Qviart Lunix 4K – “naj-” określa wszystko!

Pierwsze wzmianki o nowym modelu hiszpańskiej firmy Qviart pojawiły się już we wrześniu 2018 roku, niestety długo przyszło nam czekać na konkrety, nie wspominając już o samym sprzęcie. Ale, cytując klasyka: “Lepiej późno niż później”, w końcu dotarł i jest! Najmniejszy, najszybszy, najlepiej wyposażony, najtańszy, po prostu NAJ! Precyzując, dekoder jest naprawdę mikro, sam zastanawiam się jak umieszczono w nim dwie głowice (satelitarną i naziemno-kablową), czytnik kart dostępowych oraz slot na moduł CI+, o portach USB już nie wspominając! Bardzo konkurencyjnym modelem dla Lunix’a 4K jest koreański odpowiednik VU+ Zero 4K, ale jest to tylko tuner satelitarny i jest droższy.

Od strony technicznej:

Qviart LUNIX 4K to mniejszy brat modelu LUNIX3 4K, utrzymany w stylistyce nowej gamy produktów. Jest to dekoder 4K 2160p, także pracujący na systemie Linux E2 (Enigma). Urządzenie korzysta z najnowszej kompresji obrazu H.265 HEVC, obsługuje HbbTV. Wyposażony został w 1GB pamięci RAM, 2 porty USB, czytnik kart i slot na moduł CI+. Krótko opisując, idealny dla osób ceniących sobie prostotę, elegancję i stabilność. Dekoder oparty jest na systemie Linux, więc zalecamy go osobom bieglejszym w obsłudze tego typu dekoderów lub osobom lubiącym zabawę i konfigurowanie sprzętu elektronicznego. W podstawowej wersji, dekoder jest wyposażony w dwie głowice (COMBO): satelitarną DVB-S2X oraz naziemno-kablową DVB-T2/C.

Linux, Enigma2 – duże możliwości, szybkie działanie

Na stronie www.qviart.pl (do której odwiedzenia zachęcam) publikujemy poradnik obsługi i wgrywania softów i wtyczek. W tym dziale opisujemy i pokazujemy jak przeprowadzić zmianę softu w tunerach opartych o system Linux Enigma2. Tutorial podzieliliśmy na rozdziały, które są widoczne w menu po lewej stronie:

  • Skąd wziąć i jak wgrać soft do dekodera;
  • Instalacja niezbędnych wtyczek (pluginów);
  • Edycja listy kanałów z wykorzystaniem programu dreamboxEDIT;
  • Polecane wtyczki (pluginy) IPTV

Jeśli chcesz przejść bezpośrednio do poradnika, kliknij obrazek poniżej, z menu po lewej stronie wybierz interesujący Cię dział:

Rodzina Lunixów rośnie w siłę!

W chwili pisania tego posta, na rynku dostępne są już trzy modele z serii, wszystkie dostępne “od ręki” w sklepie internetowym www.dmtrade.pl lub www.warsztatowski.com, a linki podaję poniżej: