Masz słaby zasięg sieci komórkowej w swoim domu lub biurze? Musisz rozmawiać przez telefon blisko okien, a nawet wyjść na zewnątrz budynku, by sygnał nie zanikał i nie przerywało połączeń? Żyjemy w czasach, gdzie posiadanie telefonu i możliwość rozmowy jest koniecznością. Bardzo mocno polegamy na komunikacji na odległość – na tym opiera się nasza praca, bądź jest to jedyna możliwa forma kontaktu z bliskimi mieszkającymi za granicą. Masz wrażenie, że jesteś niczym Indiana Jones, bo ciągle szukasz.. sygnału? Skorzystaj z urządzenia zwanego wzmacniaczem GSM – recepty na zanikający zasięg. 

Wzmacniacz GSM HiBoost Hi13-EGSM 900MHz

Prezentowane urządzenie to inteligentny sposób na rozwiązanie problemu słabego odbioru sygnału mobilnego dla rozmów telefonicznych. Hi13-EGSM obsługuje rozszerzony standard sieci GSM (EGSM) 900Mhz – pasmo do rozmów komórkowych, wykorzystywane przez wszystkich operatorów w Polsce. Jest kompatybilny ze wszystkimi sieciami.

Hi13-EGSM

 

Urządzenie posiada wyświetlacz LCD z funkcją monitorowania stanu na żywo, co zapewnia bardzo łatwe użytkowanie. Dzięki inteligentnej funkcji AGC, wzmacniacz automatycznie mierzy siłę sygnału wejściowego i dostosowuje najlepsze parametry systemu do warunków odbioru w danym obszarze.
Automatyczna kontrola wzmocnienia ułatwia sterowanie mocą między nadajnikiem a wzmacniaczem, aby utrzymać zysk na optymalnym poziomie, ograniczyć szumy do zera i nie zakłócać innych pasm.

 

Zasięg wzmocnienia i opcjonalne anteny

dom i anteny

Hi13-EGSM może zostać wykorzystany w domu, biurze i każdej innej strefie wewnętrznej do 300 m2. Jeśli dodasz opcjonalną antenę wewnętrzną (panelową lub Omni), zasięg pokrycia wzmacniacza będzie wynosił do 500 m2. Dostępne są 2 rodzaje opcjonalnych zestawów:

 

  • wewnętrzna antena panelowa z kablem HiBoost200 o długości 15,2m (sprawdź TUTAJ)
  • wewnętrzna antena sufitowa Omni z kablem HiBoost200 o długości 15,2m (sprawdź TUTAJ)

Certyfikaty i dyrektywa RED

Wszystkie produkty HiBoost są oficjalnie certyfikowane pod kątem zgodności z międzynarodowymi i europejskimi przepisami bezpieczeństwa, jakości i zdrowia w akredytowanych laboratoriach badawczych (CE, RoHS, ISO 9001-2008).  Spełniają wszystkie wymagania prawne dla urządzeń radiowych (dyrektywa RED). Wszystkie certyfikaty i deklaracje zgodności można pobrać klikając TUTAJ.

 

Pamiętaj!

Uwagi do stosowania repeaterów: W świetle Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 19 sierpnia 2011 r. (Dz. U. Nr 188 poz. 1122), obowiązującego od 13 marca 2012 roku, każda osoba użytkująca wzmacniacz GSM, nie będąca przedsiębiorcą telekomunikacyjnym posiadającym ogólnopolską rezerwację częstotliwości wykorzystywanych do świadczenia usług za pośrednictwem stacji bazowych, musi uzyskać pozwolenie radiowe. W praktyce tańsze repeatery bez funkcji AGC ALC sieją sygnał i zakłocają sąsiednie pasma powodując czasami zainteresowanie operatorów co prowadzi do konieczności uzyskania pozwolenia. HiBoost z punktu widzenia operatorów jest nieszkodliwy, oraz spełnia wymagania dotyczące pozwolenia.

 

Jak to działa?

Jak to działa?

 

 

 

 

 

1. Nadajnik wysyła silny sygnał mobilny, ale nie może dostarczyć go do twojego obszaru.
2. Antena zewnętrzna odbiera słaby sygnał mobilny z nadajnika.
3. Sygnał przechodzi z anteny zewnętrznej do wzmacniacza przez kabel.
4. Urządzenie HiBoost (wzmacniacz) wzmacnia sygnał i przesyła go do anteny wewnętrznej.
5. Antena wewnętrzna rozprowadza wzmocniony sygnał po całym obszarze.
6. Twój telefon komórkowy odbiera silny sygnał.

Prosta instalacja

Wzmacniacz sygnału jest dostarczany w pełnym zestawie ze wszystkimi komponentami potrzebnymi do instalacji i użytkowania. Bez problemu uda Ci się go zamontować bez pomocy instalatora, gdyż system działa w oparciu o technologię Plug & Play. Proces instalacji można przedstawić w 4 prostych krokach:

 

  1. Zamocuj antenę zewnętrzną w punkcie o najlepszym odbiorze sygnału poza domem (np. na dachu)
  2. Zamontuj wzmacniacz i antenę wewnętrzną w obszarze, w którym chcesz poprawić sygnał
  3. Podłącz anteny i wzmacniacz za pomocą kabli
  4. Podłącz wzmacniacz do zasilacza i ciesz się stabilnymi rozmowami o dobrej jakości

Specyfikacja techniczna

Hi13-EGSM-tabela


Produkt jest dostępny w sklepie DMTrade.pl, a jego cena wynosi 1249,00 PLN.

Zestaw zawiera urządzenie HiBoost Hi13-EGSM, wewnętrzną antenę, zewnętrzną antenę panelową, kabel o długości 15m., zasilacz AC/DC 5V/3A oraz instrukcję obsługi.