Każdy z nas posiada w swoim domu mnóstwo urządzeń, które nie zawsze dobrze pasują do wystroju naszych wnętrz. Warto byłoby więc część schować, np. do popularnych szafek RTV. Pytanie tylko, czy taki zabieg wystarczy? Niestety, sygnał IR nie przechodzi przez ściany, a co za tym idzie, cały misterny plan nie wypalił. Ale czy na pewno? Z pomocą przychodzi szafkowy przedłużacz pilota który jest estetyczny, małych rozmiarów i nie rzuca się w oczy.

Czym jest szafkowy przekaźnik pilota?

Urządzenia o których piszemy, służą do zdalnego sterowania urządzenia za pomocą sygnału IR  nie wpływając negatywnie na jego odbiór. Do przekaźnika można podłączyć takie urządzenia jak: odbiornik stereo, odbiornik telewizji satelitarnej, odtwarzacz CD, odtwarzacz DVD, odtwarzacz Blu-ray lub inne komponenty które są sterowane za pomocą podczerwieni. Urządzenie należy podłączyć do jednego odbiornika oraz może obsłużyć nawet do kilku nadajników jednocześnie.

Jak używać przedłużacz pilota IR

Aby wygodnie używać przekaźnik pilota, należy przykleić odbiornik (taśma dołączona do urządzenia) w konfortowym miejscu. Nadajnik IR należy przykleić w taki sposób, aby przykrywały “okienko” podczerwieni na urządzeniu. Umieszczenie dwóch nadajników podczerwieni na tym samym komponencie nie poprawi wydajności, ponieważ jeden nadajnik steruje urządzeniem gospodarstwa domowego i nie ingeruje w siebie nawzajem. Urządzenie zasilane za pomocą USB.

Przedłużacz szafkowy

Rekomendowane przez nas modele to SP-IR01, SP-IR02, SP-IR03, SP-IR04

Cechy główne urządzenia:
– Zakres operacyjny 20khz – 60khz
– Obsługa 2 nadajników
– Instalacja Plug&Play
– Zasilanie USB

Jak zyskać władze nad wszystkim co potrzebuje do komunikacji pilota za pomocą smartfona z aplikacją?

Jeśli liczba pilotów w domu jest już zbyt obszerna możemy zastosować jeszcze jedno magiczne urządzenie –

Uniwersalny transmiter sygnału podczerwieni IR Spacetronik SL-IR01. Jak on działa? Można o nim przeczytać na blogu: 

Inteligentny pilot WIFI Spacetronik Smart Life SL-IR01