Automatyczne śledzenie i rozpoznawanie twarzy Amaryllo Koova

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że na rynku CCTV coraz częściej pojawiają się inteligentne narzędzia umożliwiające skuteczniejsze dozorowanie obiektów. Na dzień dzisiejszy na rynku oferowanych jest kilka bardzo ciekawych rozwiązań, mających na celu przełamanie powyższych ograniczeń poprzez umożliwianie jednoczesnej weryfikacji i identyfikacji osób znajdujących się w kadrze kamery przemysłowej.

Auto tracking – automatyczne śledzenie.

Dotychczas kamery sieciowe bez problemu potrafiły wykryć poruszający się obiekt i w konsekwencji uruchomić np. nagrywanie lub alarm. Technologia Auto Tracking znacznie poszerzyła tą funkcjonalność. W momencie wykrycia obiektu w polu widzenia kamery, obiektyw automatycznie podąża za poruszającym się celem. Znacznie ułatwia nam to wykrycie intruza czy też samo nagranie np. jego twarzy, a co za tym idzie nie ma potrzeby śledzenie poczynań intruza przed kamerą. W zamian mamy więcej czas aby poinformować odpowiednie służby, a co za tym idzie skracamy czas reakcji i lepiej chronimy swoje mienie. Ponadto Auto Tracking ogranicza koszty związane z zakupem kamer. Wystarczy jedna obrotowa kamera w miejsce kilku kamer IP lub kilkunastu kamer analogowych, aby monitorować ten sam obszar.

Amaryllo Koova

Face detection – inteligentne rozpoznawanie twarzy.

Obecnie do najbardziej rozpowszechnionych na rynku CCTV narzędzi tego typu należą systemy rozpoznawania twarzy. We wszystkich współczesnych systemach rozpoznawania twarzy w aplikacjach dozorowych CCTV wyróżnia się dwa podstawowe elementy związane z precyzyjną i prawidłową kategoryzacją osób, mianowicie: weryfikacja oraz identyfikacja.

Weryfikacja zazwyczaj wykorzystywana jest w sytuacjach gdy mamy do czynienia z mocno ograniczoną bazą personalną, która zawiera zarówno typowe informacje osobowe jak i informacje klasycznego systemy dostępowego lub systemu weryfikacyjnego. Weryfikacja polega na szybkim i praktycznie 100% wykryciu osób będących w bazie danych zdjęć. Identyfikacja w porównaniu z weryfikacją jest zagadnieniem o zdecydowanie większej złożoności. Powszechnie tego typu narzędzie stosowane jest w systemach dozorowych portów lotniczych, budynków użyteczności publicznej czy też dworców kolejowych i autobusowych. W przypadku zagadnienia związanego z identyfikacją baza danych osobowych jest zdecydowanie większa niż to ma miejsce w przypadku weryfikacji, ponieważ dodatkowo może zawierać deskryptory i fotografie osób poszukiwanych lub niepożądanych w określonych miejscach.

Livestream jest bezpłatną platformą do strumieniowego przesyłu wideo na żywo, który pozwala Ci na nadawanie na żywo treści wideo przy użyciu kamery i komputera przez przeglądarkę Firefox. Amaryllo livestream oferuje bezpłatne miejsce do udostępniania Twoich filmów znajomym jak i ustawienie podglądu na żywo z miejsca gdzie jest umieszczona Twoja kamera. W tym wypadku bardzo dobrze sprawdza się podgląd z takich miejsc jak restauracje, kawiarnie, parkingi, strychy, piwnice czy też miejsca wokół Twojego domu, które możesz mieć pod stałą kontrolą.amaryllo koova

  

Dlaczego Amaryllo Koova?

