Wszechobecna bezprzewodowość staje się faktem. Jest jednak kilka wyjątków, a raczej miejsc, w których kable nie znikną, bądź tylko częściowo, a jest nim… nasze biurko komputerowe. Zasada jest prosta – jeśli podczas pracy nie chcesz rozpraszać swojej uwagi – zachowaj na biurku porządek. Komputer, monitor, drukarka, głośniki, tablet graficzny, myszka, klawiatura i wymieniać można jeszcze długo urządzenia, które posiadają kable. Wijące się liczne przewody na blacie, dalej za biurkiem zwisają bez jakiegokolwiek ładu. Organizer kabli czyli porządek w okablowaniu na biurku – więcej w poniższej publikacji.

Prowadnica kablowa Spacetronik Ergoline

Zamiast piętnastu przewodów — jeden organizer kabli

Może zacznijmy od początku – czym jest organizer kabli? To nieskomplikowana konstrukcja składająca się z pojedynczych bloków prostokątnych lub owalnych, zakończonych z jednej strony stopą, a z drugiej elementem montażowym. (ważna informacja – w zestawie nie ma wkrętów – musicie doposażyć się w nie sami, aby przykręcić prowadnicę do blatu). Wyglądem przypomina kręgosłup, stąd też możecie spotkać się z alternatywną nazwą – kręgosłup kablowy. Maskownica kablowa prowadzi przewody podłogi, ściany lub zespołu gniazd do biurka i zapewnia ochronę przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi i poprawia estetyką naszego stanowiska pracy. Pozwala także na organizację przewodów według własnego uznania, gdyż wewnątrz znajdują się dwa (w przypadku prowadnic owalnych) lub cztery (prostokątne) tunele. 

Ból kręgosłupa Twojemu biurku nie grozi

W zależności, czy jesteś posiadaczem tradycyjnego biurka, czy w Twoim pokoju króluje biurko z elektryczną regulacją, organizer kabli sprawdzi się idealnie. Przede wszystkim, jeśli chodzi o nowe prowadnice, to do wyboru mamy dwie długości – 80 lub 130 cm. Oprócz tego wybieramy kształt bloków – prostokątny lub owalny. Na samym końcu wybór koloru spośród czarnego, srebrnego oraz białego. Każda prowadnica kablowa Spacetronik składa się z zatrzaskowych bloków, które łączą się ze sobą.

Możesz dowolnie wydłużyć lub skrócić kręgosłup, dodając lub usuwając bloki. W przypadku kręgosłupów z blokami prostokątnymi wewnątrz znajdziemy cztery tunele, a pojedynczy blok na rozmiar 68 x 35 mm. Prowadnice z blokami owalnymi mają dwa tunele, a pojedynczy blok ma 71 x 35 mm. Umieszczanie kabli jest bardzo proste – wystarczy odgiąć delikatnie jedno skrzydło bloku i umieścić wewnątrz przewód.

Maskownice do kabli Spacetronik – najważniejsze cechy

Kręgosłup kablowy

 • Solidne i trwałe prowadnice przeznaczone do użytku w domu, biurze, sali konferencyjnej, warsztacie
 • Osłonią wiele kabli, dzięki czemu można łatwo zorganizować porządek w miejscu pracy
 • Personalizowana długość poprzez odczepiane bloki
 • Wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego
 • Dwa lub cztery tunele do organizacji przewodów
 • Dostępne dwie długości bazowe w trzech kolorach: białym, czarnym oraz srebrnym

Organizer kabli – gdzie kupić?

Organizery do kabli dostępne są w sklepie DMTrade.pl – kliknij w jeden z poniższych odnośników, aby dowiedzieć się więcej!

Kształt bloków – prostokątny

Kształt bloków – owalny

Przepust kablowy w dwóch kolorach

Oprócz organizerów kablowych w ofercie pojawiły się okrągłe przepusty kablowe Spacetronik SPS-G02, które również przyczynią się do uporządkowania przewodów na biurku. Nieskomplikowana konstrukcja, dzięki której wszystkie kable schodzą się w jednym miejscu. Ponadto zapobiegają niepożądanym przetarciom izolacji przewodów przez ostre krawędzie mebli. Wykonane z tworzywa sztucznego (plastik) dostępne są w kolorze białym (Spacetronik SPS-G02W) oraz czarnym (Spacetronik SPS-G02B). Wymiar zewnętrzny wynosi 89 ⌀, a wewnętrzny 79 ⌀. Przelotka kablowa ma wysokość 25 mm.

