Spacetronik – Technologia w zasięgu ręki!
Goobay, Nowości, PC & Phone

Piorunująco szybkie ładowanie smartfonów – Ładowarki Goobay Quick Charge & Power Delivery

Niemiecka marka kojarzy się zawsze z czymś solidnym, dobrze wykonanym, bezawaryjnym i bezpiecznym – spełniającym wszystkie normy. Nie inaczej jest z Goobay’em – niemieckim producentem akcesoriów do smartfonów, okablowania i innych podobnych przedmiotów. W tym wpisie zajmę się nowymi ładowarkami sieciowymi tego producenta. Ładowarkami które ładują szybciej niż biega pewien niebieski jeż* 🙂

Ładowarki te obsługują technologie Quick Charge i Power Delivery, o których kilka zdań umieszczę poniżej – zapraszam do lektury.

Qualcomm Quick Charge – szybkie ładowanie urządzeń z procesorami Snapdragon

W wolnym tłumaczeniu oznacza szybkie ładowanie. To technologia opatentowana przez amerykańską firmę Qualcomm, specjalizująca się w komunikacji bezprzewodowej. Proces ładowania jest przyspieszony dzięki zwiększeniu napięcia prądu płynącego do urządzenia. Technologię Quick Charge wykorzystuje się wyłącznie w przypadku urządzeń wyposażonych w procesory firmy Qualcomm. Technologia ta jest stale udoskonalana przez amerykański koncern. W 2013 roku na rynku zadebiutowała pierwsza wersja obsługująca napięcie w wysokości standardowych 5V, a już cztery lata później konsumenci mogli korzystać z Quick Charge 4+. Innowacje wprowadzone począwszy od wersji 4.0 polegały na wyposażeniu technologii w środki zabezpieczające przegrzaniu i przeładowaniu urządzenia. Nasze ładowarki są zgodne ze standardem QC 3.0.

Power Delivery – karmienie akumulatora przez złącze USB-C

Technologia Power Delivery to standard ładowania, który wykorzystywany jest już przez niemal każde nowoczesne urządzenie mobilne. Wszystko wskazuje na to, że kolejne lata pokażą tylko dalszą popularyzację tego rozwiązania. Wielką przewagą ładowarek Power Delivery jest możliwość bardzo precyzyjnego dostosowania mocy ładowania do podłączonego urządzenia i szeroki zakres w jakim mogą pracować. Dzięki temu ładowarki PD są w stanie z idealnie dopasowanymi parametrami ładować zarówno każdego smartfona, jak i laptopy, przenośne konsole i wiele innych urządzeń . Tak dokładne dostosowanie nie było do tej pory spotykane w ładowarkach. Jak właściwie to działa? Ładowarki Power Delivery pracują w czterech opcjach napięcia: 5V, 9V, 15V i 20V. Zawsze będą ładować maksymalnym prądem dla podłączonego urządzenia. Oznacza to, że już niebawem jeden zasilacz umożliwi nam ładowanie właściwie każdego urządzenia mobilnego w domu bez obaw o niepasującą wtyczkę i kłopoty z kompatybilnością.

Szybkie ładowarki Goobay

W naszej ofercie pojawiło się 5 modeli ładowarek, każda z nich jest dostępna w dwóch kolorach (czarny i biały):

Ponadto w linku poniżej w naszym sklepie DMTrade.pl znajdziecie inne ładowarki tego producenta, w zestawach z kablami, z dwoma wyjściami USB-A:

https://dmtrade.pl/k1421,pc-phone-akcesoria-gsm-ladowarki-kable-ladowarki-sieciowe.html

*ten niebieski jeż, który szybko biega to oczywiście Sonic :). Tym zamykam dzisiejszy wpis, miłego dnia życzę i zapraszam do czytania kolejnych blogów na tej stronie 🙂

Related posts

Portfel na telefon. Nowa era stylu i elegancji.

Grzegorz Kołacki
6 lat ago

Kablom dziękujemy – Bezprzewodowe kamery Reolink

Jakub Tomczak
5 lat ago

Z pomocą endoskopu w miejsca (nie)trudno dostępne

Albert Bajsztok
3 lata ago
Exit mobile version