Routery mobilne, kiedyś drogi gadżet, nieosiągalny dla zwykłego Kowalskiego, a dzisiaj po prostu wygoda. Urządzenia mniejsze od standardowego smartfona, z baterią i długą żywotnością bez konieczności ładowania. Wystarczy włożyć kartę SIM z pakietem internetu od operatora i gotowe, łączymy się z siecią Wi-Fi i korzystamy z sieci jak chcemy i przede wszystkim gdzie chcemy. W tym wpisie przedstawię model routera od firmy Huawei.

Huawei e5577Cs-321

Router w naszej ofercie to jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku, oznaczany przez producenta jako e5577Cs-321. Tak, to tylko oznaczenie, ale w Polsce dostępne były i są wersje e5577c – a nasza wersja pochodzi z Niemiec i cechuje się większą stabilnością działania. Model ten produkowany jest dla sieci Telekom (w Polsce odpowiednikiem jest T-Mobile) i od razu zaznaczam, jest BEZ SIMLOCKA i działa z każdą siecią.

Po co router mobilny jeśli mam LTE w smartfonie?

Jest to kluczowe pytanie, po co komuś taki gadżet jeśli każdy smartfon obsługuje LTE? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na nie, ale często jest tak, że podpisując umowę na internet mobilny (lub abonament komórkowy), operator daje nam dodatkową kartę SIM  pakietem internetu. Posłużę się tutaj własną osobą i dam przykład: w pewnej sieci (nazwy wpisać nie mogę, nie reklamujemy usług operatora) mam pakiet: internet mobilny + kilka numerów + internet stacjonarny. Pakiet mobilny jest gratis, a karta SIM nie jest mi potrzebna, ale w przypadku wypadu poza miasto zabieram taki router, wkładam w niego tę “simkę” i mam dostęp do sieci w każdym miejscu. Router mobilny potrafi złapać lepszy zasięg niż smartfon. Innym przykładem zastosowania jest umowa na internet z routerem stacjonarnym – takim co wymaga zasilania sieciowego. Wystarczy wtedy dokupić sobie takie małe urządzonko, przełożyć kartę SIM i możemy nasz internet domowy zabrać ze sobą np. na wakacje.

Kilka słów o konfiguracji

Powyżej kilka zrzutów ekranu z panelu zarządzania routerem. Jak wyżej wspomniałem, pochodzi on z Telekomu, stąd menu jest utrzymane w kolorystyce operatora. Obsługa i konfiguracja jest banalna, ale może zaistnieć potrzeba wprowadzenia danych APN (punktu dostępowego) pod konkretną sieć. A robi się to w następujących krokach:

“SETTINGS” —> “DIAL-UP” —> “PROFILE MANAGEMENT” —> wprowadzamy odpowiednie dane (podajemy je w tabeli poniżej).

UWAGA!
SSID sieci jest inny, niż na naklejce w okolicach baterii: HUAWEI-34XXXX
Hasło domyślne: 12345678

ROUTER HUAWEI e5577Cs-321 można kupić w naszym sklepie internetowym DMTrade.pl:

https://dmtrade.pl/p14956,router-mobilny-huawei-e5577cs-321-4g-lte.html

UWAGA! Router jest sprzedawany w wersji refurbished (odnawianej), ale większość egzemplarzy jest nowa z foliami na ekranie i oryginalnie zapakowanymi akcesoriami.