Monitoring w domu, firmie i gdziekolwiek indziej to inwestycja, która ma na celu zapewnić nam swego rodzaju bezpieczeństwo. Nawet jeśli mieszkasz w bezpiecznej okolicy, może się zdarzyć, że to Twój dom i mienie stanie się celem seryjnego włamywacza. Jeśli szukasz zewnętrznej kamery, którą zamontujesz sam, nie będziesz musiał przeciągać żadnych kabli i ingerować w strukturę budynku, a ponadto będziesz mógł sprawować zdalną kontrolę, a także uzyskać nieprzerwane zasilanie wykorzystując energię słoneczną, koniecznie sprawdź poniższą publikację i poznaj kamery Reolink.

Bez kabli, to znaczy jak?

To znaczy przede wszystkim wygodnie i łatwo. Montujesz bezprzewodową kamerę Reolink z wbudowanym akumulatorem w wybranym przez siebie miejscu i voilà. Nie wiercisz, nie dorabiasz gniazd, nie tracisz czasu. Jedyny wymóg to zasięg sieci Wi-Fi w miejscu, gdzie znajdować ma się urządzenie. Wyjątkiem jest Reolink Go, która działa w oparciu o sieć komórkową 3G/4G LTE i w przypadku tego modelu macie teoretycznie

nieograniczone pole manewru w kwestii wyboru miejsca (chociaż jak dobrze wiecie, nawet w dzisiejszych czasach w niektórych miejscach jest problem z siecią GSM). Z czym się wiążę takie rozwiązanie? Jedyny minus to fakt, że będziecie musieli co jakiś czas wdrapywać się na drabinę i demontować akumulator, bądź kamerę w celu naładowania akumulatora. Jednakże jest pewien sposób, by ten irytujący proces został uznany za zbędny… energia płynąca prosto od słońca.

Kamery Reolink

Elastyczność w kwestii zasilania

Nielimitowana energia słoneczna

Reolink Solar PanelWszystkie kamery Reolink z naszej oferty są kompatybilne z panelem słonecznym Reolink. Korzystając z nielimitowanej energii słonecznej, otrzymujecie ciągłe zasilanie. Uzyskanie najlepszego słońca jest niezbędne dla optymalnej wydajności, dlatego producent dołącza do zestawu regulowany wspornik montażowy o kącie 120°, który umożliwia łatwe ustawienie lub pochylenie panelu i zapewnienie maksymalnej ekspozycji na światło słoneczne. Wybranie idealnego miejsca będzie możliwe, gdyż panel solarny został wyposażony w długi 4,5-metrowy wodoodporny kabel.

Wbudowany akumulator

Wszystkie kamery posiadają wbudowany akumulator. W przypadku modeli Argus 2 oraz Go jest on demontowalny i w sytuacji, gdy poziom baterii będzie niski, nie będziesz musiał demontować całej kamery w celu uzupełnienia energii. W momencie gdy poziom baterii osiągnie 10%, urządzenie poinformuje Cię.

A może jednak przeprosisz kable?

Jeśli jednak nie chcecie korzystać z energii oferowanej przez słońce, ani nie uśmiecha Wam się cykliczne targanie drabiny, możecie przeprosić kable i podłączyć kamerę do stałego źródła zasilania.

Instalacja łatwa jak…

Chociażby bułka z masłem. Składasz kamerę w całość (jeśli dany model tego wymaga, np. przykręcić antenę, włożyć baterię). Instalujesz darmową aplikację Reolink na swojego smartfona, tablet, komputer lub laptop (iOS/Android/MacOS/Windows) i postępujesz zgodnie z instrukcjami. Po kilku minutach kamera jest już gotowa do pracy. Teraz już tylko montujesz kamerę w wybranym przez siebie miejscu, wykorzystując dołączony do zestawu uchwyt i cieszysz się funkcjonalnym monitoringiem!

Full HD i Starlight

Zarówno Argus 2, Argus Eco, Argus PT & Go to kamery o rozdzielczości 1080P Full HD. Zobacz wszystko w szczegółach i uzyskaj wyraźniejsze i ostrzejsze zdjęcia/filmy niż inne kamery 720p. Dzięki zaawansowanej technologii Starlight (matryca CMOS – wszystkie modele oprócz Argus Eco), urządzenia zapewniają nagrania wysokiej jakości w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Zarówno w pełnym świetle dziennym, jak i w nocy (do 9-10 m), nawet gdy nie występuje żadne oświetlenie, możesz zobaczyć cenne detale wizualne do identyfikacji ludzi, pojazdów i innych obiektów. Szeroki kąt widzenia nie pozwoli niczego przegapić.

Rozdzielczość Full HD Starlight CMOS

Zdalny dostęp w dowolnym miejscu i czasie

Zarządzaj zdalnie każdą z kamer Reolink gdziekolwiek i kiedykolwiek. Zainstaluj bezpłatną aplikację Reolink na swojego smartfona z systemem iOS/Android lub komputer z systemem Windows/Mac. Będziesz mógł korzystać z podglądu na żywo, robić zdjęcia i filmy, przeglądać zapisane materiały i korzystać z funkcji Two-Way audio. Aplikację dokładniej poznacie w jednej z naszych nadchodzących publikacji.

Mów i słuchaj: Two-way Audio

Każda z kamer posiada wbudowany głośnik i mikrofon. Oznacza to, że możesz mówić przed tą kamerę i wychwytywać dźwięki z obszaru urządzenia. Pozwoli Ci to na komunikację np. z listonoszem, gośćmi, bawiącymi się na ogrodzie dziećmi. Jest to również idealne narzędzie do odstraszania potencjalnych włamywaczy. Ponadto mamy możliwość nagrania wiadomości głosowej i odtworzenia jej po wykryciu ruchu przed detektor.

Czujnik ruchu i alerty na telefon

Gdy zostanie wykryty ruch, kamera szybko się “obudzi”, aby natychmiast wysyłać Ci powiadomienia aplikacji lub powiadomienia e-mail. W tym samym czasie zostanie włączona syrena lub uaktywni się nagranie głosowe, aby skutecznie odstraszyć potencjalnego włamywacza. Możesz dostosować czas wykrycia ruchu dla danego dnia i godzin (harmonogram) oraz czułość (odległość detekcji), aby zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów.

Wszystkie “incydenty” możesz nagrywać na karcie micro SD lub w chmurze Reolink Cloud, aby odtwarzać je później i tworzyć kopie zapasowe (działa tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, producent natomiast informuje, że w pierwszym kwartale 2020 roku chmura będzie także dostępna w Polsce).

Sterowanie głosem

Każdą z kamer Reolink możesz sterować za pomocą głosu. Obsługiwani asystenci to Amazon Alexa oraz Google Assistant.

Porównanie kamer Reolink


Dowiedz się więcej o poszczególnych modelach i odwiedź naszą stronę.

Dla leniwych (kliknij w nazwę): Argus 2, Argus Eco, Argus PT, Reolink Go, Panel słoneczny Reolink