie takie urządzenia. zazwyczaj małe, białe kostki z zasilaczem i diodami na obudowie. W naszym sklepie dostępny jest taki terminal w bardzo dobrej cenie, zachęcam do zapoznania się z jego opisem po klikcięciu w link:

TERMINAL HG8010 GPON

Jakiego internetu używasz?

  • Internet światłowodowy (58%, 7 głosów)
  • Internet po kablu telefonicznym (25%, 3 głosów)
  • Internet mobilny (17%, 2 głosów)
  • Internet radiowy (0%, 0 głosów)

Liczba głosów: 12

Zagłosuj!

Loading ... Loading ...