Co to jest oświetlenie Led Grow?

To jeden z najnowszych i najbardziej wydajnych sposobów doświetlania roślin w profesjonalnych szklarniach i w warunkach upraw domowych. Oświetlenie Led Grow umożliwia dobranie idealnego spektrum długości (fal) światła, które wymaga roślina w konkretnej fazie wzrostu. Drugą zaletą jest pełna kompaktowość lamp oraz żarówek typu LED – użytkownik nie potrzebuje dodatkowych zasilaczy czy odbłyśników, wystarczy podłączenie lampy do prądu czy wkręcenie żarówki do klasycznego gwintu i po problemie.

LED Grow vs HPS?

Nowa technologia oświetlenia roślin LED niesie ze sobą wiele korzyści nad tradycyjnymi lampami HPS. Lampy LED zużywają dużo mniej prądu, wydzielają odpowiednią ilość ciepła i dodatkowo są bardzo łatwe w obsłudze. Użytkownicy lamp LED będą cieszyć się z owocnych upraw, o wysokiej jakości. Lampy HPS wytwarzają więcej lumenów, które w większości nie są wykorzystywane. Efektem tego jest nadmierne zużycie energii elektrycznej i niepotrzebne podniesienie temperatury pomieszczenia – większość światła produkowanego przez lampy HPS występuje poza zakresem fotosyntezy. Wybierając lampę LED do uprawy roślin należy pamiętać że diody LED nie działają na 100% oznacza to, że faktyczny pobór mocy lampy będzie niższy niż ten zadeklarowany przez producenta (należy zwrócić uwagę na moc pobieraną przez panel bezpośrednio z gniazdka).

Dlaczego LED Grow?

Oświetlenie Led Grow daje możliwość dobrania takiego światła, które będzie idealne do konkretnej fazy wzrostu rośliny – od etapu kiełkowania, początkowego i dalszego wzrostu, aż po moment ich kwitnienia. Najczęściej stosowane jest oświetlenie Led grow z uniwersalnym spektrum. Zastosowanie oświetlenia Led Grow pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów hodowlanych przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych. Nawet wyjątkowo mocne oświetlenie Led Grow zużywa małe ilości energii elektrycznej, a poza tym jest bardziej trwałe od innych lamp wykorzystywanych do doświetlania roślin. Żywotność diod w panelach Led grow jest bardzo duża gwarantuje to bezpieczeństwo uprawy i niezawodność oświetlenia przez bardzo długi okres.

Najważniejsze zalety lamp LED Grow

– małe zużycie energii,

– prosta w obsłudze

– idealnie dopasowana światła do fotosyntezy

– odpowiednia ilość ciepła (brak występowania problemu przegrzania)

– idealnie zastosowanie w kązdej fazie wzrostu roślin

– oszczędność na wodzie i drogich odżywkach, które odparowują w pomieszczeniach o wysokich temperaturach

Zastosowanie lampy LED Grow Best AGR100

Szczególnie w zimie, ilość światła potrzebna dla roślin, ze względu na krótki czas świecenia słońca nie jest wystarczające, aby skutecznie i efektywnie osiągać plony. Przez długi czas było to akceptowane z powodu braku technologii. Aby uzyskać zdrowy i opłacalny wzrost roślin, te specjalne lampy potrzebują dobrego rozkładu widmowego. Nasza koncepcja oświetlenia LED dokładnie spełnia te wymagania i wyraźnie gwarantuje wyższy plon przez cały rok. Nasze lampy są wykorzystywane w największych projektach szklarniowych na świecie.
AGR100 jest zawieszony nad roślinami z odpowiednią wysokością. W razie potrzeby kilka lamp może być połączonych ze sobą, a tym samym wypełniać arbitralnie długi obszar światłem. Lampa służy jako główne oświetlenie dla roślin (np. pomidory, ogórki, papryka, sałata, kwiaty, truskawki, zioła i wiele innych).
LED Grow Best AGR100

Dane techniczne:

– Napięcie: 220 V i / lub 380 V.
– Moc: 105W
– Kolor: niebieski / czerwony
– Obudowa z aluminium
– Gęstość strumienia fotonów PPFD w odległości 10 cm co najmniej 1750 μmol / m2 / s
– Waga: 3,7 kg
– Czas działania: 10 lat
– Liczba diod LED: 90 sztuk
– Długość: 1200 mm
– Długość fali (niebieski), Wp: 429 nm
– Długość fali (czerwony), Wp: 660 nm
– Sprawność energetyczna: 93%
– Wymiary mm: 169/78/1200
– AGR100 oferowany jest z odpowiednim zawieszeniem.

LED Grow Best AGR100

 

Zalety lampy LED Grow Best AGR100:
– Znacznie przyspiesza wzrost roślin dzięki dokładnie dobranej długości fal.
– Skrócony czas wegetacji rośliny.
– Idealny zamiennik tradycyjnej lampy sodowej HPS o mocy 600 W.
– Brak szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV
– Do 80% oszczędności energii elektrycznej
– Praktycznie brak emisji ciepła, dzieki czemu lampy można umieszczać bardzo blisko roslin
– Specjalne selekcjonowane diody najwyższej jakości
– Solidna obudowa aluminium – zapewniająca doskonałe odprowadzenie wydzielanego ciepła
– Przeznaczenie: uprawy rolne, szklarniowe, przydomoweLED Grow Best AGR100

Porównanie lampy LED 100W do wzrostu roślin z tradycyjną lampą sodową 600W
LED Grow Best AGR100 porównanie

Wynik:
W tym samym czasie uprawa z lampą LED 100W ma wyższą jakość w porównaniu do uprawianej sadzonki z lampą sodową HPS. Podczas gdy zużycie energii spadło 6-cio krotnie.

LED Grow Best AGR100 4
LED Grow Best AGR100 gif

Wiodąca charakterystyka techniczna i eksploatacyjna lamp przemysłowych LED są wynikiem wielu lat badań naukowych i innowacyjnych technologii. Wszystkie komponenty i materiały do produkcji naszej lampy spełniają podstawowe wymagania jakościowe, które są ustalane przez szklarnie dla tego typu lamp.

LED Grow Best AGR100 światło LED Grow Best AGR100 światło 1

 

 

Sprawdź ofertę w sklepie www.dmtrade.pl

Sprawdź pozostałe wpisy na naszym blogu