Organizer kabli pod biurko z kręgosłupem 2w1

Organizery do kabliDługi na 110 cm uchwyt Spacetronik SPK-531G montowany pod blat biurka z kręgosłupem kablowym doczepianym do nogi stelaża. W moim mniemaniu to organizacja kabli pod biurkiem na 6 gwiazdek. Nie dość, że mamy porządek to jeszcze całkowite maskowanie i zachowaną maksymalną estetykę biurka. Dla wszystkich typów biurek. W przypadku tych elektrycznych ważne, by dolna kolumna nogi była statyczna, gdyż to właśnie do niej należy zamontować kręgosłup (bezinwazyjnie, wystarczy przykleić). Uchwyt kablowy instalujemy na krawędzi blatu z tyłu z wykorzystaniem czterech wkrętów, które znajdziecie razem z produktem w zestawie. Dostępny w trzech kolorach: białym, szarym oraz czarnym.

Organizacja kabli pod biurkiem

Uchwyt na kable pod biurko Spacetronik SPK-531 – Najważniejsze cechy

 • Długość uchwytu 1100 mm
 • W kolorze szarym
 • Montaż uchwytu pod blatem na cztery wkręty
 • Bezinwazyjny montaż belki do kręgosłupa
 • Uchwyt kablowy z kręgosłupem kablowym
 • Dla biurek standardowych i elektrycznych (tylko ze statyczną dolną kolumną)

Podwieszane organizery kabli Spacetronik SPK-520

“Koszyczek” przeznaczony na kable, zasilacz lub listwę zasilającą, montowany pod blatem. Budżetowe rozwiązanie zapewniające ład i porządek wśród okablowania. SPK-520 posiada otwartą konstrukcję, dco przekłada się na odpowiednią cyrkulację powietrza. Montaż jest łatwy – przykręcamy do krawędzi blatu za pomocą dołączonych 6-ciu wkrętów. Dostępny w trzech kolorach: białym, szarym oraz czarnym.

Spacetronik SPK-520 – Cechy produktu

– Materiał: Niepalny metal
– Wymiary: 500 mm x 120 mm x 90 mm
– Kolor: szary (dostępny także w kolorze białym i czarnym)
– Wymaga prostego montażu
– Nieodpowiednie dla szklanych blatów

 

Organizer kabli SPK-520G (kolor szary)

Niech Twoje stanowisko pracy stanie się wolne od bałaganu! Nie pozwól, aby splątane kable przeszkadzały w zorganizowaniu biurka. Organizer na kable Spacetronik Ergoline utrzyma kable w jednym miejscu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się uporządkowanym biurkiem.

Organizer kabli pod biurko Spacetronik Ergoline

Otwarta konstrukcja zapewniająca przepływ powietrza

Cyrkulacja powietrza w organizerze kabli Spacetronik Ergoline SPK-520

Łatwa instalacja na stałe

Zapomnij o organizerach, które używają taśmy jako formy montażu. Uchwyt można łatwo zamontować na każdej krawędzi biurka! Wystarczy sześć śrub i dwie części do złożenia, aby uzyskać solidny organizer, która zapewni bezpieczeństwo Twoim elementom elektrycznym.

Chroń siebie i zwierzęta dzięki organizerowi na kable

Chroń swojego zwierzaka przed gryzieniem przewodów. Ten uchwyt na kable został zaprojektowany, aby chronić Ciebie, dzieci i Twoje zwierzęta przed dżunglą pod biurkiem.

Zapewnij bezpieczeństwo i produktywność

Wzbogać swoje stanowisko pracy o organizer kabli, aby zapewnić bezpieczeństwo powierzchni biurka oraz jego okolic i rozpocznij pracę bez obaw. Utrzymuj porządek na biurku, aby zwiększyć produktywność i wydajność.