Masaż stanowi jedną z najlepszych form odprężenia ciała i umysłu, która niejednokrotnie przydaje się nie tylko sportowcom. Częste i intensywne treningi pozwalają wymodelować sylwetkę i osiągnąć cele wytrzymałościowe oraz siłowe, jednak bez odpowiedniej regeneracji i czasu na odpoczynek, mogą być również wyniszczające dla organizmu. W celu usprawnienia procesów regeneracyjnych, lepszego ukrwienia tkanek oraz stymulacji zdrowego rozwoju mięśni, zaleca się właśnie masaże. Nie muszą to być profesjonalne zabiegi w gabinecie fizjoterapeuty lub salonie spa, gdyż za pomocą funkcjonalnych i niedużych przyrządów masujących, bez problemu uda nam się wymasować całe ciało samodzielnie.

Terapia powięziowa – co to jest?

Terapia mięśniowo-powięziowa to forma fizjoterapii stosowana w leczeniu bólu mięśni, stanów zapalnych stawów, urazów, przeciążeń i stanów przewlekłego bólu. Jej niezwykłe efekty pozwalają na leczenie wielu różnych dolegliwości i chorób układu ruchu. Terapia może być zastosowana zarówno w stanie ostrym, jak i w przewlekłym bólu u pacjentów w każdym wieku. Masaż powięzi opiera się na koncepcji połączenia różnych struktur ciała, powięzi i mięśni w układy zwane taśmami mięśniowymi. Wspomniane tkanki ulegają jednak często przeciążeniom i sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość i prowokując stany zapalne. Masaż mięśniowo-powięziowy ma na celu rozerwanie złączonych powięzi i mięśni i przywrócenie mobilności oraz elastyczności chorym tkankom.

Masażer Spacetronik SP2200

Co chcemy uzyskać poprzez masaż mięśniowo-powięziowy?

Pracujemy z warstwami tkanek aby je rozluźnić, wydłużyć lub uwolnić od zbędnych napięć. Co ważne masaż taki daje szerokie możliwości zastosowania i efekt już po pierwszym zabiegu. Masaż powięziowo-mięśniowy przy zastosowaniu pistoletu do masażu Spacetronik SP2200 może pomóc m. in. na:

– bóle kręgosłupa, kończyn, napięciowe

– każdy ból i dyskomfort mięśni, stawów czy ich struktur,

– choroby reumatyczne,

– choroby zwyrodnieniowe,

– ciąża – okres II i III trymestru, okres poporodowy

– urazy i przeciążenia stawów,

– zespoły bólowe (łokieć tenisisty, rwa kulszowa, rwa udowa, zespół cieśni nadgarstka czy zespół zamrożonego barku),

– migreny,

– drętwienie kończyn

– sztywność mięsni

– obrzęki kończyn

– ograniczenia ruchomości

– ból i dyskomfort w ciąży i po porodzie,

– wysiłkowe nietrzymanie moczu i stany bólowe mięśni dna miednicy,

– sztywność mięśni i przykurcze,

– stany pourazowe

– bolesne miesiączki

– zaparcia.

Piłki, wałki i rollery do masażu, a może nowocześniej – Pistolet do masażu Massage GUN

Chcąc rozluźnić mięśnie po ciężkim treningu, możemy skorzystać z prostych i niedrogich narzędzi, jakimi są rollery i piłki do masażu. Praktycznie w każdym klubie sportowym na dzień dzisiejszy można znaleźć taki sprzęt. W dobie wszędobylskiej elektroniki coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się różnego typu masażery. Takie urządzenia ze względu na niewielkie rozmiary i coraz bardziej atrakcyjną cenę, może każdy dołączyć do domowego sprzętu sportowego.

Od ciężkiego wysiłku po błogi relax

Pistolet do masażu pomoże w mocnych ćwiczeniach. Wystarczy przed intensywnym treningiem użyć masażera aby pobudzić do działania i rozgrzać odpowiednie partie mięśni i przyśpieszyc krązenie krwi. Pistolet do masażu pomaga złagodzić ból i sztywność mięśni po wysiłku czy pracy, przyspiesza uwalnianie kwasu mlekowego i regenerację. Skutecznie łagodzi ból pleców spowodowany sztywnym siedzeniem i dodaje nowej witalności do pracy.

