Brinno – kamery inne niż wszystkie

O kamerach Brinno napisano już wiele, większość artykułów wyszła ode mnie lub z naszej firmy. Jesteśmy dystrybutorem tej marki na Polskę. Marka ta specjalizuje się w produkcji kamer poklatkowych, nagrywających filmy w technologii Time-Lapse.

Porównanie kamer

Pewien dobrze znany portal internetowy przygotował małe rozeznanie, w jednym z artykułów opisując kilka najbardziej popularnych kamer Brinno. Jednym z modeli jest MAC200, kamera pułapka, potrafiąca działać aż 14 miesięcy na jednym komplecie baterii. Wyposażona w czujnik ruchu i funkcję automatycznego rozpoczynania nagrywania.

Najbardziej rozpoznawalnym modelem jest bez wątpienia TLC200 Pro. Mała czarna kamera Brinno, z HDR-em, nagrywaniem w rozdzielczości HD i w pełni konfigurowalnymi ustawieniami nagrywania Time-Lapse. Nie można też nie wspomnieć o wytrzymałości baterii, która przy odpowiednich ustawieniach może przetrwać ponad 70 dni.

Nowszymi w gamie produktów są modele TLC120 i TLC130. Brinno TLC120 to mała kamera z HDR-em, wodoodporną obudową i nagrywaniem w rozdzielczości HD, 720p. Dzięki rozmiarowi, wbudowanemu akumulatorowi i małej wadze jest idealna przy uprawianiu sportu dystansowego, np. jazdy na rowerze, biegania.

TLC130 natomiast to kamera rejestrująca obraz w FullHD, 1080p. Bez HDR-u, ale z bardzo dobrze funkcjonującym trybem Night Vision. Nowością w jej przypadku jest nagrywanie zwane Step-Video. To łączenie krótkich filmów w jeden klip.

Time-Lapse czy Step-Video?

Time-Lapse to zdjęcia robione w ustalonym odstępie czasu i łączone w film. Użytkownik ponadto ustala ilość FPS-ów, czyli szybkość zdjęć wyświetlanych na sekundę, każde zdjęcie jest traktowane jako kolejna klatka filmowa. Step-Video z kolei to nagrywanie kilkusekundowych filmów (użytkownik ustala ich długość) co określony czas i łączenie ich w jeden film. Dla przykładu, chcąc nagrać wyprawę rowerową, ustalamy, że kamera ma nagrywać 10-sekundowe filmiki co 5 minut. Następnie zostaną one samoczynnie połączone w jeden klip.

Dla mnie, każdy z tych trybów jest ciekawy, nie potrafię wskazać lepszego z nich 🙂

A link do artykułu na portalu internetowym jest >>TUTAJ<<

Chcę z tego miejsca podziękować portalowi Onet.pl za opublikowanie materiału na swojej stronie głównej w listopadzie, a Ciebie (czytającego ten wpis) zachęcić do kliknięcia w powyższy odnośnik.