Kilka dni wstecz magazyn Spacetronik zasiliła nowa dostawa gniazd meblowych. Wśród produktów znalazły się całkowicie nowe modele – podblatowe i nablatowe oraz dotychczasowe w wersji z gniazdami niemieckimi – Schuko. Dodatkowo w poniższej publikacji odpowiemy sobie na pytanie – po co komu gniazda meblowe?

Gniazdo do blatu – czym jest?

Gniazda meblowe stają się niewątpliwie co raz to popularniejsze, choć nadal są postrzegane jako nowoczesny element. Zainstalowane w blacie, dają przede wszystkim szybki i łatwy dostęp do różnych gniazd. Z całą pewnością gniazdka w blacie nie będą działać na niekorzyść estetyki biurka, czy innego mebla, w którym zostały zainstalowane. Mediaport do biurka może występować w różnych konfiguracjach, począwszy od posiadania standardowych gniazd zasilających, po ładowarki indukcyjne, ładowarki USB, porty USB, HDMI, aż po złącza Ethernet (RJ-45).

Nowe modele w ofercie Spacetronik

Gniazdo podblatowe Spacetronik SPS-U24 i SPS-U26

Jak sama nazwa wskazuje – nowości zaczynamy od modeli, które instalujemy bezpośrednio pod blatem. Do zaprezentowania dwie pozycje. Spacetronik SPS-U24 to gniazdo podblatowe posiadające dwa gniazda zasilające Schuko oraz podwójną ładowarkę USB.

Mediaport podłączamy do sieci korzystając z zainstalowanego 1,5 m kabla zasilającego. Nieskomplikowany montaż – wystarczy za pomocą czterech dołączonych wkrętów przykręcić gniazdo pod blatem w dowolnym miejscu. SPS-U26 to model o jednakowym designie, natomiast oprócz w/w 2 gniazd zasilających Schuko i ładowarki USB, posiada także port HDMI 2.0 oraz gniazdo Ethernet (RJ-45). Dla dwóch ostatnich pozycji gniazdo meblowe zostało wyposażone w kable o dł. 1,5 m zakończone wtykami.

Gniazdo nablatowe Spacetronik SPS-T35

Coś przeciwnego do gniazd opisanych wyżej? Mediaporty montowane na górze blatu. Spacetronik SPS-T35 występujący w dwóch wariantach – srebrnobiałym lub czarnym to zespół trzech gniazd zasilających Schuko oraz podwójnej ładowarki USB. W tym przypadku montaż również uchodzi na nieskomplikowany – gniazdo nablatowe montujemy na krawędzi blatu wykorzystując zacisk dołączony do zestawu.

Gniazda meblowe wpuszczane w blat z gniazdami Schuko

W ofercie pojawiło się także kilka starych-nowych modeli, tj. dotychczasowe konfiguracje, które zamiast gniazd francuskich (French) zostały wyposażone w gniazda niemieckie (Schuko). Gniazda dostępne są tutaj.

Spacetronik gniazda wpuszczane w blat

Różnice pomiędzy gniazdem niemieckim (Schuko), a francuskim

Standardowo w naszym kraju stosujemy gniazda francuskie (French). Dwa otwory, jeden wystający bolec i wszystko jasne. Natomiast gniazda typu Schuko potocznie zwane niemieckimi cechują się innym umiejscowieniem uziemienia. W związku z tym nie posiadają klasycznego bolca uziemiającego znajdującego się w centralnym miejscu gniazda, tylko dwa mniejsze elementy stykowe po obu bokach. Dedykowane dla krajów, w których ten typ uziemienia uznano za standard, natomiast nie ma przeciwskazań, by stosować je także w Polsce. Należy się jednak upewnić, że wtyczki mają odpowiedni kształt – dwa wcięcia po bokach.

Gdzie kupić gniazda meblowe Spacetronik?

gniazda chowane w blat

Gniazda podblatowe

Gniazda nablatowe

Gniazda wpuszczane w blat

Wszystkie dotychczasowe, jak i nowe modele gniazd wpuszczanych w blat znajdziecie tutaj.