W związku z rosnącym trendem na “wyszczuplanie” laptopów w celu nadania im jakże prestiżowej i eleganckiej nazwy Ultrabook, coraz częściej producenci posuwają się do drastycznych kroków – ograniczają dostępne gniazda w urządzeniach do zaledwie kilku podstawowych,. Coraz częściej w nowych laptopach brakuje takich wejść jak: HDMI, VGA, DVI, USB-A 3.0, czytnik kart SD. Jeśli już padliśmy ofiarą “oszczędności” producenta – nadal nie ma czym się przejmować! Na szczęście nie wszystko stracone! 🙂 Pomocne mogą okazać się adaptery, które zamienią nasz port USB lub USB-C w inne gniazdo.

Adaptery, czyli jak zamienić USB-C w inne gniazdo.

Adaptery marki Spacetronik pozwalają na dodanie jednego dodatkowego portu. Do wyboru mamy najpopularniejsze porty, takie jak HDMI, USB czy RJ45. Oczywiście, możliwości mogą być większe. W ofercie występują również multiporty – które rozszerzają urządzenie o kilka dodatkowych portów – takie all in one! Poświęcimy o tym osobny wpis na blogu, tymczasem chcielibyśmy przedstawić adaptery marki Spacetronik:

Adaptery USB-C na RJ45

Jedne z najpopularniejszych adapterów pozwalających na dodanie internetu po kablu RJ45. O zaletach takiego rozwiązania chyba nikomu nie trzeba mówić. Warto tylko zwrócić uwagę, aby wyżej wymienione adaptery obsługiwały 1000Base-T  (przepływność 1Gb/s) co pozwala obsłużyć najwyższe standardy przesyłu danych.

adaptery usb c na rj45

Adaptery USB-C na HDMI, VGA itp.

Równie popularnym adapterem jest przejściówka USB-C na HDMI. Ułatwia on w znacznym stopniu np. podłączenie zewnętrznego monitora.

Adaptery USB-C na USB/Micro USB

Co w sytuacji gdy gniazda w naszym laptopie ograniczają się tylko do USB-C? Przydałoby się mieć możliwość podłączenia sprzętów i akcesoriów z innymi wtykami USB. Tutaj również nie ma większego problemu, wszystko działa plug & play.

Dodatkowy Internet po RJ45 do TV-Sticków? To też możliwe!

Bardzo popularne ostatnimi czasy są również przystawki do telewizora, takie jak Chromecast. Niestety, tego typu urządzenia nie posiadają gniazda RJ45 a Internet bezprzewodowy w zależności od sytuacji nie zawsze jest wystarczający. Właśnie dla takich rozwiązań powstał adapter SPU-A03, dzięki któremu możemy rozszerzyć przystawkę o dodatkowe gniazdo RJ45.

 

Adapter Apple Lightning na HDMI czyli jak sklonować obraz z iPhone’a na telewizor

Wystarczy skorzystać z adaptera SPU-M04 i cieszyć się wysokiej jakości wyświetlanym obrazem. Urządzenie pozwala podłączyć urządzenie apple do dowolnego wyświetlacza obsługującego HDMI – TV, monitor, projektor etc. Adapter wyświetla obraz na telefonie oraz zewnętrznym urządzeniu jednocześnie, nie generując przy tym żadnych opóźnień.

Uwaga: Ze względu na zabezpieczenia przed powielaniem w aplikacjach takich jak Netflix, HBO Go, Hulu, Amazon, nie są one kompatybilne z adapterem.

Co najważniejsze, instalacja jest niezwykle prosta:

1. Podłącz adapter z telewizorem za pomocą kabla HDMI
2. Podłącz adapter do zasilania za pomocą kabla USB – Lightning
3. Podłącz adapter do gniazda lightning w urządzeniu Apple

Gwarancja aktualizacji!

Spacetronik oferuje najnowszą wersję softu po aktualizacji – działa z najnowszym oprogramowaniem iOS14.3! Możliwe jest również aktualizowanie adaptera do najnowszego oprogramowania nawet po zakupie. Krótką instrukcje można znaleźć w opisie produktu w sklepie DMTrade.

Zainteresowały Cię produkty z tej publikacji?

Kliknij w poniższy link i znajdź adapter idealny dla siebie:

https://www.dmtrade.pl/k2765,pc-phone-przesyl-danych-usb-adaptery.html