Zastanawiasz się jak zasilać urządzenia bez zużywania prądu? Chcesz ograniczyć kable w swojej instalacji CCTV lub podładować telefon w ogrodzie? A może jesteś prepersem lub uwielbiasz podróże z dala od cywilizacji? Jedno jest pewne – W takich sytuacjach, przydatny może okazać się przenośny panel słoneczny USB.

Jak działa mobilny panel solarny SP-S01?

Działanie panelu solarnego jest w zasadzie bardzo proste. Ustawiasz panel w kierunku słońca pod odpowiednim kątem – my po przetestowaniu urządzenia polecamy kąt ok 45 stopni, następnie podłączamy nasz panel solarny do urządzenia które chcemy zasilać prądem (dzięki wbudowanemu kablu micro USB – przykładowo do telefonu kamery wifi lub innych czujników bezpieczeństwa. Jakie są z tego korzyści? Przede wszystkim nie musimy ciągnąć kabla zasilającego, wiercić dziur w ścianie, dorabiać gniazd etc. Prawda, że brzmi zachęcająco?

Panel fotowoltaiczny do kamer Reolink

Zastosowanie panelu solarnego

Jedną z największych zalet urządzenia jest to, że panel można wykorzystać praktycznie wszędzie, gdzie mamy odpowiednią ilość światła. Można zamocować go na statywie, przykręcić do ściany, zamocować na dowolnej rurce, położyć na trawce pod odpowiednim kątem itp. Dzięki temu panel solarny jest bardzo uniwersalny – sprawdzi się jako panel solarny pod namiot, na jacht, do ogrodu, do kamer, alarmów… Dzięki zastosowaniu na tylnej obudowie jednego z najbardziej uniwersalnych gwintów, możemy korzystać z ładowarki solarnej wszędzie gdzie tylko chcemy. Na rynku znajduje się mnóstwo uchwytów z gwintem 1/4 cala, począwszy od wolnostojących tripodów, kończąc na klipsach, które można zamocować praktycznie w każdym miejscu.

Panel solarny turystyczny

Instalacja

Poniżej w kilku prostych krokach przedstawiono instalację panelu słonecznego z dołączonym do zestawu wspornikiem.

1. Zamontuj wspornik, korzystając z szablonu rozstawu, kołków montażowych i śrub.
2. Przykręć panel słoneczny do głowicy uchwytu i upewnij się, czy urządzenie jest zamontowane poprawnie.
3. Poluzuj pokrętło regulacyjne na wsporniku i wyreguluj kąt panelu słonecznego, a następnie dokręć pokrętło. (sugerowany kąt ok. 45 stopni)

 

Podsumowanie

Jak widać powyżej, panele solarne są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które można wykorzystać nie tylko w zaciszu domowym, ale również podczas podróży i to w dodatku zarówno lądowych jak i morskich. Gdzie jeszcze można zastosować panel solarny Spacetronik SP-S01? Rozwiązań na pewno jest dużo więcej 🙂

 

Po pełną specyfikację i informacje na temat produktu zapraszamy do sklepu:

https://dmtrade.pl/p18016,mobilny-panel-solarny-ladowarka-solarna-micro-usb-spacetronik-sp-s01.html