Trwa czas wakacji, w TV same powtórki, meczów brak, sportu brak – bo pandemia. Nawet “M jak miłość” nie ma kolejnych odcinków… Co oglądać? Co robić? Wyjść za bardzo nie można, bo trzeba z maseczką na twarzy. A jak już się gdzieś wyrwiemy, to zaraz tłok, ścisk itp. W tej sytuacji jedynym godnym polecenia rozwiązaniem jest wykupienie dostępu do platformy z serialami i filmami online. Pierwsza myśl? Oczywiście, Netflix. Druga myśl? Netflix. Trzecia? Niech będzie HBO GO 🙂

Dostęp do stron z serialami i filmami

Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video itp. są dostępne niemal wszędzie, a najlepiej działają na systemach mobilnych typu Android i iOS. Wspólne oglądanie na ekranie smartfona to słabe rozwiązanie, niewygodne, mały ekran, niska jakość dźwięku. Najlepiej oglądać w TV, ale aplikacje te często tracą wsparcie dla konkretnego modelu telewizora. I co wtedy? Wtedy do gry wchodzą urządzenia zwane Android Box. Więcej o nich poniżej.

W Polsce rośnie popularność Netflixa i HBO GO, Player oraz Ipla ze ...

Android Box X96Q

W ofercie sklepu DMTrade zadebiutowała właśnie przystawka do telewizora z systemem Android w wersji 10 (w momencie pisania tego posta to najnowsza wersja systemu mobilnego ze stajni Google). Urządzenie X96Q jest ponadto wspierane przez 2GB pamięci operacyjnej RAM i 16GB wbudowanej pamięci flash. Zastosowana najnowsza wersja systemu gwarantuje duże bezpieczeństwo danych użytkownika. Oczywiście sprzęt ten pozwala na dostęp do Sklepu Play, gdzie czekają setki darmowych aplikacji. Jest też pełne wsparcie dla Netflix’a, HBO Go itp.

X96Q jest w rewelacyjnej cenie, ma świetne podzespoły i jest dobrze wykonany, a kupić go można w sklepie www.DMTrade.pl:

https://dmtrade.pl/p17806,android-smart-tv-box-x96q-h313-4k-android-10-wifi.html

Inne Android Box’y w naszej ofercie

Kolejnymi propozycjami są: Mi TV Stick świetnie znanej marki Xiaomi oraz niemiecka nowość od Medi@link’a – M9. Pierwszy z nich to małe urządzenie wpinane bezpośrednio w gniazdo HDMI w TV z 1GB pamięci RAM i 8GB pamięci wewnętrznej. Wysoka jakość wykonania, ciekawy design i dobra cena to na pewno atuty najmniejszego Boxa od Xiaomi. Mi Stick pracuje na Androidzie 9 Pie.

Link do sklepu:

https://www.dmtrade.pl/p17707,xiaomi-mi-tv-stick-android-9-0-iptv-smart-1gb-8gb.html

Medi@link M9 to urządzenie podobne do tematu głównego tego wpisu, a więc X96Q. Bliźniacze parametry, podobny rozmiar i niemal taka sama prędkość działania.

Link do sklepu:

https://www.dmtrade.pl/p17818,android-smart-tv-box-medialink-m9-ultra-8k-streamer.html

Krótkie podsumowanie

Trzy zaprezentowane powyżej urządzenia to bardzo dobre rozwiązania, konkurencyjne dla tradycyjnego odbioru telewizji. Potrafią z każdego odbiornika TV zrobić nowoczesne urządzenie multimedialne. Obsługują wysokie rozdzielczości (nawet do 8K) i co najważniejsze, kontrolowane są przez system Android. Dzięki tym rozwiązaniom, użytkownik ma dostęp do wielu aplikacji, serwisów internetowych, gier i mediów społecznościowych. Dla mnie wybór jest prosty: Już dzisiaj wybieram X96Q i cieszę się wolnością i wyborem ulubionych seriali i filmów.