UEFA EURO, najsilniej obsadzony turniej na świecie. Dwadzieścia cztery reprezentacje gotowe do walki o Puchar Europy. A wśród nich Reprezentacja Polski z Robertem Lewandowskim na czele, pod wodzą Paulo Sousy. Czy sprawimy niespodziankę? Co osiągniemy? O tym przekonamy się za kilkanaście dni.

EURO 2020 rozpocznie się 11 czerwca 2021, turniej został opóźniony o rok przez panującą na świecie pandemię koronawirusa. Ale nareszcie nadchodzi, a wraz z nim nadchodzą emocje! Czas zacząć “UEFA EURO 2020+1” 🙂

UEFA z twardym stanowiskiem w sprawie organizacji EURO 2020 w dwunastu krajach! - Zzapołowy | O futbolu w najlepszym wydaniu

Rewolucja w odbiorze sygnału

W Polsce, pełne prawa do transmisji wszystkich meczów posiada Telewizja Polska, poza nimi pojawi się dużo dodatkowych materiałów takich jak analizy, studia przed- i po-meczowe. Cały turniej nadawany będzie w otwartych kanałach TVP w telewizji naziemnej: TVP 1, TVP 2, TVP Sport i nowym, uruchomionym specjalnie TVP 4K.

Ten nowy kanał uruchomiony zostanie 11 czerwca, w dniu rozpoczęcia UEFA EURO. Pierwszym transmitowanym wydarzeniem będzie mecz otwarcia Turcja – Włochy, który rozpocznie się o godzinie 21:00.

Biuro Reklamy TVP - Telewizja Polska S.A

Wymagania techniczne TVP 4K

TVP 1, TVP 2 i TVP Sport nadają w jakości HD w technologii naziemnej już od dłuższego czasu. Nie wymagają nowego standardu DVB-T2 z kompresją H.265. Natomiast, nowy kanał, TVP 4K będzie wymagać modernizacji sprzętu naziemnego. TVP 4K będzie nadawać z nowego, testowego multipleksu oznaczanego jako MUX-5 w polaryzacji UHF. O ile nowe telewizory spełniają wymagania, to starsze modele lub dokupowane kiedyś odbiorniki DVB-T trzeba będzie odświeżyć i zastąpić czymś nowszym. Ale cóż to za problem dla prawdziwego kibica? 🙂

Kolejnym istotnym warunkiem, aby w pełni wykorzystać potencjał nowego kanału, jest oczywiście telewizor pozwalający na wyświetlanie obrazu 4K. Mile widziana jest też obsługa HDR, w celu poprawienia kontrastu i dynamiki wyświetlanych kolorów – wtedy trawa będzie na pewno zielona 🙂

UEFA EURO 2020 match schedule | UEFA EURO 2020 | UEFA.com

Dekodery pozwalające odbierać DVB-T2 H.265

Jeśli chcesz odbierać kanał TVP 4K, ale twój telewizor nie spełnia wymagań technicznych – mamy na to rozwiązanie. Wymagane jest, aby TV pozwalał wyświetlać obraz 4K – tego nie przeskoczymy (inaczej będzie obraz Full HD, jak w TVP 1 itp.). Więc, gdy masz już odpowiedni telewizor, który nie dekoduje nowego standardu DVB-T2 H.265 – możesz zakupić dodatkowy odbiornik.

Poniżej prezentujemy nasze propozycje.

Apebox C2 4K – dekoder combo DVB-S2 + DVB-T2

Apebox to prosty odbiornik satelitarno-naziemny. Odbiera sygnał 4K dla kanałów satelitarnych i naziemnych. Do poprawnego wyświetlania obrazu na TV potrzebny będzie kabel HDMI w standardzie 2.0 lub wyższym.

Ten dekoder można kupić w sklepie DMTrade.pl:

https://dmtrade.pl/p14937,apebox-c2-4k-uhd-combo-dvb-s2x-ms-dvb-t2-c-h-265-iptv.html

Qviart DUAL – odbiornik na systemie Android i Linux

Warto wspomnieć o kolejnym odbiorniku. Qviart DUAL to nowość na rynku. Urządzenie jest bardzo wszechstronne, dzięki zastosowaniu dwóch systemów operacyjnych. Android wzbogaca je o funkcje multimedialne. Linux Enigma2 gwarantuje szybkość i stabilność działania. Przy podłączeniu do telewizora, również wymagany jest kabel HDMI 2.0, obsługujący rozdzielczość 4K.

Qviart DUAL jest dostępny w sklepie DMTrade:

https://dmtrade.pl/p18665,qviart-dual-os-e2-android-9-0-combo-dvb-s2x-dvb-t2-c.html

Qviart LUNIX 4K combo – tuner na Linuxie

Następnym urządzeniem godnym uwagi jest Qviart LUNIX 4K. Mały dekoder odbierający kanały z satelity i naziemne. Działa na stabilnym oprogramowaniu OpenATV i systemie Enigma2. Główne jego zalety to szybkość i duże możliwości modyfikacji ustawień.

Lunix’a można zakupić na stronie www.DMTrade.pl:

https://dmtrade.pl/p12736,qviart-lunix-4k-dvb-s2x-dvb-t2-c-h-265-ci-enigma2-open-atv-vu-zero-4k.html

Podsumowując….

O EURO 2020 wiemy już prawie wszystko - Exu Magazine

W lipcu 2022 obowiązkowa będzie wymiana odbiorników. W Polsce nadawać przestaną kanały w technologii DVB-T. Modernizacja ma na celu głównie poprawę odbieranego sygnału. Więcej kanałów HD w dla wszystkich, w otwartym paśmie i za darmo. UEFA EURO jest więc idealną okazją, aby zmusić się do wymiany sprzętu już teraz! Przetestuj nową technologię, popraw odbierany obraz i ciesz się rozrywką w najlepszej jakości obrazu i dźwięku!

Razem kibicujmy Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy. Razem bądźmy dumni z naszych!