W tym wpisie odwiedzimy kraj wiatraków i tulipanów. Właśnie w Holandii wykonano pewien eksperyment z użyciem kamery Brinno MAC200 D/N. Głównymi bohaterami są zwierzęta hodowlane, a konkretnie krowy mleczne. Zapraszam do poznania historii z Feijen Diervoeders.

Procesy żywieniowe zwierząt hodowlanych – monitoring gospodarstwa rolnego

Z siedzibą w Holandii, zespół konsultantów ds. Żywienia w Feijen Diervoeders dostarcza hodowcom bydła mlecznego i trzody chlewnej bezcennych informacji, które pomagają im lepiej zadbać o potrzeby zwierząt. Feijen Diervoeders tworzy żywność dostosowaną do indywidualnych potrzeb swoich klientów, która spełnia unikalne potrzeby każdego gospodarstwa. Wszystko, od ilości pożywienia po skład żywności, jest badane i określane na podstawie obserwacji wykonanych podczas wizyt na miejscu. Dodatkowo, aby dogłębnie analizować proces opieki, prowadzono nagrania poklatkowe zarejestrowane przez kamery MAC200.

W każdej lokacji kamera jest zainstalowana w oborze, aby monitorować zachowanie zwierząt przez okres dwóch dni. Materiał filmowy z Brinno MAC200 zapewnia doskonały obraz zwyczajów żywieniowych w stadzie. Jedną z rzeczy, której szuka Feijen Diervoeders, jest to, że zwierzęta nie przeszukują jedzenia, aby znaleźć tylko te części, które chcą zjeść. W takich przypadkach zwierzęta potrzebują lepiej wymieszanego pożywienia. W przeciwnym razie zwierzęta nie będą miały zrównoważonego pożywienia.

Problem głodowania w ciągu doby – fotopułapka Brinno w akcji

Innym problemem, na jaki mogą napotkać rolnicy, jest to, że ich zwierzęta głodują bez ich wiedzy. W normalnych warunkach nikt nie siedzi i nie obserwuje krów 24 godziny na dobę, co utrudnia rozpoznanie, kiedy zwierzętom kończy się jedzenie. Ustawiając kamerę Brinno w stodole Feijen Diervoeders odkrył, że w niektórych przypadkach jedzenie może się wyczerpać już o godzinie 14:00. Co oznacza, że zwierzęta są głodne do następnego ranka. Upływ czasu może pomóc określić, ile pożywienia stado potrzebuje na całą noc.

Odkąd zespół Feijen Diervoeders zaczął używać aparatów poklatkowych Brinno, klienci byli bardziej przychylni ich radom. Wyraźne dowody fotograficzne pozwalają na popieranie zaleceń za pomocą obrazów, a nie tylko słów. Klienci są zadowoleni, dzięki czemu ich zwierzęta mogą otrzymać najlepszą możliwą opiekę.

Obserwacja poklatkowa procesów długotrwałych wśród krów mlecznych

Korzystanie z kamer poklatkowych na farmach to prosty sposób na identyfikację problemów związanych z zarządzaniem. Gdyby nie to pozostałyby one niezauważone. Eksperci, tacy jak konsultanci z Feijen Diervoeders, są w stanie przeanalizować materiał filmowy i przedstawić sugestie, co można poprawić, aby zwierzęta pozostały zdrowe i szczęśliwe.

MAC200 Day&Night – hybrydowa kamera pułapka

MAC200 jest przenośny, wodoodporny i mocny. Dzięki bezkonkurencyjnej żywotności baterii (14 miesięcy przy jednym zestawie baterii) jest to idealna kamera o niewielkich wymiarach. Urządzenie to ma małe wymagania konserwacyjne do monitorowania wszystkich rodzajów zwierząt.

Kamera jest wodoodporna IPX4 i jest dostarczana z trzema adaptowalnymi akcesoriami, w tym: linkami bungee, paskiem na drzewo i uchwytem ściennym. Z łatwością dostosuj ustawienia kamery do swoich wyjątkowych potrzeb w zakresie monitorowania. W tym harmonogram, znacznik czasu i trzy dostępne tryby filmowania: Time Lapse, Motion Detection i Hybrid (połączenie poklatkowego i wykrywania ruchu). Chcesz filmować w nocy? MAC200 jest zgodny z światłem IR850 (zestaw z kamerą nie zawiera iluminatora światła podczerwonego).

Kamerę poklatkową Brinno MAC200 można kupić w sklepie www.DMTrade.pl:

https://dmtrade.pl/p3937,brinno-security-cam-mac200-day-night-z-czujnikiem-ruchu.html