Masażer Spacetronik SP2200

Pistolet do masażu – Massage Gun Spacetronik SP2200

Massage Gun Spacetronik SP2200 to profesjonalny model urządzenia do masażu . Urządzenie służy do masażu mięśniowo – powięziowego. Terapia mięśniowo-powięziowa jest nowoczesną metodą fizjoterapii stosowaną w leczeniu bólu mięśni i stawów. Masaż powięziowy przynosi ulgę w bólu, poprawia zakres ruchomości tkanek i poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu. Z terapii może skorzystać szerokie spektrum pacjentów, dlatego też ta nowoczesna forma rehabilitacji cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie.
Pistolet do masażu Spacetronik SP2200 to najlepsze i najskuteczniejsze urządzenie do masażu wibracyjnego, dzięki któremu będziesz w stanie rozluźnić spięte mięśnie po wyczerpującym treningu oraz przyspieszyć krążenie krwi jednocześnie przyśpieszając regeneracje organizmu, poprawić wydolność oraz samopoczucie. Urządzenie jest ultralekkie (1,2kg) i niezwykle kompaktowe, dzięki czemu możesz zabrać je ze sobą wszędzie. Dzięki 20 stopniom intensywności wibracji i 6 końcówkom przeznaczonym do konkretnych celów i grup mięśniowych, skutecznie dociera do tych partii mięśniowych, do których nie docierają rollery i piłki do masażu

Masażer Spacetronik SP2200

6 wymiennych głowic masujących

Każdy mięsień jest inny, jego kształt, rozmiar, funkcja. Masażer Spacetronik SP2200 z 6 końcówkami pozwala dotrzeć do każdego mięśnia, każdego punktu, blizny, pleców, szyi, stopy, nogi, uda, biodra, ramienia. Pomaga złagodzić ból mięśni i sztywność. Poprawia zakres ruchów. Wspomaga krążenie. Przyspiesza rozgrzewanie i regenerację.

Masażer głowice masujące

– Duża i mała kula – najbardziej uniwerslane końcówki, posiadają umiarkowaną twardość i wykonane są z trwałej, nieodkształcającej się pianki EVA. Końcówki przeznaczone do wszystkich grup mięśniowych,

– Rozwidlona, podwojna końcówka (widełki) – końcówka przeznaczona do mięśni w okolicach ścięgna Achillesa, karku, mięśni przykręgosłupowych oraz bruzd mięśni czworogłowych ud,

– Pocisk, końcówka w kształcie naboju – najostrzejsza i najbardziej precyzyjna z końcówek, przeznaczona do mocnej stymulacji punktów spustowych, bardzo przydatna podczas opracowywania bruzd między mięśniowych,

– Pneumatyczna, poduszka powietrzna – to najlepszy wybór dla osób zaczynających przygodę z massage gunnem. Warto opracowywać nią również do najbardziej wrażliwe części ciała,

– Płaska – uniwersalna końcówka o umiarkowanej twardości stosowana przede wszystkim do dużych grup mięśniowych: czworogłowe i dwugłowe uda, pośladki, łydki.

Cechy wyróżniające masażer Spacetronik SP2200 na tle konkurencji

Silnik bezszczotkowy najwyższej jakości

Do 3700 uderzeń na minutę z 12mm amplitudą uderzeń. Pistolet do masażu Spacetronik SP2200 może pomóc użytkownikom złagodzić sztywność i bóle mięśni, zwiększyć ciśnienie krwi i poprawić ogólny stan zdrowia tkanek miękkich i mięśni.

Spacetronik SP2200

Bezprzewodowy z mocną baterią

Masażer został wyposażony w baterię o mocy aż 2600mAh i napięciu znamieniowym 24V, dzieki czemu maksymalny czas pracy urządzenia to nawet 6h, przy czym ładowanie do pełna to czas zaledwie 2,5-3h. Przenośny masażer z ergonomicznie zaprojektowanym uchwytem minimalizuje wibracje zewnętrzne, a trwały antypoślizgowy silikonowy uchwyt sprawia, że masażer jest łatwiejszy i wygodniejszy do trzymania dla Twojej przyjemności. Masaż pistoletem jest również skuteczny w zwiększaniu zakresu ruchów oraz w angażowaniu i rozluźnianiu mięśni.

Spacetronik SP2200

Co znajdziemy w zestawie ?

W zestawie znajduje się:

– Masażer Spacetronik SP2200

– Głowica masująca x6

– Ładowarka

– Bezpieczna walizka podróżna

– Instrukcja obsługi

Produkt dostępny w trzech kolorach

– czarny (SP2200B – black)

– czerwony (SP2200R – red)

– błękitny (SP2200 – azur)

Masażer Spacetronik SP2200

—————————————————————————————————————————————————————-

Sprawdź dostępność produktów na sklepie DMTrade

Zobacz pozostałe wpisy na naszym blogu