EZCast po raz kolejny zadziwia. Z resztą – kiedy ten producent nie zadziwiał. Ale do sedna. Dwa nowe urządzenia w ofercie DMTrade.pl – EZCast MagicEther & EZCast Compact CS2 to niewielkie, designerskie transmitery HDMI, które pozwolą Ci bezprzewodowo przesłać obraz i dźwięk z Twojego telefonu, tabletu, laptopa itp. na ekran telewizora lub monitora w rozdzielczości Full HD. Zapraszam do publikacji, gdzie poznasz “magiczne kable” bliżej.

Bezprzewodowy transmiter HDMI EZCast Compact CS2

EZCast Compact CS2
EZCast Compact CS2 to tak na dobrą sprawę młodszy brat znanego Wam EZCast 2. Urządzenie jest zwarte – to po prostu kabelek posiadający z jednej strony wtyk USB oraz wtyk HDMI. W swojej konstrukcji posiada moduł Wi-Fi, który pozwala w sposób bezprzewodowy udostępniać treści z naszego smartfona, tabletu i innych urządzeń.EZCast Compact CS2
EZCast Compact CS2

Urządzenie należy do tych skrajnie nieskomplikowanych – instalacja jest przerażająco banalna. Jeden koniec podłączacie do wolnego portu HDMI w telewizorze lub monitorze, a drugi do portu USB w TV lub adapterze sieciowym (5V1A). W ustawieniach telewizora zmieniacie sygnał wejściowy na port HDMI, do którego chwilę wcześniej podłączyliście EZCast Compact CS2.

EZCast Compact CS2

31,5 g – tyle wynosi masa tego magicznego kabla, a swoim rozmiarem niewiele różni się od zwykłego przewodu od Waszej ładowarki do telefonu. Bez wahania możemy go nazwać kieszonkowym bezprzewodowym transmiterem HDMI. Jakie może mieć to zastosowanie? O tyle trudne pytanie, że można by wymieniać naprawdę długo, ale chociażby:

Sytuacja #1 – Jeśli lubisz grać w gry na telefonie, ale irytuje Cię mały wyświetlacz, a po półgodzinnym wyostrzaniu wzroku masz dosyć – przerzuć obraz z telefonu na zdecydowanie większy telewizor i ciesz się rozgrywką na dużym ekranie.

Sytuacja #2 – Odwiedziła Cię rodzinka i Twoja ciotka nieustannie nalega, abyś pochwalił się zdjęciami i filmami z wakacji, z których wróciłeś kilka dni temu. Dosłownie nienawidzisz podawania Twojego telefonu z rąk do rąk… w mgnieniu oka “wrzuć” wakacyjne materiały na telewizor i podziel się nimi ze wszystkimi.

(Bez)przewodowy transmiter HDMI EZCast MagicEther

ezcast magicether transmiter hdmi

MagicEther to urządzenie, które zdecydowanie wyróżnia się na tle innych modeli EZCast. Owszem, dzięki niemu zdublujesz obraz ze swojego smartfona, laptopa, udostępnisz zdjęcia, odtworzysz filmy, użyjesz przeglądarki i tak dalej, ale… urządzenie nie posiada wbudowanego modułu Wi-Fi.

MagicEther

Ups, ale jak to? A tak to, że producent wyposażył MagicEther w port LAN (RJ45), który umożliwia podłączenie do naszego routera. Podejrzewam, że wielu z Was skreśliłoby to urządzenie, zatrzymując się w tym miejscu. Jednak na to swój konkretny cel. Otóż, aby połączyć się z MagicEther, wybieramy domową sieć Wi-Fi i w ten sposób nadal możemy korzystać z lokalnego internetu.

MagicEther kabel transmiter bezprzewodowy HDMI

Instalacja

1. Podłącz MagicEther do zasilania: Podłącz kabel w urządzeniu do portu Micro USB a z drugiej strony do zasilania (np. adaptera).
2. Połącz z Internetem: Podłącz do portu LAN routera.
3. Podłącz MagicEther do TV: Podłącz urządzenie EZCast MagicEther do portu HDMI w telewizorze.
Twój ekran TV wyświetli instrukcje po udanym połączeniu MagicEther. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć konfigurację.

Instalacja bezprzewodowego transmitera HDMI

Wideoprezentacja EZCast MagicEther

 

Funkcjonalność i kompatybilność

Oba “magiczne kable” EZCast obsługują wiele technologii bezprzewodowych, między innymi EZAirAirplay, MiraCast oraz DLNA. Ponadto są bardzo uniwersalne, z uwagi na kompatybilność z najpopularniejszymi środowiskami, takimi jak: iOS, Android, Windows oraz Mac. W przypadku urządzeń mobilnych, możemy zrobić tzw. screen mirroring (dublowanie ekranu) bez użycia dodatkowych aplikacji wykorzystując chociażby technologię AirPlay (iOS). Jeśli chcemy udostępniać treści z naszego laptopa lub komputera PC, musimy zaopatrzyć się w dedykowaną aplikację EZCast, która występuje także dla urządzeń mobilnych, dając nam szereg różnych możliwości, m.in. udostępnianie zdjęć i filmów, obsługę asystenta głosowego Google Home/Assistant & Amazon Echo Dot, EZChannel, przechwytywanie obrazu z kamery, odtwarzanie treści z chmury i inne (kliknij tutaj, aby pobrać).

EZCast Compact CS2

Specyfikacja EZCast MagicEther & EZCast Compact CS2

Dane techniczne EZCast


EZCast MagicEther dostępny w sklepie DMTrade.pl – kliknij tutaj.

EZCast Compact CS2 dostępny w sklepie DMTrade.pl – kliknij tutaj.