Spotkanie z twórcami: “Pacific Rim: Rebelia”
Dyrektor artystyczny – Jacinta Leong

Dyrektor artystyczny – Jacinta Leong.

Jacinta Leong, wielokrotnie nagradzany dyrektor artystyczny, znany głównie z pracy przy filmach takich jak: Pacific Rim: Rebelia; Obcy: Przymierze; Mad Max, najnowsza trylogia Gwiezdnych Wojen oraz Wielki Gatsby, w dzisiejszym wpisie dzieli się ze swoimi fanami wrażeniami na temat pracy z kamerami poklatkowymi i technologią Time Lapse, a głównym narzędziem pracy była TLC200 Pro.

Pacific Rim: Rebelia – oficjalny trailer.

_______________________________________________________________________
1) Czy są jakieś wskazówki, którymi chcesz się podzielić z inymi?

Każde doświadczenie związane z pracą na planie jest bezcenne, jeśli masz okazję coś przetestować to zrób to, zanim zrobi to ktoś inny, a Ty będziesz żałować! Praca z kilkoma kamerami (kilkoma ujęciami) zawsze jest ciekawsza, więc jeśli możesz, zainwestuj w kilka kamer i baw się dobrze!

 2) Jak zacząć zabawę z filmami poklatkowymi?

To zasługa mojej żony, ona zaczęła wszystko. Około 10 lat temu, kupiła, wtedy nieznany jeszcze szerzej tzw. “aparat ogrodowy” Brinno TLC100, a mnie tak to wkręciło, że wykorzystałem go przy kilku projektach, najpierw nieznacznie, a później coraz bardziej i bardziej. Z biegiem czasu usprawniłem zaplecze sprzętowe do TLC200 i TLC200 Pro, a w planach mam wymianę na TLC2000.

3) Timelapse – jakie wrażenia?

To jest niesamowite, wykorzystanie technologii poklatkowej działa na wyobraźnię. Bardzo fajnie ogląda się postępy prac (np. przy budowie scenerii) w przyspieszonym tempie, to nowy rodzaj obserwacji! Podczas gdy oglądanie w normalnym tempie byłoby nudne, w timelapse dostajemy szybki przegląd wydarzeń, nieraz jest komicznie!

4) Kiedy udało Ci się osiągnąć najlepszy efekt?

Obcy: Przymierze – poklatkowy film z budowy planu.

Powyższy klip, to było niesamowite, budowa sceny przy najnowszym filmie z serii Obcy. Gdy opublikowaliśmy to w mediach społecznościowych, to obejrzano go ponad osiem milionów razy! Przy okazji dodam też, że filmy z kategorii science-fiction mają ciekawe scenerie, a ich budowa to niekiedy niezłe wyzwanie, uwiecznienie tego jako film poklatkowy, to genialna sprawa!

 5) Czy są jakieś różnice między Brinno a innymi urządzeniami?

Brinno jest inne, ma inne zalety od pozostałych sprzętów. Ale przede wszystkim niewątpliwie do najważniejszych zalet należą: prostota użycia, długi czas pracy na bateriach, małe gabaryty.

Pacific Rim: Rebelia – najnowsze dzieło poklatkowe
____________________________________________________________________________
Więcej o Jacinta Leong na jej stronie:
http://jacintaleong.com/#/home

A kamerę TLC200 Pro można znaleźć:
https://www.dmtrade.pl/p3762,brinno-time-laps-camera-tlc200-pro-poklatkowa.html