Filmy poklatkowe mają wiele zastosowań w świecie akademickim. Niedawny artykuł Mathieu Bonneau zatytułowany „Outdoor Animal Tracking Combination Neural Network and Time-lapse Cameras” został opublikowany w Journal of Computers and Electronics in Agriculture. W tym artykule zbadano użyteczność konstrukcyjnych kamer poklatkowych Brinno (BCC100, BCC200, BCC2000) w badaniach obejmujących śledzenie zwierząt na zewnątrz.

Obserwacja kóz na pastwisku

Projekt obejmował monitorowanie średniej wielkości stada kóz na pastwisku. Stado kóz trzeba było monitorować przez wiele tygodni, a były tam kozy w różnym wieku, wielkości i kolorach. Aby dokładnie interpretować dane wideo, zespół badawczy stworzył sieć neuronową, która może płynnie analizować obrazy zarejestrowane kamerami BCC200 i identyfikować lokalizacje każdego członka grupy.

Połączenie głębokiego uczenia się i fotografii poklatkowej w celu śledzenia ruchów zwierząt w środowisku zewnętrznym zapewniło naukowcom nieinwazyjną metodę monitorowania położenia i zachowań kóz. Naukowcy wspominają, że istnieje wiele powodów, aby monitorować zwierzęta i badać ich ruchy, takie jak zdrowie i zarządzanie pastwiskami, ale do tej pory powszechne metody monitorowania wymagały monitorowania GPS za pomocą tagów, które są nie tylko bolesne dla zwierzęcia, ale także drogie i czasochłonne dla badacza.

Sieć neuronowa zidentyfikowała każdą kozę i narysowała je na łatwej do odczytania mapie.

Badania siecią neuronową i filmami poklatkowymi

Opinia naukowców jest taka, że ​​główną zaletą korzystania z kamer poklatkowych Brinno do celów badawczych jest to, że są niedrogie i mogą działać przez kilka tygodni bez konieczności wymiany baterii. Jeśli prowadzisz badania w odległej lub niewygodnej lokalizacji, możesz nie mieć dostępu do elektrycznośc. Odporna na warunki atmosferyczne obudowa Brinno z serii ATH (ATH1000, ATH2000) gwarantuje, że ​​kamera może kontynuować nagrywanie bez względu na warunki pogodowe.

Kamery Brinno zapewniają naukowcom niezawodne i opłacalne rozwiązanie, które jest bardzo efektywne. Zebrane dane są jasne i można je łatwo analizować za pomocą sieci neuronowej. Oprócz monitorowania zwierząt, niektóre przykłady wykorzystania kamer Brinno w poprzednich badaniach obejmują zarządzanie ruchem, zmiany geologiczne i zachowanie człowieka.

Aby dowiedzieć się więcej na temat aparatów poklatkowych Brinno zapraszamy do naszego sklepu internetowego https://dmtrade.pl/m141,brinno.html

PS. Mimo panującej pandemii koronawirusa – pracujemy bez zmian, zamówienia realizujemy normalnie i bez opóźnień!

Zamawiaj u nas i #zostańwdomu!