Czym jest rozgałęźnik telewizyjny?

schemat

Rozgałęźnik telewizyjny (antenowy) lub z języka angielskiego Splitter, to urządzenie o niewielkich rozmiarach, umożliwiające doprowadzenie sygnału telewizyjnego do kilku odbiorników jednocześnie (telewizorów). Wyróżniamy splittery pasywne i aktywne. Pierwsze z nich nie wymagają dodatkowego zasilania i są o wiele tańszą opcją. Rozgałęźniki aktywne wymagają dodatkowego zasilania, co oznacza, że cały czas muszą być podłączone do źródła prądu, a to dlatego, że posiadają wbudowany wzmacniacz, mający na celu zredukowanie strat mocy sygnału, która pojawia się w wyniku rozdzielenia.

Rozgałęźniki od Spacetronik

Przedstawiamy nowość od Spacetronik – wysokiej jakości rozgałęźniki telewizyjne. Każdy model z serii cechuje się małymi stratami. Kolejnym istotnym atutem prezentowanych urządzeń jest wysoka skuteczność ekranowania. Obudowy splitterów zostały wykonane z odlewu cynkowego, co przekłada się na solidność i trwałość.

lyric pic

Dzięki otworom krawędziowym szybko i łatwo zainstalujesz rozgałęźnik w dowolnym miejscu. Ponadto w każdym pudełku znajdziecie wkręty montażowe. Każde z urządzeń pracuje w częstotliwości w zakresie 5-2400 MHz. Wszystkie rozgałęźniki posiadają funkcję PowerPass, dzięki której potrzebny jest tylko jeden zasilacz antenowy do zasilenia wzmacniacza, a napięcie trafia bezpośrednio do anteny. (przekazywanie mocy: 24V 0,8A (max.). Splittery znajdują zastosowanie w instalacjach telewizji naziemnej DVB-T, satelitarnej oraz przemysłowej. Wysoki poziom izolacji przekłada się na doskonałą wydajność. Zachowanie równomiernego podziału mocy sygnału wejściowego to kolejna istotna cecha dla całej serii urządzeń. Gniazda: F, impedancja: 75 Ohm.

SPS-RS02 – 1 wejście & 2 wyjścia

rs02 splitter

Produkt jest dostępny tutaj (sklep DMTrade.pl), a jego cena wynosi 10,90 zł.

SPS-RS03 – 1 wejście & 3 wyjścia

rs03 splitter

Produkt jest dostępny tutaj (sklep DMTrade.pl), a jego cena wynosi 11,90 zł.

SPS-RS04 – 1 wejście & 4 wyjścia

rs04 splitter

Produkt jest dostępny tutaj (sklep DMTrade.pl), a jego cena wynosi 14,90 zł.

SPS-RS06 – 1 wejście & 6 wyjść

rs06 splitter

Produkt jest dostępny tutaj (sklep DMTrade.pl), a jego cena wynosi 23,90 zł.

SPS-RS08 – 1 wejście & 8 wyjść

rs08 splitter

Produkt jest dostępny tutaj (sklep DMTrade.pl), a jego cena wynosi 26,90 zł.