Spacetronik to marka, która w tym momencie mocno kojarzy się z ergonomią. Oferta nieustannie się poszerza, co objawia się wprowadzeniem do sprzedaży zdrowych krzeseł dla dzieci. Nieodpowiednia pozycja siedząca przy biurku może przynieść szereg negatywnych konsekwencji. Bóle głowy, pleców i inne schorzenia potrafią nieźle dać się we znaki. Ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka Spacetronik “XD” posiada rozwiązania gwarantujące nie tylko komfort, ale również skutecznie chronią kręgosłup Twojej pociechy i dbają o odpowiednią pozycję przy biurku.

Krzesło do biurka dla dzieci

Dzieci w wieku szkolnym spędzają sporo czasu w pozycji siedzącej. Warunki w szkole z reguły pozostawiają wiele do życzenia, mowa przede wszystkim o krzesłach i ławkach, które mają się nijak do zdrowej pozycji i ergonomii. Po szkole przychodzi czas na odrobienie zadań domowych. Wówczas dzieci ponownie spędzają dodatkową godzinę lub kilka w pozycji siedzącej. O ile na umeblowanie szkolne rodzice mają wpływ bliski nikłemu, to o tyle w domu warto rozważyć rozwiązanie optymalne, które zminimalizuje negatywne skutki długotrwałego siedzenia pociechy.

Fotel do biurka dla dziecka Spacetronik XD

Zachowanie prawidłowej postawy przez dzieci wypada zdecydowanie gorzej, niż w przypadku dorosłych. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że są one bardziej żywe i ruchliwe, co wynika z natury. Kwestia cierpliwości też wypada z goła odmiennie. Łatwiej o nudę, a trudniej o wytrzymanie w jednym miejscu, bądź pozycji. Ponadto dzieciom brak świadomości o tym, jak istotne jest dbanie o prawidłową postawę i zdrowie. Dlatego też warto rozważyć zakup fotela dziecięcego, który wspiera prawidłowe położenie pleców, wymuszając prawidłową postawę siedzącą. Może to skutkować poprawą koncentracji oraz samopoczucia. Dlatego też warto zadbać o zdrowie i komfort podczas nauki i zabawy przy biurku naszego dziecka. Ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka Spacetronik XD SPC-XD01 zostało wyposażone w regulacje, które pozwalają dopasować fotel do małolata. Są nimi regulacja wysokości siedziska, głębokości siedziska, wysokości oparcia oraz kąta pochylenia oparcia.

Dedykowany wszystkim młodym użytkowników w przedziale wiekowym od 3-14 lat – zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, gdyż w ofercie fotel dziecięcy występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej (Spacetronik XD SPC-XD01A) oraz różowej (Spacetronik XD SPC-XD01P). Odpowiedni design powoduje, że krzesło idealnie wpasuje się w aranżację każdego pokoju dziecięcego. Ergonomiczne kształty specjalnie opracowanego dwuczęściowego oparcia i siedziska dbają o zdrowie kręgosłupa pociechy podczas nauki przy biurku. Mechanizm blokady kółek sprawia, że dziecko będzie siedzieć wygodnie, bez niekontrolowanego przemieszczania się przy biurku, dzięki czemu łatwiej będzie skupić się na nauce.

Krzesło biurowe dla dzieci Spacetronik XD SPC-XD01 – Najważniejsze cechy
Krzesło dla dziecka

  • Dedykowane dla dzieci w wieku 3-14 lat
  • Wysokość siedziska regulowana w zakresie 36-56,5 cm
  • Regulowana głębokość siedziska (33 – 39 cm)
  • Nośność do 75 kg
  • Regulowany kąt pochylenia oparcia
  • Regulowana wysokość oparcia od 76 do 97,5 cm
  • Blokada kółek podczas siedzenia (kółka grawitacyjne)
  • Materiały: PP (tworzywo sztuczne), stal, siedzisko z gąbki, obicie siedziska i oparcia z przyjemnej tkaniny poliestrowej
  • W kolorze różowym lub niebieskim