Własna transmisja na żywo, a może nawet własny kanał telewizji IPTV? Chcesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców? Istnieje pewne urządzenie, które pozwoli Ci zrealizować plany tego typu. Streamer HDMI to urządzenie, które znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Więcej informacji w poniższej publikacji.

Czym jest tytułowe urządzenie?

Co to hdmi ip streamer

Johansson 8210 to łatwy w użyciu enkoder HDMI na IP. To urządzenie pozwoli Ci na przesyłanie strumieniowe źródeł HDMI do sieci zarówno lokalnej, jak i Internetu. Twoi widzowie mogą oglądać transmitowany materiał w czasie rzeczywistym (na żywo) na swoim smartfonie, tablecie, telewizorze (Smart TV) i innych urządzeniach bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Do oglądania wystarczy jedynie przeglądarka internetowa. Urządzenie posiada także możliwość bezpośredniego transmitowania na platformy internetowe takie jak Twitch, Ustream, Facebook Live prosto z Twojej kamery, monitoringu, kamery internetowej, laptopa/PC i każdego innego urządzenia, które posiada wyjście HDMI.

Transmituj bezpośrednio na platformy streamingowe

fb live

Źródło: www.haivision.com

Za pomocą Streamera HDMI Johansson 8210 użytkownicy mogą również przesyłać strumieniowo źródło HDMI na platformy internetowe: Facebook na żywo, Twitch, YouTube na żywo itp.

Obszerne zastosowanie

Własna telewizja internetowa lub kanał na żywo na platfromie streamingowej

własna transmisja na żywoChcesz poszerzyć swoje grono odbiorców? Żaden problem – Twój LIVE będzie mógł oglądać każdy użytkownik Internetu. Niezależnie czy chcesz gotować na żywo, streamować obraz z gier na PC/konsoli, prezentować nowinki technologiczne, czy też grać koncert na żywo, prezentując swoje umiejętności na saksofonie… Udostępniaj treści światu! Utwórz kanał telewizyjny lub transmituj kanały z dekodera telewizyjnego na odbiorniki TV. Możesz w ten sposób prezentować swój obiekt hotelowy, transmitując swój spot reklamowy.

 

Blok reklamowy/kanał informacyjny w poczekali, sklepie z elektroniką, muzeum, na przystanku

Jeden odtwarzacz multimedialny dla różnych ekranów. Bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe. Na pewno będąc w sklepie z elektroniką zauważyłeś jednakową treść wyświetlaną na wszystkich 50 telewizorach. Takie zjawisko umożliwia właśnie Johansson 8210. Przygotowane wcześniej treści opisujące dany eksponat bądź dzieło sztuki w galerii wyświetlisz na monitorze. Możesz także umieścić wygenerowany wcześniej QR kod, który każdy będzie mógł zeskanować na swoim smartfonie i wyświetlać transmitowane treści, np. w poczekalni Twojego gabinetu.

Blok informacyjny

Transport publiczny

Autobus podróżnyZapewnij rozrywkę lub informacje podróżnym i turystom. W wielu autobusach długodystansowych można znaleźć monitory lub systemy rozrywki w postaci tabletów umieszczonych za zagłówkiem fotela. Właśnie przy pomocy Johanssona 8210 możesz transmitować wybrane treści do każdego z tych urządzeń. Ciekawym rozwiązaniem będzie także udostępnienie kodu QR, dzięki czemu każdy podróżny zyska możliwość oglądania na własnym urządzeniu.

System monitoringu CCTV

Oglądaj kamery monitorujące na dowolnym urządzeniu Smart TV, telefonie, tablecie, komputerze bez dedykowanego oprogramowania. Niezależnie jaka dzieli Cię odległość od systemu – jeśli jesteś np. w obrębie obiektu możesz wykorzystać lokalną sieć LAN, natomiast jeśli jesteś gdziekolwiek indziej możesz zdalnie doglądać za pośrednictwem Internetu.

Zdalne nauczanie, kulty religijne i prowadzenie konferencji na odległość

Dla osób, które chcą zdalnie odbyć kurs lub nabożeństwo religijne. Idealne zastosowanie dla szkół, które chcą świadczyć zdalne nauczanie.

A tak w ogóle jak to działa?

Na samym początku warto wspomnieć, że urządzenie jest Plug & Play. A dalej to już tylko z górki. Do naszego streamera podłączamy dowolne urządzenie. Wymogiem jest oczywiście posiadanie wyjścia HDMI. Może to być np. laptop, kamera internetowa, media box, dekoder cyfrowy… Johansson 8210 łączymy także z naszym urządzeniem sieciowym (router, switch lub hotspot) za pomocą kabla sieciowego Ethernet RJ-45.

Jak oglądać?

Do oglądania potrzebujemy jedynie urządzenie, które posiada przeglądarkę internetową (np. smartfon, tablet, telewizor ze Smart TV). Johansson 8210 nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania, aplikacji, czy czegokolwiek. Odpalacie przeglądarkę WWW, wklepujecie IP lub ustaloną nazwę hosta i w mgnieniu oka macie przed oczyma transmitowany materiał.

Budowa urządzenia

Budowa urządzenia Johansson 8210

Specyfikacja techniczna Johansson 8210


Produkt dostępny w sklepie DMTrade.pl

Kup teraz Johansson 8210