Kupiłeś nowy laptop. Jest śliczny, elegancki, błyszczący a co najważniejsze cieniutki niczym kartka papieru… niestety ma tylko dwa porty USB-C. Nagle cały czar pięknego laptopa prysł, pojawiły się za to nowe pytania. Jak podłączę dodatkowy monitor który jest mi niezbędny do pracy? Co ze stabilnym Internetem, skoro nie mam wbudowanego gniazda RJ45? Jak podłączę telefon i dodatkowe urządzenia peryferyjne? Pomocne mogą okazać się multiporty lub nazywane przez niektórych HUB’y.

Multiport z dwoma portami USB-C do Macbooka?

multiport do macbook'a

Przedstawiamy jeden z najbardziej uniwersalnych HUB’ów do macbook’ów – dlaczego tylko do nich? posiadają tak skonfigurowane wtyki USB-C aby idealnie dopasować się do rozstawu gniazd dostępnych w laptopach firmy Apple. Co możemy podłączyć za pomocą tego typu multiportu?

  • HDMI 4K – możliwość podłączenia wyświetlacza w jakości 4K
  • 2x USB3.0 – podłącz dysk zewnętrzny, Pendrive, mysz, klawiaturę i inne urządzenia peryferyjne
  • 2x USB-C – przesyłaj dane z prędkością do 4Gb/s
  • Gniazdo SD / Micro SD – obsługuj najpopularniejsze karty pamięci.

Jaki multiport z USB-C?

Nie będę w tym blogu poruszał tematu najbardziej zaawansowanych urządzeń, ponieważ o nich napisaliśmy osobny wpis na blogu.  Dzisiaj opiszemy tańszą, bardziej podstawową wersję, choć twierdzę, że dla większości wystarczającą. W końcu jakie są najbardziej brakujące gniazda w najnowszych ultrabookach? Według mnie HDMI oraz USB3.0 – i takie gniazda otrzymamy dodatkowo wykorzystując multiport SPU-M05. Co najważniejsze, multiport posiada przelotkę USB-C, dzięki czemu nie tracimy tego portu na potrzebę innych.

uniwersalny multiport usb-c

HUB ze standardowego USB3.0

Jeśli chodzi o rozgałęźniki z USB3.0, najpopularniejsze są po prostu HUB’y które z jednego gniazda USB potrafią rozszerzyć komputer o kilka więcej gniazd USB. Czasem zdarza się jeszcze, że dodatkowo posiadają one gniazdo RJ45. Takie są właśnie multiporty USB3.0 firmy Spacetronik. Jaki w takim razie wybrać? W tym wypadku to tylko kwestia gustu 🙂 Obecnie producent oferuje dwa modele – SPU-M07 oraz SPU-M06, oba w kolorach srebrnym oraz czarnym.

multiporty usb

Zainteresowały Cię produkty z tej publikacji?

Znajdź multiport idealny dla siebie: https://dmtrade.pl/k2764,pc-phone-przesyl-danych-usb-multiporty.html