VIARK SAT 4K – Nowy model dekodera z rozdzielczością 4K obsługujący HDR10 z HLG

Producent Viark przedstawia nam zupełnie nowy model dekodera satelitarnego z obsługą Multistream.
Mamy przyjemność zaprezentować VIARK SAT 4K o konstrukcji bardzo podobnej do swojego brata modelu Viark SAT H.265, ale z lepszymi parametrami, które dostosowują się do obecnego i przyszłego rynku w związku z obsługą kompresji 4K. Podkreślamy jego potężny procesor 4K H.265HEVC 4000MIPS 1.0 GHz 60 fps 10 bit 3D dzięki któremu mamy najlepszą jakość obrazu. Tuner ma również łączność z Internetem za pośrednictwem przewodowej sieci Ethernet LAN 10 / 100M oraz bezprzewodowej za pomocą zewnętrznej anteny USB WIFI.
Dzięki czemu zyskujemy dodatkowy dostęp do: obsługi telewizji internetowej IPTV np. X-Stream TV, Stalker, wielu aplikacji internetowych, przesyłania TV strumieniowego na telefony i tablety itp.

http://dmtrade.pl/katalogi/viark/sat4k/viarksat4k-1.jpg

Producent jak zawsze stawia na solidną jakość, solidna metalowa obudowa, tym razem odświeżony pilot minimalnie różniący się wyglądem, i jak to zawsze w każdym modelu z firmy Viark dostajemy  adapter zewnętrzny WiFi  na USB 🙂 Porty USB są dwa więc nie ma obawy o czy WiFi czy nagrywanie USB, ponieważ jeden port jest na panelu tylnym a drugi z przodu pod klapką, gdzie znajdziemy jeszcze uniwersalny czytnik kart CX.

http://dmtrade.pl/katalogi/viark/sat4k/viarksat4k-20.jpg

Rozdzielczość 4K UHD w dekoderze VIARK SAT

Obraz mówi sam za siebie 4K z HDR10 HLG

Czym jest HDR i HLG?

HDR – jest skrótem od angielskiego wyrażenia „High Dynamic Range”, oznaczającego szeroki zakres dynamiki obrazu.

Jest to rozwiązanie, zwiększające zakres rozpiętości pomiędzy ciemnymi i jasnymi tonami, czyli różnica pomiędzy najciemniejszymi i najjaśniejszymi tonami może być na ekranie znacznie większa.

HLG – to chyba najbardziej oryginalny format HDR, który do niedawna był trochę w cieniu, ale ostatnio zyskuje na znaczeniu i popularności. Opracowany wspólnie przez brytyjską BBC i japońską NHK ten system przeznaczony jest dla nadawców programów telewizyjnych. Wykorzystuje on hybrydowe kodowanie sygnału (ang. hybrid log-gamma, stąd nazwa HLG), co pozwala na odtwarzanie tego typu materiałów na standardowych telewizorach. Inaczej mówiąc, HLG zapewnia wyższą jasność, ale jest też „wstecznie kompatybilny”

Nie zawsze przed zakupem możemy zobaczyć jak wygląda menu, funkcje dekodera, itd.

Główne menu w kształcie kafelek z ikonami prezentuje dostęp do wszystkich funkcji dekodera

Funkcja FascScan, dekoder w prosty i co najważniejsze szybki sposób wyszuka i poukłada kanały według np. NC+, Polsat

Wysoka rozdzielczość wyświetlanego obrazu TV: 4K2K w 50Hz

Dostęp do aplikacji sieciowych, między innymi telewizja internetowa: IPTV, PTUBE, Net Link, Top Ten, X-Stream TV, Stalker

YouTube, YouPorn, RedTube, Dailymotion, Radio

Ustawienia Internetowe, zarządzanie sieciami LAN, WiFi, 3G ustawienia IP, znajdziemy tutaj również obsługę protokołów: NewCamd, CCCamd, Mgcamd…

Podgląd na listę kanałów

Informacje o danym kanale z podglądem na pasek info o programie

Czasy kanałów SD już praktycznie minęły! W HD nadają już praktycznie wszyscy.

Coraz więcej pojawia się za to już kanałów 4K UHD, a co za tym idzie coraz więcej dekoderów obsługujących tą rozdzielczość. Dlatego każdy klient ma spory ból głowy, aby zmienić sprzęt na 4K i wybrać najlepszy dla siebie odbiornik.

Viark SAT 4K jest godnym następcą modelu Viark SAT który oczywiście cały czas jest dostępny, jeżeli chcesz przejść na 4K i cieszyć się niepowtarzalną jakością obrazu na swoim telewizorze to ten dekoder jest dla Ciebie.