Szerokopasmowy wzmacniacz sygnałów naziemnych Spacetronik SPA-22X2

Regulowany wzmacniacz dedykowany dla telewizji naziemnej DVB-T/T2 a także sprawdzi się w instalacjach telewizji kablowej DVB-C

Wzmacniacz Spacetronik

Przedstawiamy dziś aktywny wzmacniacz abonencki przeznaczony dla dystrybucji sygnałów naziemnych.
Zaprojektowany i stworzony dla instalacji gdzie sygnał dostarczony z anteny naziemnej jest zbyt słaby i należy go w tym celu odpowiednio wzmocnić.
Podstawową cechą wzmacniacza jest praca w zakresie częstotliwości 40 – 400 MHz oraz 470 – 862 MHz.
Dzięki niezależnej regulacji każdego sygnału osobno UHF i VHF+FM możliwe jest dopasowanie wzmocnienia do wymaganego poziomu sygnału w danym paśmie.
Zastosowanie wzmacniacza ułatwia budowę instalacji antenowych wykorzystujących jeden kabel do sprowadzenia sygnałów dla wielu odbiorców.
Wzmacniacz może również być wykorzystywany w sieciach kablowych lub antenowych instalacjach zbiorczych.

Gdzie zlecana jest instalacja wzmacniacza?

Idealne rozwiązanie dla instalacji budynkowych mniejszych jak i tych większych!

Sprawdza się bardzo dobrze w instalacji gdzie mamy kilka, kilkanaście gniazdek przelotowych czy końcowych R-TV lub rozgałęźników dzielących sygnał na kilka dekoderów czy telewizorów. Zastosowanie wzmacniacza pozwoli sygnał odpowiednio wzmocnić/wyregulować aby dostarczyć optymalną jakość sygnału do poprawnego odbioru. Wzmacniacz sprawdzi się również bardzo dobrze w większych instalacjach gdzie do podziału sygnału wykorzystywane są np. multiswitche kaskadowe czy końcowe.

Test wzmacniacza Spacetronik SPA-22X2

Krótki test wykonany w celu sprawdzenia faktycznego poziomu wzmocnienia, na tradycyjnej antenie kierunkowej DVB-T

Spacetronik

Regulowany poziom wzmocnienia sygnału w zakresie VHF+FM (MUX-8) w przedziale 50 – 400 MHz

– Wzmocnienie stałe po podpięciu do wzmacniacza to +8dB z regulacją manualną za pomocą potencjometru do +24dB

Regulowany poziom wzmocnienia sygnału w zakresie UHF (MUX-1-4) w przedziale 470 – 862 MHz

– Wzmocnienie stałe po podpięciu do wzmacniacza to +12dB z regulacją manualną za pomocą potencjometru do +24dB

Pokrętło zasilania na wejście sygnału z anteny, dzięki któremu możemy w łatwy i szybki sposób wysłać napięcie 12V 100mA dla przedwzmacniaczy antenowych dla anten aktywnych, bez konieczności instalacji dodatkowych zasilaczy między anteną a wzmacniaczem. Informację o zasilaniu pokazuje nam zapalona dioda LED.

Szukasz wzmacniacza który pozwoli rozbudować instalację o kolejne np. gniazda abonenckie, a obecna instalacja ma nie wystarczającą siłę sygnału czyli po prostu sygnał jest zbyt słaby i nie radzi sobie z większą ilością gniazdek czy rozgałęźników co jest spowodowane dużym tłumieniem, zastosowanie naszego wzmacniacza budynkowego rozwiąże problem raz na zawsze i dzięki niemu zapomnisz o problemie w odbiorze kanałów TV 🙂 Instalacja banalnie prosta w wykonaniu i poradzi sobie z nią każdy 🙂 do wejścia podłącz sygnał antenowy DVB-T czy kablowy DVB-C, wyreguluj poziom wzmocnienia, wyjścia podłącz do instalacji i gotowe!

Bardzo wysoka uniwersalność wzmacniacza budynkowego Spacetronik SPA-22X2 pozwala mu pracować w różnorodnych instalacjach zbiorowych, hotelach, pensjonatach, domach jednorodzinnych, apartamentach i dużych mieszkaniach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego wzmacniacza:

https://www.dmtrade.pl/p17701,wzmacniacz-szerokopasmowy-spacetronik-spa-22×2-vhf-uhf-24db.html