Podstawki Sit-Stand to znane pozycje z serii Spacetronik Ergoline, które pozwalają przekształcić klasyczne biurko w aktywną stacjonarną stację roboczą. Przyszedł czas na zasilenie szeregów nowym modelem – Spacetronik SPR-127MB. Chwytamy za lupę i prezentujemy świeżynkę w poniższej publikacji – zapraszamy do lektury.

Dla przypomnienia: Czym jest podstawka na biurko?

Długotrwałe siedzenie i problemyInaczej podstawki Sit-Stand. Najprościej mówiąc są to konstrukcje, które pozwalają w szybki i prosty sposób zmienić tryb pracy z siedzącego na stojący i odwrotnie. Dzięki możliwości regulacji dostosujesz wysokość przestrzeni roboczej do swoich potrzeb. Zbyt długie siedzenie może utrudniać prawidłowe krążenie, powodować obrzęki kostek i stóp i inne dolegliwości, chociażby te związane z kręgosłupem. Podstawki idealnie sprawdzają się w biurach, kiedy pracownik jest skazany na 8 godzin w towarzystwie komputera. Zastosowanie konstrukcji tego typu pozwoli uniknąć zakupu nowego mebla, natomiast umożliwi nam wprowadzanie zmian w istniejącym biurku.

Spacetronik Ergoline SPR-127MB

Podstawka Sit-Stand SPR-127MB

Dobra. Czas na konkrety. SPR-127MB to ergonomicznie zaprojektowana podstawka na biurko z regulacją wysokości, która pozwala znaleźć “zdrową równowagę” pomiędzy staniem, a siedzeniem podczas pracy w trakcie całego dnia. Idealna do użytku zarówno w domu, jak i biurze. Wystarczy pociągnąć za uchwyt, aby dopasować powierzchnię roboczą do określonej wysokości. Jest to niedroga alternatywa dla zdecydowanie większych biurek z regulacją wysokości. W chwili obecnej występuje tylko w kolorze czarnym.

Regulacja wysokości

Podstawka Sit-Stand

Tytułowa podstawka pozwala na zmianę wysokości blatu w zakresie od 120 mm do 500 mm. Po prawej stronie, pod blatem znajduje się dźwignia, po której naciśnięciu użytkownik może dostosować pozycję do swoich potrzeb, czyli swojego wzrostu. Należy zaznaczyć, że ustawienia wysokości są bezstopniowe, co w praktyce oznacza, że możemy w dowolnym miejscu zablokować wysokość. Regulacja jest bardzo płynna & stabilna, a to za sprawą specjalnej konstrukcji “X” i systemu sprężyny gazowej.

Instalacja

W sumie w przypadku tego produktu słowo instalacja nie ma żadnego odniesienia w rzeczywistości. Po wyciągnięciu podstawki z opakowania i włożeniu klawiatury w sloty i zamknięciu klamer zabezpieczających SPR-127MB jest gotowa do użycia.

Ogłoszenie gotowości od momentu wypakowania wszystkiego, aż po ustawienie podstawki na naszym firmowym biurku ze sprzętem zajęło nam zaledwie 3 minuty.

Garść kwestii technicznych i jakość wykonania

A więc na początek musicie wiedzieć, że podstawka nie należy do lekkich, ale też bez przesady – dzięki odpowiedniemu dociążeniu otrzymujemy w zamian stabilność i płynność. SPR-127MB pozwala na obciążenie nieprzekraczające 15 kg. Blat o rozmiarach 415 mm x 880 mm został wykonany z płyty wiórowej o grubości 12 mm.

Wymiary blatu podstawkiTesty podstawki Sit-Stand

Z pewnością pozwoli Wam to na umieszczenie Waszej konfiguracji, no chyba, że korzystanie z czterech monitorów, wówczas raczej nie. Jeśli chodzi o jego wykonanie – jest bardzo dobrze, natomiast jedynym mankamentem jest jego skłonność do zbierania odcisków palców (w zestawieniu z kolorem czarnym tym bardziej). Całość wydaje się być solidna, a elementy są bardzo dobrze spasowane. Rozmiary półki na klawiaturę i mysz wynoszą 308 mm x 880 mm.

Prezentacja podstawki Sit-Stand SPR-127MB (wideo)

Odwiedź naszą stronę Spacetronik Ergoline

Zachęcamy do odwiedzin naszej witryny (www.ergoline.spacetronik.eu) dedykowanej produktom z serii Spacetronik Ergoline. Oprócz tytułowej podstawki znajdziecie tam także nasze popularne stelaże elektryczne, uchwyty PC, mediaporty, biurka gamingowe i akcesoria Ergoline.


Podstawka na biurko Spacetronik Ergoline SPR-127MB dostępna po kliknięciu tutaj.