Nie jest żadną tajemnicą, że nieposiadanie internetu w dzisiejszych czasach jest sporym problemem. Jest źródłem informacji, wiedzy, zapewnia komunikację, umożliwia rozrywkę i daje nieskończenie wiele innych możliwości. W przypadku, gdy niemożliwe jest “zbudowanie” sieci przewodowej, a Twój komputer stacjonarny nie posiada wbudowanego odbiornika sieci bezprzewodowej, wtedy idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie adaptera Wi-Fi, dzięki któremu w prosty sposób zyskasz możliwość uzyskania internetu na swoim urządzeniu.

Internet wordwideweb

Adapter Wi-Fi – Czym jest?

Jest to urządzenie bezprzewodowe, które po podłączeniu do danego urządzenia (np. komputera), daje możliwość połączenia z internetem bez użycia kabli. Inna nazwa tego typu urządzenia to karta Wi-Fi, która może być wewnętrzna, bądź zewnętrzna. W przypadku tej drugiej najczęściej występuje z portem USB. Połączenie bezprzewodowe w porównaniu do przewodowego cechuje się w większości przypadków niższym transferem, ale pozwala za to na zmniejszenie ilości kabli, a także pozwala korzystać z sieci na większej przestrzeni.

Adapter Wi-Fi USB Spacetronik

Spacetronik SPX537T

Mini Adapter WLAN obsługuje protokoły IEEE 802.11 b/g/n, przez co łączność bezprzewodowa przy zastosowaniu tego urządzenia jest na wysokim poziomie. Podłączany jest poprzez interfejs USB w wersji 2.0.
Działa w paśmie 2.4GHz. SPX537T obsługuje wiele zabezpieczeń w celu zapewniania lepszego bezpieczeństwa, a są nimi: 64/128 WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES. Urządzenie zostało wyposażone w zewnętrzną antenę 2dBi.

Kompatybilny z dekoderami i tunerami

Zastosowanie

Adapter znajduje wiele zastosowań. Idealnie sprawdzi się z urządzeniami takimi jak: komputer stacjonarny, laptop z uszkodzonym odbiornikiem Wi-Fi, dekodery, konsole, telewizory i wiele innych. SPX537T jest kompatybilny z Windowsem 10, 8, 7, MacOS orazem systemem Linux. W większości przypadków urządzenie działa w technologii Plug&Play (podłącz i używaj), jednak w niektórych przypadkach wymagane będzie zainstalowanie dedykowanych sterowników, które są dostępne TUTAJ.
(link: https://dmtrade.pl/katalogi/Spacetronik/spx/RT5370driver.rar)

Specyfikacja

– 802.11b: 1, 2, 5.5, 11Mbps.
– 802.11g: 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54Mbps.
– 802.11n: (20MHz) MCS0-7, Wsparcie do 72Mbps (40MHz) MCS0-7, Wsparcie do 150Mbps
– OFDM, Zakres do150Mbps, Max. przepustowość 90Mbps
– Bezpieczeństwo: 64/128 WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
– Działa w paśmie 2.4GHz
– Antena: 2dbi
– Plug & play