Bycie streamerem wydaje Ci się interesującym zajęciem? Dzisiejsi youtuberzy potrafią zarobić niemałe pieniądze. Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano – Ci, którzy zaczynali, nim to się stało modne mieli zdecydowanie krótszą drogę do sukcesu, niżeli Ty, który próbujesz startować dzisiaj – w totalnym gąszczu i roju głodnych graczy, kucharzy, majsterkowiczów, którzy chcieliby zabłysnąć w Internecie.

Czym jest tytułowe urządzenie?

Enkoder HDMI to urządzenie, które może być wykorzystywane do użytku przemysłowego. Umożliwia użytkownikom przesyłanie strumieniowe wideo na żywo za pośrednictwem połączenia przewodowego. Dzięki zastosowaniu enkodera, możemy prowadzić transmisje na żywo np. na takich portalach jak YouTube, Facebook, Twitch itp., oraz nagrywać wideo w czasie rzeczywistym.

Urządzenie pozwala nie tylko na pobieranie strumienia na własny serwer za pośrednictwem TS (Obsługa H.265 / H.264) jak IPTV, ale także do przesyłania strumienia RTMP (Obsługa tylko H.264) do serwisów streamingowych. SPK-HLE01 obsługuje wielu protokołów, takich jak: TCP / IP, DHCP, DNS, DDNS (3322, Oray), HTTP, RTP, RTSP, RTMP, TS, UDP, ONVIF, Multicast itp. W dodatku jest kompatybilny z prywatnym protokołem Hikvision (systemu monitoringu), dzięki czemu można nim zarządzać za pomocą iVMS-4200/8700.

Panel konfiguracyjny urządzenia

Dzięki obsłudze na takich przeglądarkach jak Google Chrome, Firefox, Safari, Edge, itp. można przeglądać wideo bezpośrednio z poziomu komputera. Możemy zarządzać audio, dodać stałe logo, tekst itp.

Oprócz streamowania wideo, możemy również w prosty sposób zapisywać na karcie SD (obsługuje karty do 128 GB) w formacie MP4. Aby rozpocząć nagrywanie, wystarczy przycisnąć na sekundę przycisk resetu/nagrywania.

Prowadzenie transmisji online – streamer Spacetronik

Tego typu urządzenie znajduje bardzo wiele ciekawych zastosowań.

Własna telewizja internetowa lub kanał na żywo na platfromie streamingowej

własna transmisja na żywoChcesz poszerzyć swoje grono odbiorców? Żaden problem – Twój LIVE będzie mógł oglądać każdy użytkownik Internetu. Niezależnie czy chcesz gotować na żywo, streamować obraz z gier na PC/konsoli, prezentować nowinki technologiczne, czy też grać koncert na żywo, prezentując swoje umiejętności na saksofonie… Udostępniaj treści światu! Utwórz kanał telewizyjny lub transmituj kanały z dekodera telewizyjnego na odbiorniki TV. Możesz w ten sposób prezentować swój obiekt hotelowy, transmitując swój spot reklamowy.

 

Blok reklamowy/kanał informacyjny w poczekali, sklepie z elektroniką, muzeum, na przystanku

Jeden odtwarzacz multimedialny dla różnych ekranów. Bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe. Na pewno będąc w sklepie z elektroniką zauważyłeś jednakową treść wyświetlaną na wszystkich 50 telewizorach. Takie zjawisko umożliwia właśnie to urządzenie. Przygotowane wcześniej treści opisujące dany eksponat bądź dzieło sztuki w galerii wyświetlisz na monitorze. Możesz także umieścić wygenerowany wcześniej QR kod, który każdy będzie mógł zeskanować na swoim smartfonie i wyświetlać transmitowane treści, np. w poczekalni Twojego gabinetu.

Transport publiczny

Autobus podróżnyZapewnij rozrywkę lub informacje podróżnym i turystom. W wielu autobusach długodystansowych można znaleźć monitory lub systemy rozrywki w postaci tabletów umieszczonych za zagłówkiem fotela. Właśnie przy pomocy SPH-HLE01 możesz transmitować wybrane treści do każdego z tych urządzeń. Ciekawym rozwiązaniem będzie także udostępnienie kodu QR, dzięki czemu każdy podróżny zyska możliwość oglądania na własnym urządzeniu.

