Terapia mięsniowo – powięziowa – co to jest?

Terapia mięśniowo-powięziowa to forma fizjoterapii stosowana w leczeniu bólu mięśni, stanów zapalnych stawów, urazów, przeciążeń i stanów przewlekłego bólu. Jej niezwykłe efekty pozwalają na leczenie wielu różnych dolegliwości i chorób układu ruchu. Terapia może być zastosowana zarówno w stanie ostrym, jak i w przewlekłym bólu u pacjentów w każdym wieku. Masaż powięzi opiera się na koncepcji połączenia różnych struktur ciała, powięzi i mięśni w układy zwane taśmami mięśniowymi. Wspomniane tkanki ulegają jednak często przeciążeniom i sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość i prowokując stany zapalne. Masaż mięśniowo – powięziowy ma na celu rozerwanie złączonych powięzi i mięśni i przywrócenie mobilności oraz elastyczności chorym tkankom.

masażer

Co chcemy uzyskać poprzez masaż mięśniowo-powięziowy?

Pracujemy z warstwami tkanek aby je rozluźnić, wydłużyć lub uwolnić od zbędnych napięć. Co ważne masaż taki daje szerokie możliwości zastosowania i efekt już po pierwszym zabiegu. Masaż powięziowo – mięśniowy przy zastosowaniu pistoletu do masażu Spacetronik SP1000 może pomóc m. in. na:
– bóle kręgosłupa, kończyn, napięciowe
– każdy ból i dyskomfort mięśni, stawów czy ich struktur,
– choroby reumatyczne,
– choroby zwyrodnieniowe,
– ciąża – okres II i III trymestru, okres poporodowy
– urazy i przeciążenia stawów,
– zespoły bólowe (łokieć tenisisty, rwa kulszowa, rwa udowa, zespół cieśni nadgarstka czy zespół zamrożonego barku),
– migreny,
– drętwienie kończyn
– sztywność mięsni
– obrzęki kończyn
– ograniczenia ruchomości
– ból i dyskomfort w ciąży i po porodzie,
– wysiłkowe nietrzymanie moczu i stany bólowe mięśni dna miednicy,
– sztywność mięśni i przykurcze,
– stany pourazowe
– bolesne miesiączki
– zaparcia.

Od ciężkiego wysiłku po błogi relax

Pistolet do masażu pomoże w mocnych ćwiczeniach. Wystarczy przed intensywnym treningiem użyć masażera aby pobudzić do działania i rozgrzać odpowiednie partie mięśni i przyśpieszyc krązenie krwi. Pistolet do masażu pomaga złagodzić ból i sztywność mięśni po wysiłku czy pracy, przyspiesza uwalnianie kwasu mlekowego i regenerację. Skutecznie łagodzi ból pleców spowodowany sztywnym siedzeniem i dodaje nowej witalności do pracy.

masażer

Pistolet do masażu – Massage Gun Spacetronik SP1000

Massage Gun Spacetronik SP1000 to profesjonalny model urządzenia do masażu . Urządzenie służy do masażu mięśniowo – powięziowego. Terapia mięśniowo-powięziowa jest nowoczesną metodą fizjoterapii stosowaną w leczeniu bólu mięśni i stawów. Masaż powięziowy przynosi ulgę w bólu, poprawia zakres ruchomości tkanek i poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu. Z terapii może skorzystać szerokie spektrum pacjentów, dlatego też ta nowoczesna forma rehabilitacji cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie.
Pistolet do masażu Spacetronik SP1000 to najlepsze i najskuteczniejsze urządzenie do masażu wibracyjnego, dzięki któremu będziesz w stanie rozluźnić spięte mięśnie po wyczerpującym treningu oraz przyspieszyć krążenie krwi jednocześnie przyśpieszając regeneracje organizmu, poprawić wydolność oraz samopoczucie. Urządzenie jest ultralekkie (1,2kg) i niezwykle kompaktowe, dzięki czemu możesz zabrać je ze sobą wszędzie. Dzięki 3 stopniom intensywności wibracji i 6 końcówkom przeznaczonym do konkretnych celów i grup mięśniowych, skutecznie dociera do tych partii mięśniowych, do których nie docierają rollery i piłki do masażu

masażer

Wielofunkcyjny pistolet do masażu

Do 3200 uderzeń na minutę z 12mm amplitudą uderzeń. Pistolet do masażu Spacetronik SP1000 może pomóc użytkownikom złagodzić sztywność i bóle mięśni, zwiększyć ciśnienie krwi i poprawić ogólny stan zdrowia tkanek miękkich i mięśni.

masażermasażer

6 wymiennych głowic masujących

Każdy mięsień jest inny, jego kształt, rozmiar, funkcja. Masażer Spacetronik SP1000 z 6 końcówkami pozwala dotrzeć do każdego mięśnia, każdego punktu, blizny, pleców, szyi, stopy, nogi, uda, biodra, ramienia. Pomaga złagodzić ból mięśni i sztywność. Poprawia zakres ruchów. Wspomaga krążenie. Przyspiesza rozgrzewanie i regenerację.

masażer

Bezprzewodowy z mocną baterią

Masażer został wyposażony w baterię o mocy aż 2600mAh i napięciu znamieniowym 24V, dzieki czemu maksymalny czas pracy urządzenia to nawet 6h, przy czym ładowanie do pełna to czas zaledwie 2,5-3h. Przenośny masażer z ergonomicznie zaprojektowanym uchwytem minimalizuje wibracje zewnętrzne, a trwały antypoślizgowy silikonowy uchwyt sprawia, że masażer jest łatwiejszy i wygodniejszy do trzymania dla Twojej przyjemności. Masaż pistoletem jest również skuteczny w zwiększaniu zakresu ruchów oraz w angażowaniu i rozluźnianiu mięśni.

masażer

Specyfikacja:

Bateria:
Typ baterii: 18650
Pojemność: 2600 mAh
Napięcie: 24 V

Silnik:
Max. prędkość: 3200 RPM
Max. moment obrotowy: 80 mNm

Prędkości:
20 stopni: 1000 RPM – 3200 RPM (co 100 RPM)

Amplituda:
Amplituda: 12 mm

Wymiary:
Pistolet (bez głowicy): 245x175x70 mm
Opakowanie: 380x235x90 mm

W zestawie znajduje się:

1x Pistolet do masażu
6x Głowica masująca
1x Ładowarka
1x Bezpieczna walizka podróżna
1x Instrukcja obsługi

masażer

 


Masażer dostępny w sklepie dmtrade.pl lub warsztatowski.com
Więcej postów dotyczących masażerów i elektrostymulatorów na naszym blogu