Kamera pracuje w rozdzielczości 720p i nagrywa 30 kl/s. Dzięki obrotowej konstrukcji jest w stanie w pełni automatycznie monitorować otoczenie w zakresie 240°. Bezpieczeństwo danych gwarantuje 256-bitowe szyfrowanie, a na dane producent udostępnia darmowe miejsce w chmurze przez okres 24 godzin od nagrania lub przez dłuższy okres ale po wykupieniu odpowiednich abonamentów. Zasilanie zapewnia domowa sieć lub każdy powerbank dysponujący natężeniem 2A. Nad kamerą mamy pełną kontrolę, dzięki czemu w razie potrzeby możemy z poziomu aplikacji zmienić kierunek nagrywania bądź zwiększyć zoom. W ten sam sposób uruchomiamy nagrywanie, a stwierdzając intruza zdalnie włącza się wbudowany alarm i  informuje nas o tym fakcie poprze aplikację.

Najważniejsze cechy kamery Amaryllo Koova:

– auto-tracking – automatyczne podążanie za wykrytym celem

– face detection – inteligentne wykrywanie twarzy

– tworzenie stref wykrywania ruchu

– możliwość tworzenia własnych kanałów livestrem

– rozdzielczość 720p

– automatycznie monitorować otoczenie w zakresie 240°

– 256-bitowe szyfrowanie

– 24 godzinna chmura do zapisu zdjęć i filmów

– możliwość zasilania z powerbanku

– dwudrożne audio

– oświetlenie led

 


Amaryllo Koova
Najmniejsza kamera automatyczna do ochrony domu

KOOVA to najmniejsza kmaea automatyczna dostępna na rynku. Wyposazona w automatyczne śledzenie osób (auto-tracking) w zakresie 240 stopni, zapewnia optymalną ochronę, a sama nie rzuca sie w oczy. Idealna do ochrony domu, biura, firmy.
Amaryllo Koova

256 – bitowe szyfrowanie

Wszystkie produkty Amaryllo posiadają profesjonalne zabezpieczenie 256-bitowy algorytm szyfrujący, dzięki któremy jesteśmy wstanie zagwarantować bezpieczeństwo i pewność że nagranie z kamery jest tylko nasze, chyba że chcemy inaczej. Amaryllo Koova

Alarm obrazkowy

Otrzymuj powiadomienia alarmu z dowolnego miejsca na świecie za darmo. Powiadomienie przyjdzie kiedy zostanie wyzwolony czujnik ruchu lub dzwięku. KOOVA przy alertowaniu pokazuje krótki filmik z wydarzeniami sprzed alarmu o długości 3 do 10 sekund. Amaryllo Koova
Amaryllo Koova

Wbudowana funkcja rozmowy

KOOVA potrafi pozdrowić Cie “hello” lub “good afternoon”. Wspiera także komunikację głosową w dwóch kierunkach, która znajduje zastosowanie przy komunikacji zinnymi osobami oraz do odstraszania intruzów. KOOVA potrafi rozpoznać i zapamiętać twarz. Użytkownik może zarządzać kiedy chce otrzymać powiadomienia o rozpoznanych lub nowych twarzach. Amaryllo Koova

Dwukierunkowe audio

Dzięki komunikacji głosowej obustronnej KOOVA idealnie odstrasza intruzów używając dżwieków zblizonych do ludzkiego głosu. Kamera nadaje się do komunikacji między osobą będącą przy niej i drugą mającą połączony telefon z aplikacją Amaryllo Amaryllo KoovaAmaryllo Koova

Niski pobór mocy i duża poręczność

KOOVA może być zasilana z USB, zarówno z adaptera sieciowego jak i powerbanka, co tworzy z niej kamerę bezprzewodową. W zestawie znajduje się dedykowany uchwyt, dzięki czemu KOOVA może zostać zamontowana dosłownie wszędzie. Amaryllo Koova

Chmura wewnętrzna 24h darmowego zapisu

KOOVA wyposazona została w mrugającą diodę LED oraz w dużą ilość czujników. Gdy który kolwiek z nich wykryje zmiany, użytkownik automatycznie otrzyma powiadomienie.
W zależności od aktywnego planu abonamentowego (złoty, platynowy, podstawowy) użytkownik ma dostep do nagrań i może łatwo sprawdzić co działo się w domu, firmie podczas jego nieobecności. KOOVA, a także inne kamery Amaryllo pozwalają na dostep do nagrań do 24h wstecz. Po wykupieniu planu abonamentowego można zwiększyć ten czas do 30 lub 365 dni. Amaryllo Koova
Amaryllo Koova

