Spacetronik prezentuje kolejne nowości. W związku z tym trochę świeżości w tematyce teleinformatycznej. Dwie nowe zaciskarki – Spacetronik PT-CT02 (dla wtyków przelotowych) oraz wielofunkcyjna Spacetronik NT-CT03.

Czym jest Pass Through?

To innowacyjne złącza RJ45 i dedykowany do nich osprzęt (zaciskarki przelotowe). System przelotowy upraszcza zarobienie końcówki RJ-45. Po umieszczeniu wtyku RJ-45 na kabel (po uprzednio ściągniętej zewnętrznej izolacji), wszystkie przewody przechodzą z drugiej strony. Umożliwia to użytkownikom łatwe sprawdzenie prawidłowej kolejności żył. Umieść taki wtyk w dedykowanej zaciskarce, która jednocześnie zaciśnie złącze i utnie wychodzące przewody.

System Spacetronik Pass Through

Zaciskarki przelotowe Spacetronik

W ofercie Spacetronik można znaleźć na tą chwilę dwa takie narzędzia. Model Spacetronik PT-CT01, który zdobył uznanie wśród wielu instalatorów powinniście już znać. Niedawno do oferty doszedł drugi taki produkt – Spacetronik PT-CT02.

Zaciskarka do wtyków przelotowych Spacetronik PT-CT02  (Nowość)

Narzędzie przeznaczone do zaciskania wtyków RJ45 8P8C (zarówno przelotowych, jak i standardowych) oraz standardowych RJ11 (6P4C), RJ12 (6P6C). Specjalny mechanizm dociskowy uniemożliwia niedostateczny docisk złącz. Spacetronik PT-CT02 posiada blokadę, która zapobiega przed niepożądanym otwarcie narzędzia. Elementy robocze wykonane są z metalowego odlewu, uchwyt otoczony osłoną z tworzywa sztucznego zapewnia pewny chwyt narzędzia podczas pracy.

Zaciskanie przelotowe Pass Through

Z uwagi na umieszczony w konstrukcji urządzeni drugi zaciskacz, narzędzie Spacetronik umożliwia także zaciskanie ekranów wtyków na przewodzie.

 

Zaciskanie ekranów

Niezależnie, czy chcesz zarobić wtyk dla kategorii 5 (CAT5), 6, a może nawet 7, narzędzie oczywiście umożliwi Ci to. Użyj śrubokręta, aby zmienić tryb zacisku dla odpowiednich wtyków.

Regulacja nacisku

Najważniejsze cechy

– wysokowytrzymała wykonana ze stali
– rączka pokryta antypoślizgowym materiałem
– zaciskacz wtyków RJ45 (przelotowych i standardowych)
– zaciskacz wtyków RJ11 oraz RJ12 (tylko standardowych)
– dla wtyków w kategorii kategorii CAT5, CAT5E, CAT6, CAT7 (regulacja)
– zaciskacz ekranów wtyków
– mechanizm do dokładnego zaciskania złącz
– blokada przed niepożądanym otwarciem

Zaciskarka do wtyków przelotowych Spacetronik PT-CT01

Podobnie jak w nowej zaciskarce, narzędzie pozwala na zarabiania wtyków RJ 11/12 (6-biegunowych) i RJ 45 (8-biegunowych zarówno standardowych, jak i przelotowych). Znajdziemy tutaj ściągasz izolacji, mechanizm zapadkowy oraz który uniemożliwia niedostateczny docisk zarabianej wtyczki. Proste i solidne narzędzie o dość klasycznym wyglądzie.

 

Wielofunkcyjna zaciskarka do wtyków standardowych Spacetronik NT-CT03 (Nowość)

Wśród nowości jest także standardowa zaciskarka z kilkoma dodatkowymi funkcjami. To wysokiej jakości narzędzie wielofunkcyjne pozwala na precyzyjne zaciskanie zakończeń złącz RJ-11, RJ-12 oraz RJ-45. Dzięki zainstalowanemu solidnemu ostrzu Spaceftronik NT-CT03 umożliwia także ściąganie izolacji z kabla oraz jego cięcie. Antypoślizgowa rączka niewątpliwie zapewnia pewny chwyt, komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Funkcja blokady uchroni narzędzie przed niepożądanym otwarciem. W rezultacie dzięki swojej prostocie oraz wielofunkcyjności spełni oczekiwania amatorów, zawodowych monterów, jak i profesjonalistów.

Najważniejsze cechy zaciskarki

– przeznaczone do wtyków RJ45 (CAT5E, CAT6, CAT6A, CAT7, CAT8), RJ11 oraz RJ12
– blokada bezpieczeństwa
– antypoślizgowy uchwyt
– ostrze do ściągania izolacji przewodów (ok. 6 mm) i cięcia kabli
– dokładne zaciskanie dzięki precyzyjnej, równolegle schodzącej matrycy
– schemat pomocniczy RJ45 (T568B oraz T568A) & RJ11 (6P4C oraz 6P6C)

Gdzie kupić zaciskarki Spacetronik?

Jeżeli jesteś zainteresowany produktami z powyższej publikacji, kliknij jeden z poniższych odnośników aby dowiedzieć się więcej.