Jesteśmy przekonani, że inwestowanie w technologię może prowadzić do wyższej wydajności w pracy. Stąd w 100% popieramy trend BYOD, który polega na korzystaniu przez pracowników ze swoich ulubionych prywatnych urządzeń mobilnych – smartfonów, laptopów, itd. w celu poprawy wydajności w pracy. QuattroPod został specjalnie zaprojektowany tak, aby umożliwić urządzeniom z dowolnym systemem operacyjnym podłączanie i odtwarzanie bezprzewodowo treści (prezentacji, zdjęć, wykresów, filmów i wszystkiego, co dusza zapragnie) na dużych ekranach.

BYOD QuattroPod

Źródło: https://belltechlogix.com/

Co to jest QuattroPod?

System QuattroPod obejmuje dwa podstawowe elementy: odbiornik i nadajniki. Mamy dwa rodzaje nadajników do różnych zastosowań. Pierwszym z nich jest nadajnik QuattroPod Standard, który może obsługiwać wyjścia 4K, jeśli chcesz wyświetlać wysokiej jakości filmy i obrazy podczas spotkań. Nadajnik QuattroPod Standard obsługuje wszystkie inteligentne urządzenia dzięki wbudowanym portom HDMI, Mini Display Port i USB. Dodatkowy port Ethernet umożliwia bardziej stabilną łączność między nadajnikiem i odbiornikiem, z opcją PoE (Power over Ethernet) dla większej elastyczności. Jeśli szukasz prostego i szybkiego sposobu na połączenie i udostępnienie prezentacji, nadajnik QuattroPod Mini będzie idealnie pasował do twoich potrzeb. Nadajnik QuattroPod Mini to “odchudzona” wersja modelu Standard. Producent zredukował ilość dostępnych portów i w ten sposób w wersji Mini nie znajdziemy MiniDP oraz portu Ethernet, co nie zmienia faktu, że bez trudu obsługuje smartfony, tablety i laptopy dzięki portom HDMI i USB.

QuattroPod Standard QuattroPod Mini

W przypadku obu modeli pakiet standardowy zawiera jeden odbiornik i dwa nadajniki. Odbiornik QuattroPod umożliwia połączenie z maksymalnie 32 nadajnikami jednocześnie. Nadajniki Standard i Mini można dokupić osobno i używać ich z tym samym odbiornikiem.

Jak działa QuattroPod?

Przyjrzyjmy się, jak QuattroPod łączy się ze swoimi inteligentnymi urządzeniami. Odbiornik należy podłączyć do np. telewizora za pomocą kabla HDMI. Ponadto wymaga on zasilania. Kolejno podłączamy nadajnik do laptopa za pomocą kabli USB i HDMI. Po pomyślnym uruchomieniu można nacisnąć przycisk, aby przesyłać prezentacje bezprzewodowe na spotkaniach.

QuattroPod

QuattroPod pozwala na transmisję bezprzewodową o niskim opóźnieniu, umożliwiającą łatwe wyświetlanie zarówno obrazów statycznych, prezentacji, jak i dynamicznych filmów. Wyświetlacze dotykowe oraz projektory z funkcją dotykową mogą używać QuattroPod do przesyłania danych w przeciwnym kierunku do urządzenia wejściowego z systemem Windows. Tak więc podłączone urządzenie wejściowe można łatwo obsługiwać za pomocą funkcji dotykowej wyświetlacza.

QuattroPod EZCast

Dzięki systemowi QuattroPod możesz zabrać ze sobą urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe i tablety. Podłącz nadajnik QuattroPod Standard lub Mini do swoich urządzeń za pomocą kabla USB, przełącz tryb nadajnika z komputera na telefon komórkowy i podłącz nadajnik do źródła zasilania USB. W rzadkich przypadkach, gdy Twoje urządzenia nie mogą połączyć się z nadajnikiem, możesz pobrać aplikację QuattroPod, aby przesyłać treści.

Jak korzystać z QuattroPod?

Nadajnik QuattroPod

Istnieje wiele różnych sposobów korzystania z systemu QuattroPod. Główne zastosowania obejmują seminaria, korporacyjne sale szkoleniowe i spotkania. Ty, będąc prezenterem możesz skorzystać jednego nadajnika Standard. Możesz również np. umieścić nadajniki Mini na każdym biurku uczestników spotkania, dając im możliwość udostępniania interaktywnych treści na dużym ekranie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. System doskonale nadaje się również do sal konferencyjnych lub klas, w których masz nauczycieli i prelegentów, którzy oczekują tylko łatwego rozwiązania, aby szybko tworzyć prezentacje bez konieczności konfigurowania Internetu lub instalowania sterowników i aplikacji. Może to znacznie poprawić wydajność spotkania i zmniejszyć obciążenie działu wsparcia IT.

Multiscreen EZCast QuattroPod Split screen

Który QuattroPod wybrać? – wideo

Zapraszamy do dołączenia do Michaela Liggetta, Product Managera EZCast w USA i Kanadzie, który podkreśla różnice w rodzinie QuattroPod.


EZCast QuattroPod dostępny jest w sklepie DMTrade.pl – kliknij tutaj.