System monitoringu CCTV

Oglądaj kamery monitorujące na dowolnym urządzeniu Smart TV, telefonie, tablecie lub PC. Niezależnie jaka dzieli Cię odległość od systemu – jeśli jesteś np. w obrębie obiektu możesz wykorzystać lokalną sieć LAN/WLAN, natomiast jeśli jesteś gdziekolwiek indziej możesz zdalnie doglądać za pośrednictwem Internetu.

Zdalne nauczanie, kulty religijne i prowadzenie konferencji na odległość

Dla osób, które chcą zdalnie odbyć kurs lub nabożeństwo religijne. Idealne zastosowanie dla szkół, które chcą świadczyć zdalne nauczanie.

Gdzie kupić Streamer Video Enkoder HDMI Spacetronik SPH-HLE01?

Produkt dostępny jest w sklepie DMTrade.pl – kliknij tutaj, aby kupić i dowiedzieć się więcej.

Dane techniczne streamera Spacetronik SPH-HLE01

 • Enkodowanie video – H.265, H.264
 • Rozdzielczość – do 1080P
 • Wejście Wideo – 1x HDMI
 • Bitrate – CBR/VBR, 64-1200Kbit/s (rekomendowane 500)
 • Slot kart – 1x Micro SD (Max 128Gb)
 • Odtwarzanie – wspiera odtwarzanie online ( 10/20/30 minut)
 • Format video – MP4
 • Enkodowanie audio – AAC, G 711A, G 711U
 • Sampling Rate 32K, 48K, 64K, 128K, 256K or 8000Hz(NVR)
 • Wejście audio – HDMI i wejście jack 3.5mm
 • Kanały – mono / stereo
 • Głośność – 0-100 (Regulowana)
 • OSD – Data, czas, logo
 • Protokoły: DDNS, HTTP, ONVIF, RTMP, RTSP, RTP, TS, UDP, Hikvision

Urządzenie tego typu dla profesjonalnych celów – Johansson 8210

W ofercie sklepu DMTrade.pl dostępne są także urządzenia tego typu dla profesjonalnych zastosowań. Mowa o Streamerze IP Jonhasson 8210. To łatwy w użyciu enkoder HDMI na IP. To urządzenie pozwoli Ci na przesyłanie strumieniowe źródeł HDMI do sieci zarówno lokalnej, jak i Internetu. Twoi widzowie mogą oglądać transmitowany materiał w czasie rzeczywistym (na żywo) na swoim smartfonie, tablecie, telewizorze (Smart TV) i innych urządzeniach bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Do oglądania wystarczy jedynie przeglądarka internetowa. Urządzenie posiada także możliwość bezpośredniego transmitowania na platformy internetowe takie jak Twitch, Ustream, Facebook Live prosto z Twojej kamery, monitoringu, kamery internetowej, laptopa/PC i każdego innego urządzenia, które posiada wyjście HDMI.

Kup teraz Johansson 8210

Jak oglądać?

Do oglądania potrzebujemy jedynie urządzenie, które posiada przeglądarkę internetową (np. smartfon, tablet, telewizor ze Smart TV). Johansson 8210 nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania, aplikacji, czy czegokolwiek. Odpalacie przeglądarkę WWW, wklepujecie IP lub ustaloną nazwę hosta i w mgnieniu oka macie przed oczyma transmitowany materiał.

Budowa urządzenia Johansson 8210

A tak w ogóle jak to działa?

Wystarczy, że do portu HDMI podłączysz swoje urządzenie takie jak laptop, kamerę telewizyjną, kamerę monitoringu, kamerkę internetową, media box, dekoder i każde inne posiadające wyjście HDMI. Zaś sam Streamer Johansson 8210 łączymy z Routerem, Switchem lub Hotspotem za pomocą kabla Ethernet (RJ-45). Do wyświetlania transmitowanego materiału na naszym urządzeniu (np. smartfon lub komputer PC) potrzebujemy jedynie przeglądarki WWW.