Strumieniowa transmisja wideo w casie rzeczywistym

Podgląd na żywo zarówno na urządzeniu mobilnym jak i PC. Sieć Amaryllo WebRTC daje nam możliwość podglądu z dowlonego miejsca na świecie w każdym momencie, oferuje najabardziej stabilny strumieniowy przesył audio i wideo w czasie rzeczywistym. Amaryllo Koova

240° obszar widzenia

Ręczna zmiana trybów pracy kamery jest możliwa bezpośrednio z aplikacji. Użytkownik możę zmienic auto-tracking, zbliżyć i oddalić obraz, a także obrócic kamerę w wybranym kierunku w zakresie 240°.
Amaryllo Koova
Amaryllo Koova
Amaryllo Koova
Amaryllo Koova
Amaryllo Koova
Instrukcja obsługi: >>TUTAJ<<
Aplikacja do ściągnięcia Android >>TUTAJ<<

Aplikacja do ściągnięcia IOS >>TUTAJ<<

Aplikacja do ściągnięcia >>TUTAJ<<

lub przez QR kod:


Film instruktażowy podłączenia kamery:
Amaryllo Koova

Amaryllo Koova

PLAN PODSTAWOWY

zawiera pełne wsparcie, alarmy i filmy z ostatnich 24 godzin. Wszystkie nagrania przechowywane są w chmurze a Ty masz do nich pełen dostęp.

PLAN ZŁOTY

– idealny do celów bezpieczeństwa, możesz czuć się bezpiecznie nawet jeśli jesteś kilka dni poza domem. Wszystkie nagrania z ostatnich 30 dni są przechowywane w chmurze a Ty masz do nich dostęp będąc nawet poza domem.

PLAN PLATYNOWY

– idealny dla małych firm jak i dla osób, które chcą posiadać alarmy i nagrania z całego roku. Wszystkie nagrania są przechowywane w chmurze i masz do nich pełen dostęp z każdego miejsca na ziemi.
___________________________________________________________________________________________________________________

O Amaryllo:

Amaryllo International znajduje się w Amsterdamie, holenderska firma projektuje i sprzedaje produkty bezprzewodowe dla bezpieczeństwa osób i domu. Młody i ambitny zespoł z powodzeniem opracował szereg produktów, które są obecnie sprzedawane w wielu renomowanych sklepach na całym świecie. Sieć sprzedaży Amaryllo “obejmuje ponad 70 krajów i 200 kanałów sprzedaży. Amaryllo tworzą coraz większą gamę bezprzewodowych inteligentnych produktów ze wsparciem magazynowania materiałów tzw. Cloud Storage.
Amaryllo posiada certyfikaty najbardziej liczacych się partnerów na rynku IT z Apple MFI, Microsoft Windows, Android, WebRTC, Bluetooth SIG i innych. Zostało uznane przez Gartner (wiodący na świecie badacz technologii informacyjnych) jako jeden z ich najlepszych produktów nagroda “Cool Vender 2014“. Kolejne nagrody to najlepszy wyrób na targach Computex 2014, dalej to  I nagroda Top Brand na 11 rocznice Yushan Brand Krajowych Nagród produktu, złotą Nagrodę za 2014 rok ICT Innowacyjna Elite. Amaryllo produkty zostały wybrane z 20.000 produktów do nagrody innowacji w technologii wbudowanych kategorii na targach CES 2015 i produkt roku 2015 WebRTC. Rok 2016 to kolejne targi i kolejne produkty, które wchodzą dopiero w fazę właściwą.

Światowe nagrody i uznania dla Amaryllo:

Amaryllo Koova
Amaryllo Koova
Filmy:
       

      

       

     

   

Produkty Amaryllo dostępne w naszym sklepie www.warsztatowski.com

Zobacz inne nasze wpisy na blogu