Wzmacniacz masztowy stosuje się do wzmocnienia sygnałów telewizji naziemnej DVB-T, odbieranych przez jedną lub parę anten w zależności od wersji urządzenia.  Wzmacniacze szerokopasmowe Alcad są kompatybilne z sygnałami telefonii komórkowej LTE z pasmem wzmacniającym w zakresie FM (88 – 108 MHz), BIII/DAB (160 – 260 MHz), UHF (470 – 790 MHz). Wzmacniacze posiadają jedno, dwa lub trzy wejścia antenowe do których sygnał doprowadzany jest przez kabel koncentryczny z zasilacza zainstalowanego wewnątrz budynku. Osobiście polecam zasilacze tego samego producenta z powodu dobrej jakości wykonania, a co najważniejsze stabilności działania. Wzmacniacze posiadają przełączalną ścieżkę prądu stałego, umożliwiając dostarczanie energii do przedwzmacniacza. Odporny na warunki atmosferyczne (IP53).

Wzmacniacz masztowy Alcad

Wzmacniacze szerokopasmowe, kompatybilne z sygnałami telefonii komórkowej LTE z pasmem wzmacniającym w zakresie UHF 470–790 MHz, VHF 160 – 260 MHz i/lub FM 88 – 108 MHz. Urządzenia posiadają dwa wejścia do wzmocnienia i połączenia sygnałów z anten. Wejścia w zależności od wersji wzmacniacza można skonfigurować jako pojedyncze wejście dla połączonych pasm lub dwa wejścia dla oddzielnych pasm. Są one doprowadzane przez kabel koncentryczny z zasilacza zainstalowanego wewnątrz budynku. Zawierają przełączalną ścieżkę prądu stałego, umożliwiając dostarczanie energii do przedwzmacniacza. Możliwość instalacji urządzeń Odporny na słońce i wodę (IP53)

Wzmacniacz Masztowy Alcad AM-177 12V 32dB UHF + VHF/BIII/DAB

Wzmacniacz posiada jedno wyjście sygnału z kanałem zwrotnym zasilania 12V oraz dwa wejścia z możliwością podłączenia w dwóch specyfikacjach:

1. wejście IN2 z możliwością podłączenia anteny combo (UHF / VHF / BIII / DAB)

2. wejście IN1 i IN2 z możliwością podłączenia dwóch niezależnych anten (UHF + VHF / BIII / DAB)

 

wzmacniacz masztowy am-177

Specyfikacja wzmacniacza masztowego Alcad AM-177

wzmacniacz masztowy

Wzmacniacz Masztowy AM-266 24V 32dB UHF+VHF/BIII/FM

– 1x wejście UHF (470 – 790)

– 1x wejście FM / VHF / BIII / DAB (88-108 / 160-260)

– 1x wyjście z kanałem zwrotnym zasilania 24V

Specyfikacja wzmacniacza masztowego AM-266 24V 32dB UHF+VHF/BIII/FM

wzmacniacz masztowy

Zasilacze Alcad dedykowane do wzmacniaczy masztowych

Zasilacz przekształca zasilanie sieciowe w napięcie stałe i przekazuje je do kabla koncentrycznego w celu zasilania wzmacniacza. Sygnał pochodzący z anteny jest rozprowadzany na jego wyjścia. Zasilacz z serii AL jest dostępny z dwoma, czterema lub pięcioma wyjściami. Zasilacze są zabezpieczone przed przeciążeniami i zwarciami. Zasilacze znajdują swoje zastosowanie w indywidualnych instalacjach naziemnej telewizji cyfrowej i analogowej, w których stosowane są wzmacniacze masztowe lub przedwzmacniacze antenowe. Napięcie zasilania należy wybrać zgodnie z zainstalowanym wzmacniaczem 12 lub 24V.

Zasilacz Alcad AL-100 24V 100mA do wzmacniaczy masztowych 24V.

 

Specyfikacja zasilacza Alcad 24V

Zasilacz Alcad AL-105 12V 100mA do wzmacniaczy masztowych 12V.

Specyfikacja zasilacza Alcad 12V

 

Producent Alcad w swojej ofercie posiada całą gamę wzmacniaczy masztowych charakteryzujących się ilością wejść i wyjść sygnału, siłą wzmocnienia oraz możliwością zasilania 12 i 24V.

wzmacniacz masztowy

Wzmacniacze masztowe Alcad z serii AM dostępne w sklepie dmtrade.pl

Zasilacze Alcad z serii AL dedykowane do wzmacniaczy 12 lub 24V dostępne w sklepie dmtrade.pl

Pozostałe wpisy na naszym blogu