Monitoring (chociażby) domu nie jest już taką kosztowną inwestycją, jak to było kiedyś. W dobie obecnej już za niewielkie pieniądze możemy otrzymać nienaganną jakość i parametry. Druga kwestia to montaż. System kamer kojarzy nam się z koniecznością skorzystania z usług firmy tym się specjalizującej. A co jeśli bez żadnego problemu zainstalujesz cały system we własnym zakresie, bez niczyjej pomocy? Taki jest Reolink RLK4-211WB4-S – bezprzewodowy system 4 kamer i rejestratora NVR – zapraszamy do sprawdzenia publikacji.

System Reolink (4 kamery + rejestrator NVR)

RLK4-211WB4-S to nowość w naszej ofercie, jeśli chodzi o produkty cenionego producenta Reolink. 4 kamery (RLC-211W) nagrywające w jakości full HD i 15 kl./s. oraz rejestrator NVR (RLN4-211W) to kompletny zestaw do monitoringu, który pomoże zapewnić bezpieczeństwo i uwiecznić wszystkie nietypowe zdarzenia na Waszej przydomowej posesji lub terenie firmy. 

Dlaczego RLK4-211WB4-S?

Przede wszystkim to nieskomplikowana instalacja, z którą powinien sobie każdy poradzić. Wszystko działa tutaj na zasadzie Plug & Play (podłącz i używaj). Zarówno rejestrator, jak i kamery wymagają zasilania sieciowego, natomiast połączenie między tymi urządzeniami odbywa się bezprzewodowo za pośrednictwem sieci WiFi (2,4Ghz).

Reolink monitoring

Mamy kilka możliwości, jeśli chodzi o podgląd z kamer. Pierwsza możliwość to podłączenie monitora/telewizora bezpośrednio do rejestratora. Zdalny podgląd z dowolnego miejsca na Ziemi z wykorzystaniem urządzeń mobilnych typu smartfon, tablet? Żaden problem, a to wszystko dzięki dedykowanej aplikacji Reolink (więcej o aplikacji dowiedzie się w naszym innym blogu). Oczywiście użytkownicy komputerów PC/Mac nie zostali pominięci i na te platformy występuje także program. Jeśli chodzi o widzialność po zmroku: Za sprawą 18 diod podczerwonych zasięg widoczności w nocy wynosi aż do 30 metrów. Kamery posiadają certyfikat IP65, co sprawia, że kamery stawią czoła każdym warunkom pogodowym.

Tryb pracy i ciekawe funkcje

Opis kamery Reolink RLC-211WRejestrator NVR RLN4-211W

Zestaw może pracować w trzech różnych trybach. Dołączony do zestawu NVR (rejestrator) może rejestrować w sposób ciągły (klasycznym językiem 24/7), po wykryciu ruchu lub zgodnie z harmonogramem. Możesz ustawić inny harmonogram dla każdej z kamer. Rejestrator obsługuje dyski twarde HDD o pojemności do 4 TB. Zamiast dysku możesz zastosować kartę pamięci (maks. do 128 Gigabajtów), ale wówczas stracimy możliwość pracy w trybie 24/7. Każda z kamer została wyposażona w mikrofon i głośnik (Two-way audio [pl. Dwukierunkowy dźwięk]), co pozwoli Wam słuchać i mówić przez każdą z nich i ostrzegać każdego nieproszonego, mówiąc mu, aby opuścił twój teren, witać listonosza, bądź informować znajomych o chwilowej nieobecności w domu itd..

Detektory ruchu

Alerty ruchu są dokładniejsze dzięki połączeniu technologii PIR i detekcji ruchu pikseli. Kamera może odróżnić ludzi lub poruszające się samochody od latających siatek po zakupach, dzięki czemu wysyła tylko ważne powiadomienia i oszczędza miejsce na dysku. Producent wyposażył kamery w funkcję ustawienia strefy kluczowej (siatka, na której zaznaczamy pożądany obszar), co pozwoli zredukować ilość “fałszywych alarmów” i w praktyce oznacza to, że alarmy ruchu będą aktywowane tylko przez ruchy w tym konkretnym obszarze.

Ponadto gdy zostanie wykryty ruch, otrzymasz powiadomienie z aplikacji (jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej) lub wiadomość email.

Specyfikacja techniczna kamer

Specyfikacja techniczna rejestratora


System kamer bezprzewodowych Reolink (RLK4-211WB4-S) możesz nabyć tutaj (sklep DMTrade.pl).