Czym są tytułowe podstawki Sit-Stand?

Najprościej mówiąc są to konstrukcje, które pozwalają w szybki i prosty sposób zmienić tryb pracy z siedzącego na stojący i odwrotnie. Dzięki możliwości regulacji dostosujesz wysokość przestrzeni roboczej do swoich potrzeb. Zbyt długie siedzenie może utrudniać prawidłowe krążenie, powodować obrzęki kostek i stóp. Podstawki idealnie sprawdzają się w biurach, kiedy pracownik jest skazany na 8 godzin w towarzystwie komputera. Zastosowanie konstrukcji tego typu pozwoli uniknąć zakupu nowego mebla, bądź wprowadzania zmian w istniejącym biurku.

ERGOLINE SPR-121M

duza podstawka header

Pierwszy z dwóch oferowanych przez Spacetronik modeli pozwala na regulację w zakresie od 150mm do 500mm. Dzięki zastosowaniu sprężyny gazowej, regulacja odbywa się w sposób płynny i trwa to naprawdę kilka sekund.

sprezyna gazowa

Aby zmienić wysokość wystarczy nacisnąć klamkę zwalniającą blokadę i unieść, bądź opuścić konstrukcję na którykolwiek z 12 możliwych wariantów. SPR-121M cechuje nośność do 15 kilogramów. Ten model został wyposażony w odłączaną dolną półkę, która podnosi się zsynchronizowana razem z górną powierzchnią i jest idealnym miejscem dla myszki i klawiatury. Powierzchnia blatu wynosi 890x590mm, co powinno pozwolić pomieścić najbardziej zaawansowane konfiguracje.

podstawka sit stand

Wymagany jest minimalny montaż w postaci umieszczenia dwóch zaślepek, które nie są wymagane do działania podstawki. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej.

Podstawka na biurko ERGOLINE SPR-121M jest dostępna w sklepie DMTrade.pl, a jej koszt wynosi 749,00 zł.

ERGOLINE SPR-211M

mala podstawka header

Drugi z prezentowanych modeli jest zdecydowanie mniejszy od poprzednika, a co za tym idzie posiada nieco zredukowane parametry. Dla niektórych może okazać się to atutem, gdyż SPR-211M jest z zamysłu mobilną konstrukcją i to właśnie dlatego został zaopatrzony w specjalny uchwyt do przenoszenia. Ponadto jest bardzo smukły, gdyż jego grubość w najniższej pozycji wynosi zaledwie 4 cm. Wymiary blatu to 650x450mm.

podstawki sit stand

Podstawka nie wymaga żadnego montażu. Użycie jest naprawdę banalne. Wystarczy zwolnić blokadę umieszczoną po lewej stronie, pociągając ją do siebie. Następnie należy wcisnąć przycisk umieszczony w blacie podstawki i już możecie dowolnie regulować wysokość swojej przestrzeni roboczej. Do wyboru macie 6 pozycji. Maksymalny udźwig to 8 kilogramów. Występuje tylko w kolorze czarnym.

Podstawka na biurko ERGOLINE SPR-211MB jest dostępna w sklepie DMTrade.pl, a jej koszt wynosi 339,00 zł.

 


Poniżej znajdziecie krótkie wideo, które prezentuje oba modele podstawek.