Kamery poklatkowe Brinno – przykłady zastosowań

Kamery poklatkowe to urządzenia pozwalające na tworzenie filmów za pomocą połączenia zdjęć (klatek). Poniżej chcę pokazać kilka przykładów i sytuacji z zastosowaniem kamer poklatkowych firmy Brinno oraz jaki efekt można osiągnąć dzięki tego typu rozwiązaniu. Producent ten cechuje swoje kamery długą pracą bez konieczności ładowania/wymiany baterii oraz wysoką jakością nagrań.

Kamery poklatkowe brinno time lapse

Codzienne sytuacje, niecodzienne nagrania

Na poniższym filmie, który został specjalnie przygotowany pod zbliżający się Dzień Matki, który na świecie często przypada w drugą niedzielę maja (w Polsce 26 maja), zobaczyć możemy w przyspieszonym tempie tworzenie ręcznego upominku dla naszych mam. Tym filmem chcę złożyć również najlepsze życzenia z okazji zbliżającego się święta!

Kolejny klip pokazuje budowę stanowiska targowego podczas EXPO w Tajwanie w 2015 roku, technologia TimeLapse pozwala nagrać i uwiecznić wydarzenia, które trwają zbyt długo aby nagrywać je z prędkością rzeczywistą.

Wraz z produkcją nowego modelu, TLC130, rozszerzono możliwości TimeLapse, teraz to nie tylko tworzenie filmu z robionych cyklicznie zdjęć, to także łączenie krótkich filmów w jeden całościowy klip wideo.

Kolejny, poniższy film, to typowe nagranie TimeLapse, ale tym razem w jakości FullHD 1080p. Model TLC130 to pierwsza kamera z obsługą tej rozdzielczości.

Klip poniżej pokazuje ciekawy projekt, tworzenie z przedmiotów z recyklingu drzewka na Święta Bożego Narodzenia.

Technologia poklatkowa idealnie sprawdza się także przy nagrywaniu różnych wydarzeń społecznościowych, zarówno w dzień jak i w nocy. Jakość nagrań jest bardzo dobra i zadowoli zdecydowaną większość użytkowników.

Nagrania z akcesoriami

Poniższe nagranie pokazuje pracę platformy obrotowej Brinno ART200, jest to ciekawe urządzenie sterowane smartfonem. Pozwala ono obracać naszą kamerę o dowolny kąt, w dowolnym momencie z zaprogramowanym interwałem czasowym.

Ujęcia poklatkowe z drona? Czemu nie, kamera brinno zamontowana pod quadrocopterem. Pamiątka z przelotów na długi czas!

Oczywista oczywistość – zestawy konstrukcyjne

I na koniec mojej prezentacji, coś czym Brinno zdobyło spore uznanie w Polsce i Europie, mianowicie, nagrywanie terenów budowy. Zestawy konstrukcyjne BCC100 i BCC200Pro wyrobiły już sobie wysokie uznanie u wielu klientów.

Podsumowując, technologia poklatkowa znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji, o każdej porze dnia i nocy, w każdym miejscu. Jest to ciekawe rozwiązanie przy chęci nagrywania zjawisk długotrwałych, wydarzeń i oczywiście placów budowy 🙂

 

Sprawdź pozostałe posty dotyczące kamer brinno > https://blog.spacetronik.eu/category/producenci/brinno/

Kamery poklatkowe dostępne w sklepie: www.brinno.spacetronik.eu