Dziś zajmę się tematem nietypowym, dziwnym, ale często spotykanym. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy antenę satelitarną lub naziemną musimy zamontować na maszcie antenowym, np. na płaskim dachu. Instalator wchodzi na dach, chce już przytwierdzać maszt z “podstawą” do stropu i tu nagle okazuje się, że nie wolno ingerować w podłoże. I co wtedy? Zostajemy bez anteny? Nie możemy oglądać telewizji? Otóż nie, na ratunek przybywają maszty bezinwazyjne Chess Holland!

Maszt chodnikowy / obciążeniowy / bezinwazyjny – co to jest…

 

Trzy różne nazwy na ten sam produkt? Tak, każdy mówi inaczej na ten typ mocowania. Ja postaram się wytłumaczyć dlaczego, więc mianowicie… Chodnikowy, gdyż możemy go postawić gdzie chcemy, byle była to powierzchnia płaska (dach, chodnik, parking), ale nie tylko dlatego. Chodnikowy również przez to, że każdy z tego typu masztów ma u dołu miejsce na płytkę chodnikową, aby stał stabilnie. Obciążeniowy, ponieważ za pomocą np. betonowej płyty zapewnia mu się zachowanie pionu i bezproblemowy odbiór sygnału, należy pamiętać, że przy instalacji antenowej, precyzja jest bardzo istotna. Bezinwazyjny – tego tłumaczyć raczej nie trzeba, nie ingerujemy w podłoże, maszt jest wolnostojący, nic nie uszkadza i zawsze można go przenieść w inne miejsce.

Chess Holland 120SF

Jak widać na zdjęciu jest to model bardzo solidny, z możliwością obciążenia go czterema, ośmioma płytami chodnikowymi. Rozmiar płyty powinien być zbliżony do 50x50cm, aby pasowała w kratownicę u dołu. Sam maszt natomiast ma 120cm długości, a jego średnica to 60mm.

Holland 120SF można nabyć w DMTrade: https://dmtrade.pl/p16680,stojak-chodnikowy-obciazeniowy-chess-holland-120sf.html

Chess Holland 120SFP

Holland 120SFP, stojak premium jak widać na zdjęciu. O ile maszt jest ten sam (120cm długości i średnica 60mm) to podstawa jest zdecydowanie bardziej solidna i dodatkowo w zestawie są 4 wsporniki, aby zapewnić jeszcze większą stabilność.

Ten model także jest do zakupienia w DMTrade: https://dmtrade.pl/p16679,stojak-chodnikowy-obciazeniowy-chess-holland-120sfp.html