Antena panelowa płaska Megasat HG50 z konwerterem LNB typu Single, Twin oraz Quad

Antena Megasat HG50 = Antena Selfsat H50D!

Seria anten panelowych płaskich Megasat HG50

Antena zwana płaską czy panelową z nowej serii High Gain firmy Megasat (HG50)

Skonstruowana z wykorzystaniem najnowszej technologii wśród anten płaskich. Posiada wbudowany konwerter (występuje w wersji Single – pojedynczy, Twin – podwójny oraz Quad – poczwórny). Jej moc sygnału odpowiada standardowej czaszy satelitarnej o średnicy do 80 cm. Wykonana z trwałego tworzywa ABS, odpornego na warunki atmosferyczne, nie odbarwia się na słońcu. Anteny płaskie znajdują szerokie zastosowanie w mieszkaniach, gdzie wspólnota nie zgadza się na montaż anten satelitarnych.

Uniwersalne mocowanie pozwala na montaż anteny na:

– ścianie

– maszcie antenowym, uchwycie balkonowym

Specyfikacja techniczna anteny:
– Wbudowany konwerter LNB: SINGLE, TWIN, QUAD
– Częstotliwość pracy: 10,70 – 12,75 GHz
– Zysk odbiorczy: 36,1 dB
– Częstotliwość LNB: 950 – 2150 MHz
– Temperatura pracy: -30 st. do +60 st.
– Wymiary: 517 x 514 x 58 mm (wysokość x szerokość x grubość)
– Waga: 8,5 kg bez opakowania i mocowania

Czy taka antena odbiera sygnał z taką samą jakością jak tradycyjna większa 80?

Zysk energetyczny anteny panelowej to aż 36,1 dB, czyli praktycznie taki sam jak zysk tradycyjnej anteny 80 cm.

Ale to dane i specyfikacja producentów, nie zawyżona, aby zachęcić do zakupu? Bez testowania nie przekonamy się, ile w tym prawdy 🙂

Aby rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie postanowiliśmy dokonać testów anteny profesjonalnym miernikiem, aby porównać paramenty odbioru z anteny płaskiej i tradycyjnej.

Czy sygnał jest na wystarczającym poziomie dla dobrego odbioru?

Antena Megasat HG50 działa bez najmniejszego problemu z każdym uniwersalnym dekoderem sat w celu odbioru kanałów kodowanych i niekodowanych, idealna dla dekoderów operatorów Cyfrowego Polsatu, Platformy Canal+ itd…

Sygnał z najbardziej wymagających transponderów HD np. TVN HD 11.508, Canal+ HD 11.278, Polsat HD 11.158, TVP 1 HD 11.449, TVP 2 HD 12.265 był na wystarczającym wysokim poziomie dla prawidłowego odbioru i oscylował w zakresie ok 65-75%, nawet ku naszemu zdziwieniu sygnał z częstotliwości 4K Canal+ 4K Ultra HD był również na wystarczającym poziomie dla prawidłowego obioru.

Jeżeli zastanawiasz się nad wymianą dużej tradycyjnej anteny na przede wszystkim mniejszą to bez wątpienia polecamy anteny producenta Megasat z serii HG50 dostępne w trzech wersjach z konwerterem pojedynczym SINGLE na jeden dekoder satelitarny, konwerterem podwójnym typu TWIN na dwa dekodery lub dla dekodera typu PVR lub z konwerterem typu QUAD dla maksymalnie czterech dekoderów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na DMTrade.pl

https://www.dmtrade.pl/index.php?szukaj=hg50&d=szukaj