Prądem po ciele

Elektrostymulacja to obecnie bez wątpienia hit, jeśli chodzi o ćwiczenia w nowoczesnym wydaniu. Trening przy pomocy innowacyjnej technologi elektrostymulacji pobudza mięśnie do pracy, wysyłając impulsy elektryczne. Stymulacja elektryczna zawdzięcza swoją dużą popularność przede wszystkim dzięki możliwości uzyskania szybkich efektów. Gdy słyszy się o leczeniu oraz rehabilitacji przy użyciu energii elektrycznej, człowiek może poczuć niepokój. Jednak jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, gdyż tego typu techniki są bezpieczne i używane od ponad 50 lat i nadal zaliczają technologiczny postęp. Obecnie elektrostymulator może nabyć każdy i używać go w swoim domowym zaciszu. W zależności od potrzeb, wyróżnia się stymulację mięśni (EMS) i elektrostymulację nerwów (TENS). Podczas zabiegu do ciała przymocowuje się elektrody, mające za zadanie stymulować wybrane partie mięśni. Każdy impuls wysyłany jest z inną częstotliwością. Impulsy wytwarzane przez urządzenie mają takie parametry, jak impulsy, które generuje ludzki mózg, przez co są całkowicie bezpieczne oraz bezbolesne. Skoro pomaga najlepszym sportowcom na świecie, na pewno może pomóc też Tobie, racja?

pas brzuszny z modułami elektrostymulatora, elektrostymulacjaźródło: www.sport-elec.com

Dla kogo i w jakim celu?

W chwili obecnej zarówno osoby ściśle związane ze sportem, jak też ludzie, którym towarzyszą poważne dolegliwości bólowe, mogą korzystać z elektrostymulacji, by odpowiednio poprawić osiągane wyniki lub podnieść jakość swojego życia. Stymulacja za pomocą energii elektrycznej może znacząco wspomóc procesy leczenia mięśni, łagodzenia bólu, a także wyszczuplenia sylwetki, co jest potwierdzone naukowo.
To idealny partner treningowy dla każdego – chcącego modelować kształt swojego ciała, ujędrnić mięśnie, wzmocnić masę mięśniową czy zredukować tłuszcz.

Zalet więcej niż trochę

Tytułowy partner treningowy, to coś więcej niż partner. A to dlatego, że pracuje za Ciebie. I dlatego jest idealnym wyborem dla osób leniwych, które nie mają czasu na regularne ćwiczenia. Mięśnie stymulowane są elektrycznie, co nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku. Zrelaksuj się i pozwól, aby nowoczesna technologia popracowała za Ciebie.

mężczyzna w kamizelce podczas sesji elektrostymulacji, elektrostymulacjaźródło: www.inkin.com

W praktyce możesz poddać wszystkie mięśnie sesjom elektrostymulacji, nawet te najtrudniejsze do wyrzeźbienia. Do dziś trwa dyskusja dotycząca większej skuteczności na linii pomiędzy tradycyjnym treningiem siłowym, a stymulacją elektryczną, jednak badania jednoznacznie pokazują, że EMS działa skuteczniej, ponieważ powoduje bezpośrednie i pełne skurcze mięśni. Jeśli doznałeś kontuzji i chcesz wrócić do swojej starej formy, ale jeszcze zdrowie nie pozwala Ci na aktywność fizyczną, wtedy nie ma lepszego rozwiązania, jak użycie stymulatora i maksymalne skrócenie czasu regeneracji.

Elektrostymulacja, a bezpieczeństwo

Większość osób przymierzających się do zakupu obawia się o swoje bezpieczeństwo podczas użycia sesji ze względu na prąd elektryczny. Użycie elektrostymulatora jest całkowicie bezpiecznie, jeśli używamy go zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami w instrukcji obsługi. Elektryczne impulsy w tych urządzeniach są stosunkowo słabe i nie obciążają organizmu, który jest przyzwyczajony do impulsów powstających automatycznie, kiedy organizm porusza mięśniami. Ta technologia może być używana przez większość osób, z wyłączeniem kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca, bądź też przewlekle chorych.

Regeneracja po treningu

Jeżeli czynnie uprawiacie sport, bądź chociażby interesujecie się nim, to nie muszę Wam tłumaczyć jak istotnym elementem jest regeneracja po wysiłku. Wielu zawodowców, jak i amatorów poszukuje nowych sposobów na odnowę danych partii mięśni. Elektrostymulacja? Bingo! Wyniki naukowe pokazują, że to właśnie ona ma największą “moc regeneracyjną”, gdyż cechuje ją szybka redukcja mleczanu we krwi i to w zaledwie.. kilka minut! To właśnie od jego stężenia zależy jak bardzo mikro włókna mięśniowe są uszkodzone po treningu. Tytułowa regeneracja po treningu jest warunkiem koniecznym do uzyskania idealnej sylwetki, zadowalających wyników sportowych i posiadania dalszej motywacji do ćwiczeń i doskonalenia się w swojej dziedzinie. Odnowę biologiczną warto wzbogacić o regenerację mechaniczną, by trwale trzymać formę i szybciej pokonywać nowe wyzwania. Zastąp zwykły odpoczynek elektrostymulacją i regeneruj się efektywniej gdziekolwiek chcesz – w domu, autobusie, pracy, na plaży..

Wiodącym producentem elektrostymulatorów jest francuski Sport-Elec, który oferuje szereg różnych urządzeń. Wysoka jakość wykonania, konkurencyjne ceny, odpowiedni dobór funkcji i programów to tylko kilka cech, dzięki którym Sport-Elec jest na szczycie. Ponad 30 lat rozwoju przełożyło się na stworzenie produktów dla najbardziej wymagających sportowców. Już wkrótce więcej w kolejnych postach!


Więcej informacji dostępnych na: http://www.sport-elec.spacetronik.eu
Niżej załączony katalog produktów Sport-Elec:

katalog produktów Sport-elec