W jednej z naszych poprzednich publikacji poznaliście bezprzewodowe kamery Reolink. W tym blogu opiszemy i przedstawimy Wam darmową aplikację producenta tych kamer, która pozwoli Wam na komfortową i łatwą obsługę urządzeń. Aplikacja posiada przyjazny interfejs i jest łatwa do skonfigurowania. Pobierz, zainstaluj i uruchom. Oglądaj podgląd z kamer w dowolnym czasie i miejscu. Odtwarzaj nagrania i przeglądaj zdjęcia. Gdy kamera wykryje ruch, otrzymasz powiadomienie push lub wiadomość e-mail.

Zdalny dostęp w dowolnym miejscu i czasie

Reolink zdalny dostęp z poziomu aplikacji

Zarządzaj zdalnie każdą z kamer Reolink gdziekolwiek i kiedykolwiek. Zainstaluj bezpłatną aplikację Reolink na swojego smartfona z systemem iOS/Android lub komputer z systemem Windows/Mac. Będziesz mógł korzystać z podglądu na żywo, robić zdjęcia i filmy, przeglądać zapisane materiały i korzystać z funkcji Two-Way audio.

Instalacja i jak to działa?

Tylko 4 kroki, aby uzyskać dostęp do kamery.

1. Przykręć antenę do kamery (dot. Reolink Argus Eco).
2. Włącz kamerę (przycisk jest ukryty pod zaślepką slotu karty pamięci) (dot. Reolink Argus Eco).
3. Zainstaluj aplikację Reolink na swoim smartfonie.
4. Uruchom aplikację, kliknij na ikonkę “+” i postępuj zgodnie z poleceniami.

Do działania potrzebna jest lokalna sieć Wi-Fi (wyjątkiem jest kamera Reolink Go, która obsługuje sieć komórkową 3G i 4G LTE – posiada slot na kartę Micro SIM)

Ustawienia w aplikacji mobilnej

W ustawieniach są podzielone preferencje na kilka kategorii. W zakładce Informacje o urządzeniu znajdziecie m.in. takie informacje jak nazwa urządzenia (możliwość zmiany), adres IP, maskę podsieci, adres MAC, model i inne specyfikacje techniczne i sieciowe. Udostępnianie – Waszym oczom ukaże się QR kod, który po zeskanowaniu pozwoli na udostępnienie podglądu z kamery osobie trzeciej, np. komuś z rodziny. Jadąc dalej: “dzwoneczek” (Powiadomienia) – przycisk aktywujący/dezaktywujący powiadomienia przychodzące na telefon z aplikacji. W zakładce Wi-Fi możecie podejrzeć aktualne połączenie z siecią Wi-Fi, a także podłączyć się do innej sieci. Na samym końcu kategoria Więcej, gdzie możecie zmienić hasło, datę i czas, podejrzeć nośnik danych (jeśli występuje), dokonać aktualizacji, przywrócić ustawienia fabryczne i wykonać RESTART urządzenia.

reolink interfejs app

Nieco niżej, pod zakładkami mamy szereg równie ciekawych ustawień. Jeśli zamontujecie kamerę do góry nogami nie musicie zaś obracać telefonu, aby odpowiednio widzieć podgląd. Możemy go za pomocą jednego kliknięcia obrócić. Na obraz podglądu możecie opcjonalnie nanieść nazwę kamery, znak wodny w postaci logo Reolink oraz datę i czas. W ustawieniach wyświetlacza zmienicie jakość obrazu oraz jego tryb.

Ustawienia czujnika ruchu pozwolą na aktywację/dezaktywację detektora, ustawienie harmonogramu (czujnik ruchu może działać w określonych godzinach w wybranych dniach, np. możesz zaplanować automatyczną aktywację na wtorek o godz. 22 i wyłączyć go w środę o 9 rano. Znajdziecie tu także ustawienie czułości, które pozwoli ograniczyć ilość fałszywych alarmów. Co jeszcze? Możliwość włączenia/wyłączenia syreny alarmowej lub nagrania własnej treści głosowej (zostanie odtworzone po wykryciu ruchu przez detektor. Powiadomienie wysyłane na telefon to jedno, ale Reolink daje nam możliwość wysłania wiadomości email (do kilku odbiorców) zawierającej tekst lub zdjęcie. W kolejnych ustawieniach zdecydujemy, czy chcemy, aby kamera przechwytywała dźwięk z otoczenia, światło podczerwone aktywowało się automatycznie i świeciła dioda LED stanu. Na samym dole ustawień znajdziemy czerwony przycisk “Usuń”, którego nie musimy wyjaśniać.

Główny interfejs

Interfejs

W zależności jaki model kamery posiadamy, interfejs i możliwe ustawienia będą się nieco różnić. Na potrzeby publikacji wybraliśmy model Reolink Argus Eco. I tak po wybraniu tego urządzenia w aplikacji naszym oczom ukaże się nieskomplikowany interfejs. Jakie funkcje i ustawienia tutaj znajdziemy? Przede wszystkim kluczowy jest tutaj podgląd obrazu z naszej kamery. Możemy go wstrzymać, zrobić zdjęcie, nagrać klip, wybrać jakość obrazu i jego tryb oraz rozciągnąć podgląd na cały ekran. Nad poglądem znajdziemy przycisk pozwalający na wywołanie syreny i aktywator dźwięku (przechwytywanego z kamery). Z tego poziomu możemy skorzystać z funkcji Two-Way Audio (dwukierunkowy dźwięk, głośnik + mikrofon), którą posiadają wszystkie kamery Reolink. Zaraz obok znajduje się button, który odeśle nas w miejsce, gdzie gromadzone są wszystkie nagrane materiały, które możemy odtwarzać i dzielić się nimi. Producent informuje, że aplikacja pozwala na przeglądanie do 16 kanałów jednocześnie.

Alerty na telefon

Gdy zostanie wykryty ruch, kamera szybko się „obudzi”, aby natychmiast wysyłać Ci powiadomienia aplikacji lub powiadomienia e-mail. W tym samym czasie zostanie włączona syrena lub uaktywni się nagranie głosowe, aby skutecznie odstraszyć potencjalnego włamywacza. Możesz dostosować czas wykrycia ruchu dla danego dnia i godzin (harmonogram) oraz czułość (odległość detekcji), aby zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów.

Dwukierunkowe audio, mów & słuchaj

Każda z kamer posiada wbudowany głośnik i mikrofon. Oznacza to, że możesz mówić przed tą kamerę i wychwytywać dźwięki z obszaru urządzenia. Pozwoli Ci to na komunikację np. z listonoszem, gośćmi, bawiącymi się na ogrodzie dziećmi. Jest to również idealne narzędzie do odstraszania potencjalnych włamywaczy. Ponadto mamy możliwość nagrania wiadomości głosowej i odtworzenia jej po wykryciu ruchu przed detektor.

Aplikacja na każdą platformę

aplikacja windows macWiększość publikacji dot. aplikacji mobilnej. Warto również wspomnieć, że Reolink nie zapomniał o użytkownikach innych platform. W ten sposób aplikację możecie obsługiwać z poziomu Androida, iOS, Maca oraz Windowsa.

 

 


Dowiedz się więcej o poszczególnych modelach i odwiedź naszą stronę.

Dla leniwych (kliknij w nazwę): Argus 2Argus EcoArgus PTReolink GoPanel słoneczny Reolink

Porównaj kamery Reolink