Pierwsze modele biurek z elektryczną regulacją wysokości Spacetronik Astrid zadebiutowały już spory szmat czasu wstecz. Zapewne już chcieliście zarzucić nam odgrzewanie przysłowiowego kotleta. Nie do końca można się z tym zgodzić, a dlaczego, przekonacie się w poniższej publikacji.

Biurka regulowane Spacetronik Astrid

Nowe modele biurek elektrycznych Astrid zostały wyposażone w blat z drewna bambusowego o rozmiarze 120 x 60 cm. Pierwszy z nich – Spacetronik SPE-B128WT to połączenie białego stelaża właśnie z tym blatem, drugi zaś to kompozycja czarnej i bambusa – Spacetronik SPE-B128BT. W jednej kwestii wszyscy powinni być zgodni – nowe Astridy są po prostu ładne, o ile nie pokusić się o stwierdzenie piękne. Wtopiony kontroler w konstrukcję biurka nie zaburza jego eleganckiej formy. Z przodu znajduje się wyśrodkowana szuflada, która nie grzeszy pojemnością, ale z pewnością sprawdzi się dla schowania kilku przedmiotów, bądź dokumentów.

I tak trochę treści technicznej – wysokość blatu jest regulowana w zakresie od 72 do 121 cm. Biurko elektryczne napędza skromnie jeden silnik. Astrid na swoje barki może wrzucić do 50 kilogramów obciążenia. Standardowo nie zabrakło tutaj systemu antykolizyjnego.

Biurko podnoszone elektrycznie Spacetronik Astrid i jego “wypasiony” kontroler

Jeden z najbardziej rozbudowanych kontrolerów dostępnych na rynku. Kunsztownie wtopiony w konstrukcję biurka posiada szereg możliwości. Oczywiście przyciski do manualnej regulacji w górę, jak i w dół. Dłuższe przytrzymanie spowoduje, że biurko powędruje automatycznie w danym kierunku. Stały podgląd na aktualną wysokość umożliwi nam wbudowany wyświetlacz LED. Jeśli z biurka korzysta kilku użytkowników, to dla każdego z nich (a dokładniej 4) możemy przypisać spersonalizowane ustawienie wysokości blatu.

Wystarczy nacisnąć jeden z programowalnych przycisków, aby po chwili biurko elektryczne znalazło się na przypisanym pułapie. Jeśli użytkujesz biurko sam, możesz wykorzystać tę funkcję do przypisania odpowiedniej wysokości dla pracy, gdy siedzisz oraz gdy stoisz. Kontroler został wyposażony w dwa porty USB-A oraz jeden port USB typu C. Każdy z nich może uzyskać maks. moc wyjściową 5V DC / 2,4A. Podczas, gdy biurka zmienia wysokość, porty się na chwilę dezaktywują. Jeśli w Waszym domu rządzą małe pociechy, to funkcja blokady rodzicielskiej z pewnością okaże się przydatna.

 

Spacetronik Astrid – montaż

Biurko jest spakowane w płaskim kartonie. Po otwarciu opakowania czeka nas szybki, przyjemny i nieskomplikowany montaż. Do blatu, który posiada już zainstalowaną część konstrukcji stelaża, należy przykręcić nogi z silnikiem (w jednym elemencie). Na sam koniec montujemy stopy, podłączamy okablowanie i tyle w temacie. Oprócz wszystkich niezbędnych śrub, w zestawie znajdziemy klucz imbusowy oraz dwie opaski kablowe.

Montaż biurka Spacetronik Astrid

Najważniejsze cechy biurka Astrid

– Konstrukcja kolumny składająca się z dwóch segmentów
– Wyposażone w jeden silnik
– Zakres regulacji wysokości od 72 do 121 cm
– Nośność maks. do 50 kilogramów
– Blat o rozmiarze 120 cm x 60 cm wykonany z drewna bambusowego
– Maks. prędkość regulacji do 25 mm/s
– Poziom hałasu podczas pracy biurka poniżej 50 dB
– Zasilane z sieci 100 V – 240 V
– Zaawansowany kontroler z 4 przyciskami do zapamiętywania pozycji, 2 portami USB, 1 portem USB-C, przyciskami “góra” / “dół” oraz funkcją blokady rodzicielskiej
– System antykolizyjny
– Szybki, łatwy montaż i obsługa biurka
– Stelaż biurka w kolorze białym lub czarnym

Biurka elektryczne  – gdzie kupić?

Zainteresowały Cię nowe modele biurek elektrycznych Astrid? Kliknij w jeden z poniższych odnośników, aby przejść do sklepu DMTrade.pl